Předchozí produkt Inteligentný kvetináč Botaneo Eylo, biely + 2 lingoty (bazalka, petržlen) Následující produkt Wok panvica Ken Hom Excellence, nerez, nepriľnavý povrch, 32 cm, sklenená pokrievka

Informácie o produkte

Botaneo Eylo inteligentný kvetináč firmy Véritable® – prvý krôčik k vašej inteligentnej domácnosti

Je vašim snom dokonalosť v podobe smart home? Záleží vám na kvalite potravín, z ktorých varíte pre svojich blízkych, a uprednostňujete BIO potraviny bez pesticídov a chemického ošetrenia? Začnite tým, že si vypestujete svoje vlastné čerstvé bylinky priamo v kuchyni, v autonómnom, vo svojom malom, ale inteligentnom kvetináči Botaneo Eylo. Celý systém je do detailov premyslený, jeho použitie je intuitívne a ľahké pre každého. Náplne so semenami rastlín sú prírodné bez pesticídov a GMO, biologicky rozložiteľné a kompostovateľné, plnekompatibilné s lingotmiinteligentných kvetináčov Veritable.

Prvý prírastok vašej inteligentnej domácnosti

Inteligentný kvetináč s výškovo nastaviteľným LED osvetlením pre urýchlenie rastu a samozavlažovacím systémom sa vám sám blikáním svetiel pripomenie po cca 3 týždňoch, že je čas doplniť vodu do 1 l zásobníka. Na začiatku len vložíte náplne Lingot® s už pripraveným substrátom a so semenami, a potom dopĺňate zásobník vody a zbierate bohatú a chutnú úrodu. Inteligentný kvetináč, alebo ak chcete autonómna domáca záhradka, predstavuje kompaktné, tiché, efektívne a ekonomické riešenie pre celoročné pestovanie byliniek, jedlých kvetín a malých odrôd ovocia a zeleniny v domácnosti – navyše bez námahy.

 

Smart kvetináč Botano Eylo

Inteligentný kvetináč Botaneo Eylo je ideálny do malých kuchýň. Vyrobený zo špeciálneho plastu (ABS + polypropylén), má príjemný, zaoblený  moderný dizajn, vzhľad kombinuje bielu farbu a dekor dreva.  Autonómne LED osvetlenie simuluje slnečný svit – je 16 hodín zapnuté, 8 vypnuté.  Zavlažovanie prebieha automaticky pomocou 1 l nádrže s plavákom signalizujúcim potrebu doplniť vodu.
S minimom námahy a tiež bez záhradníckych skúseností zbierate už za 4 týždne po výsadbe bohatú úrodu. Tú potom môžete zbierať ďalších 4-6 mesiacov.
Botaneo je kompatibilný s Veritable Lingoty.

Chytrá zahrádka u vás v kuchyni

Umožní vám celoročne zbierať čerstvé zdravé bylinky v BIO kvalite. Už nebudete musieť vyberať tie najčerstvejšie zväzky v obchode, premýšľať nad tým, či skutočne celý zväzok kúpených byliniek spotrebujete včas a nakoniec neskončí v odpadkovom koši. Doma budete mať dizajnový kvetináč, ktorý ozdobí a prevonia vašu kuchyňu prírodou – a navyše si z nej môžete podľa potreby uštipkovať voňavé bylinky pre čo najchutnejšie kulinárske výtvory. Po skončení zberu úrody si môžete vybrať iné typy rastlín pre ďalšie pestovanie. .

LED osvetlenie vysokej kvality bolo vybavené svetelným spektrom adaptovaným pre jedlé rastliny. Špeciálna farba a výkon LED zaručujú rýchly rast rastlín a rozvoj chuti - rastliny vyrastú až 3x rýchlejšie  než voľne v prírode. Kvetináč svieti vždy 16 h a vypína sa na 8 h, aby bol rešpektovaný prirodzený cyklus rastlín. Kvetináč  nepotrebuje pre svoje fungovanie prirodzené svetlo, môže byť teda umiestnený do miestnosti bez okien. LED osvetlenie je výškovo nastaviteľné, aby sa ľahšie prispôsobilo výške pestovaných rastlín.
Upozornenie: Kvetináč Botaneo nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Hrozí riziko prehriatia a poškodenia LED diód.

