Informácie o produkte

Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich a blok se 4 noži Zwilling z kolekce Professional "S" a ocílkou, Pohlreich SelectionZdeněk Pohlreich: 
„Kvalitné kuchynské nože - pre niekoho trend, pre mňa životná nevyhnutnosť. Oceľ zo solingenu, dokonale vyvážená, spracovaná od majstra remesla - to je exkluzívna sada Zwilling Professional "S" obsahujúca všetky nože, ktoré k vareniu potrebujete, vrátane ocieľky na brúsenie nožov.  ”

 

 

 

Blok s nožmi Zwilling Professional“S“, Pohlreich Selection, 5 ks

Exkluzívna sadakuchynských nožov od Zwilling J.A. Henckels obsahuje: blok na nože z odolného bambusového dreva, špikovací, plátkovací, kuchársky a chlebový nôž a ocieľku na brúsenie nožov.

 • blok na nože z bambusového dreva (na uloženie 4 ks nožov, ocieľky a kuchynských nožníc)
 • špikovací nôž, 10 cm
 • plátkovací nôž, 16 cm
 • kuchársky nôž, 20 cm
 • nôž na chlieb, 20 cm (vrúbkované ostrie)
 • ocieľka na brúsenie nožov, 23 cm

​Rada nožov Professional "S"

Profesionálni kuchári (aj šéfkuchári) si obľúbili osvedčenú radu nožov Professional "S". Ich dôveru si získala bezchybnou kvalitou a dnes už tradičným dizajnom nožov s plnou črienkou s 3mi robustnými nitmi. Nože sú vykované z jediného kusu ocele bez jediného zvaru či spoja. Sú dokonale vyvážené a práca s nimi je nielen ľahká, ale aj bezpečná.

 • špeciálna zmes nerezovej ocele vyrábaná exkluzívne pre Zwilling J.A. Henckels
 • Sigmaforge® - nôž je vykovaný z jedného kusu ocele (žiadne zvary ani spoje)
 • Friodur® - tvrdenie mrazom na dlhotrvajúcu ostrosť, ktorá sa ľahko obnovuje
 • ručné doostrenie a leštenie, kontrola laserom

 • bezškárová ergonomická rukoväť z odolnej syntetiky

 • záštita - chráni prsty a nôž je dokonale vyvážený

 • tvrdosť cca 57 HRC Rockwellovej stupnice

 • doživotná záruka na výrobné chyby čepele

 • možno umývať v umývačke riadu, odporúčame ručné umývanie  

Špeciálna zmes tej najkvalitnejšej nemeckej ocele, vyrábaná exkluzívne pre spoločnosť Zwilling s optimálnym pomerom chrómu a uhlíka, zaručuje tie najlepšie vlastnosti a má tvrdosť približne 57 HRC Rockwellovej stupnice. V kombinácii s prepracovanými výrobnými technológiami tak vznikajú nože, ktoré sú robustné, extrémne odolné, flexibilné, odolné voči korózii s dlhotrvajúcou ostrosťou.

 

Záštita (zosilnená oceľová časť noža medzi čepeľou a rukoväťou) slúži nielen na efektívnu ochranu prstov, poskytuje zároveň pevnú oporu prstom a vyvažuje celý nôž, aby používanie nožov bolo pohodlnejšie a predovšetkým bezpečnejšie. Jej robustné vyhotovenie stabilizuje prenos sily z čepele na rukoväť, čím sa predchádza ohnutiu noža.
Ergonomicky tvarovaná rukoväť je vyrobená z kvalitného syntetického materiálu, ktorý je odolný voči nárazu a poškrabaniu a zostáva stabilná aj pri vystavení teplotným zmenám. Kvalitné bezškárové napojenie rukoväti k čepeli zaisťuje pohodlné používanie aj perfektnú hygienu (nezostávajú tu zvyšky potravín).

Údržba nožov Zwilling

Umývanie a čistenie

Nože Zwilling možno vďaka špeciálnej formule kvalitnej ocele umývať v umývačke riadu, avšak nože by nemali byť vystavené teplotám nad 55 ° C a nemali by sa dotýkať žiadnych iných predmetov (hrnce, príbory, iné nože). Čistiace prostriedky pre umývačky riadu často obsahujú agresívne chemikálie, ktoré môžu poškodiť povrch ocele aj rukoväti, zároveň môžu skrátiť životnosť nožov a skrátiť dobu, počas ktorej si uchovávajú vysokú ostrosť. Ručné umývanie je k nožom šetrnejšie, a preto je odporúčané. Nože umývajte vlažnou vodou a šetrným čistiacim prostriedkom jemnou stranou špongie.

Krájacia podložka

Odporúčame používať flexibilnú krájaciu podložku (doštičku) - drevenú, silikónovú či plastovú. Príliš tvrdé materiály, ako sklo, granit alebo keramika môžu za istých okolností poškodiť čepeľ a ostrie.

Ostrenie / brúsenie

Každý aj ten najlepší nôž skôr či neskôr stratí svoju pôvodnú ostrosť a je potrebné ho nabrúsiť. A pretože tupý nôž je nebezpečnejší než ostrý, odporúčame nože pravidelne brúsiť. Pokiaľ na noži vznikne "zub" či deformita, odporúčame nôž čo najskôr zveriť do rúk odborníka.
Na ostrenie odporúčame používať originálne brúsky, ocieľky a brúsne kamene Zwilling prípadne špeciálne brúsky AnySharp.
Radi vám sprostredkujeme brúsenie nožov priamo u výrobcu alebo odporučíme osvedčené nožiarstvo. Personál predajní Potten & Pannen - Staněk vám kedykoľvek rád predvedie správny postup ostrenia nožov.

Bezpečné uloženie

Skladujte nože na bezpečnom mieste (mimo dosahu detí), vždy dbajte na to, aby k vám smerovala rukoväť, nie čepeľ. Pri skladovaní by sa nože nemali vzájomne dotýkať.
Do dreveného bloku na nože alebo na magnetickú lištu ukladajte vždy iba očistené a osušené nože.

Správny nôž

Vždy používajte ten správny nôž - veľkosť a textúra spracovávaných surovín (mäsa, zeleniny, rýb, pečiva) sa veľmi líšia, preto používajte na jednotlivé suroviny špecifické krájacie techniky, a teda aj špecifický nôž.

Podobné produkty Blok s nožmi Zwilling Professional “S", Pohlreich Selection, 5 ks

Akcia -30%
Odporúčame
Súprava riadu z nehrdzavejúcej ocele, Zwilling Essence, Pohlreich Selection,5 ks Zwilling
€ 378
€ 265

SKLADOM viac ako 5 ks

Odporúčame
Kuchársky nôž Zwilling Professional“S“, Pohlreich Selection, 23 cm Zwilling
€ 131

SKLADOM viac ako 5 ks

Odporúčame
Forma na pečenie chleba Emile Henry, Pohlreich Selection, čierne korenie Emile Henry
€ 94

SKLADOM viac ako 5 ks

Články o produkte

Dobré ráno s Teleránom

Dobré ráno s Teleránom

Obľúbená ranná šou televízie Markíza má nové hviezdy. A my máme exkluzívnu možnosť vám ich predstaviť.