Čo dokáže inteligentný kvetináč Botaneo

  • Príjemná veľkosť do menších priestorov
  • Rýchly rast rastlín, aj v miestnostiach bez okien
  • LED technológia používaná v záhradníctve
  • 4–6 mesiacov bohatej úrody, aj v zime
  •  Pestovanie bez námahy a skúseností
  • Jednoduchá obsluha, výsledky už za 3 nedele
  • 2 rôzne druhy rastlín v rovnaký čas
  • Prírodné náplne ihneď pripravené na použitie
  • Automatizované zavlažovanie = až 3 týždne autonómie
  • Nie je vhodný na použitie na priame slnečné svetlo

Použitie kvetináča Botaneo je ľahké:

Technické špecifikácie:

Rozmery: dĺžka 18,5 cm, hĺbka 17,5 cm
výška aj s osvetlením 37,1- 46 cm

Váha: 1,2 kg

Objem zásobníka na vodu: 1 l

Systém zavlažovania: pasívna hydroponia

Typ osvetlenia: profesionálna LED, nízka spotreba, bez UV

Priemerná dĺžka životnosti LED: 10 rokov

Spotreba elektrickej energie: 4 W

Napätie: 100–240 V, 50–60 Hz

Farba kvetináča a LED lampy: kombinácia biela + imitácia dreva

Materiál: plast ABS a polypropylén

Kompatibilita: s originál náplňami Lingot Veritable

Použitie: v interiére pri teplotách 18–35 °C

Záruka: 2 roky

Vyrobené: navrhnuté vo Francúzsku, vyrobené v Číne

 

Náplne Lingot pre autonómne zahrádky značky Véritable

 

Francúzska spoločnosť Véritable vyvinula pre svoje inteligentné domáce kvetináče špeciálne  kapsule Lingot so semienkami a organickou pôdou obohatenou o nevyhnutné živiny. Vo svojom sortimente má náplne Lingot s mnoho rozličnými druhmi aromatických bylín, mini odrôd zeleniny a ovocia či jedlých kvetín. Vďaka autonómnej záhradke tak môžete pestovať bylinky a mini zeleninu či ovocie v priebehu celého roka, a keď vonku sneží. Bez námahy, postačí len dolievať vodu. Výhodou inteligentných kvetináčov je fakt, že okrem dolievania vody sa nemusíte o nič starať. Rastliny môžete dokonca pestovať aj v miestnostiach bez okien. V kapsuli je už vopred namiešany substrát.

Substráty a semená Véritable

Výber a kompozícia sú šité na mieru jednotlivým rastlinám. Rovnako tak je maximálne optimalizované umiestnenie semienok v substráte aj šírka a hĺbka ich osadenia kvôli efektívnemu a rýchlemu rastu. V náplňach nenájdete nechcené pesticídy či geneticky upravené rastliny.  Semená v náplni možno uchovávať po dobu maximálne jedného roka na chladnom a suchom mieste. Po vypršaní tejto doby môže efektivita klíčenia a rastu rýchlo klesať. Malý tip: Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, dávajte do autonómnej zahrádky rastliny podobnej veľkosti a s obdobnou rýchlosťou rastu. V prípade potreby môžete košíky s náplňami vymienať.

 

Súbory na stiahnutie

Název souboru Popis Velikost
1586178857-uzivatelska-prirucka-botaneo.pdf PDF dokument 3.9 MB

Odporúčame dokúpiť

Véritable Nožnice na bylinky s 5 čepeľami Véritable
€ 13,90

SKLADOM 1 ks

Véritable mini nožnice na zber byliniek Véritable
€ 8

Na objednávku, 3 - 6 týždňov

Véritable Nožnice na bylinky s 3 čepeľami Véritable
€ 11

SKLADOM 3 ks

Podobné produkty Inteligentný kvetináč Botaneo Eylo, biely + 4 lingoty (bazalka, petržlen, pažítka, lesné jahody)

Články o produkte

Vianočné darčeky pre ženy

Vianočné darčeky pre ženy

Inšpirácia na darčeky pre všetky vaše lásky - princezné, kráľovné v kuchyni, sportovkyně aj rozprávkové babičky.