Předchozí produkt Maison Berger Paris darčekové balenie: katalytická lampa Pyramide zelená + Pomaranč a škorica, 250 ml Následující produkt Rosenthal váza Vesi Wavelets, 18 cm

Informácie o produkte

Rosenthal Heritage Turandot jedálenský tanier, priemer 27 cm

Porcelánový tanier s priemerom 27 cm využijete ako klasický jedálenský, na ktorý sa nemusíte báť naložiť ani veľké množstvo príloh. Okrem tohto veľkého jedálenskeho taniera je súasťou kolekcie s rovnakým dekorom Turandot tiež tanier klasický polievkový, raňajkový a pečivový a samozrejme tiež tanier servírovací (zakladací).

Výběr porcelánových talířů ze sady Rosenthal Heritage Turandot

Kolekcia porcelánu HeritageTurandot je dekorovaná spôsobom, pri ktorom sú farby roztavené do glazúry pri 1000 ° C. Pri tejto teplote glazúra "sa rozpúšťa" a zaleje tak vlastnú maľbu, takže všetky farby, rovnako tak ako jas, sú v podstate nezničiteľné, sú celkom rezistentné voči poškrabaniu a opotrebovaniu. Avšak zlaté dekory nie sú zo svojej podstaty tak dokonale odolné voči poškrabaniu a vďaka prirodzenej vlastnosti kovu, ktorou je vodivosť, nie je možné ich používať v mikrovlnnej rúre. Trvanlivosť dekoru bola testovaná Rosenthal Ústavom pre technológie materiálu (IWT). Porcelán je možné umývať v umývačke riadu.

  • prvotriedny porcelán, vhodný do umývačky riadu
  • špeciálna maľba vtavená do glazúry pri teplote 1000 °C 
  • nevhodná do mikrovlnnej rúry
  • priemer: 27 cm

 

Rosenthal Heritage Turandot – most mezi Východem a Západem.

Príbeh Turandot = Poetická kaligrafia na vašom stole

Zasnená záhrada, ktorú Gianni Cinti objavil v jedno neskoré marcové ráno na brehoch West Lake (Západného jazera) v čínskej provincii Hangzhou - to bol presne moment, na ktorý si pri vytváraní dekoru spomenul.
Pri bielej časti porcelánovej zostavy nájdete graficky čisté, realisticky vyvedené kvetinové zdobenie v jemných farbách, ktoré společne s poletujúcimi zlatými vážkami len mierne prekrývajú okraje taniera, alebo pokrýva celý hrnček či šálku. Dynamický prvok do kompozície vnášajú bambusové výhonky, vyvedené v temno modrej farbe; celkový dojem ešte podtrhuje zlatý okraj s rytými ornamentami. Modrá časť je naopak zdobená takmer po celom svojom povrchu, okrem zlatých vážok na nej nájdete už len výhonky bambusu v negatívnom, teda bielom, prevedení. Celkovo veľkolepý dojem umocňuje opäť zlatý okraj s drobnými rytinkami.

Dekor, prebúdzajúci fantáziu a sny o tajomných diaľkach

Turandot je zároveň aj poctou prvým kolekciám Rosenthal, pre ktoré bol dôležitým inšpiračným prvkom práve čínsky porcelán 18. storočia, ako prezradili archívy značky v Selbe. A do tretice opera talianského majstra Giacoma Pucciniho Turandot sa odohráva v cisárskom paláci v Pekingu, pojednáva o krásnej princeznej s krutým srdcom, ktorá nechce nikdy poznať lásku, ale tá ju nakoniec predsa len premení z ľadovej krásky v láskyplnú bytosť.
Dekor Turandot je tak plný záhadnej krásy, s detailmi na prvý pohľad neviditeľnými, je spojením medzi Východom a Západom, mostom medzi minulosťou a prítomnosťou. Neobsahuje teda len klasické, guľaté "západné" taniere alebo šálky na espresso či veľké hrnčeky na čaj, ale tiež misky a porcelánové lyžice na ryžu, polievkové misky alebo napríklad podlhovasté tácky na závitky či obdlžníkové taniere ako prvky "východného" stolovania. Porcelánový riad a náčinie ešte doplňuje nápojová rada v podobe pohára na vodu, pohárov na víno a šampanské v jemnom odtieni modro fialovej (zelenkavo modrá). Čerešničkou na torte sú éterické sklenené vázy v rovnakom odtieni, zdobené zlatými vážkami.

Kolekcia Heritage – to nejlepšie z histórie a tradície firmy Rosenthal

Taliansky výtvarník Gianni Cinti sa snažil svojim nezameniteľným rukopisom a invenciou zobraziť odkaz 140 rokov histórie a tradície Rosenthalu do súčasnej doby, ako dedictvo po predkoch vtedy a teraz. Elektická kolekcia Heritage vychádza z obľúbených tvarov, úspešných vzorov a farieb z rôznych období značky, inšpiruje sa rôznymi kultúramiaepochami a samozrejme sú v nej otlačené aj osobné spomienky a postrehy autora. Dizajnér prvýkrát pracoval s porcelánom a už len samotný materiál ho fascinoval, pretože hoci je jedným z najstarších na svete, je dokonale moderný a univerzálny. Sám Cinti ku svojej práci hovorí: „V 140 ročnej histórii Rosenthalu sa rôzne formy vizuálneho vyjadrenia prekrývajú a sám som prekvapený, aké poklady som objavil v Selbe, v archíve firmy. "
Zatiaľčo jednotlivé dekory – Turandot, Dynasty a Midas sa od seba navzájom veľmi nápadne líšia, zjednocujúcim prvkom celej kolekcie Heritage sú zlaté tóny, ktoré v jednotlivých dekoroch zaznievajú tu viac, tu menej. Gianni Cinti vidí jednotlivé dekory ako „novú klasiku,“ odovzdávajúcu z generácie na generáciu. 

Gianni Cinti, autor kolekce Rosenthal Heritage Turandot

Kto je Gianni Cinti?

Mladý taliansky dizajnér, všestranný umelec a výtvarník, ktorý je ako doma v mnohých umeleckých svetoch: v odbore módneho návrhárstva, vo svete priemyslového dizajnu, v oblasti grafiky a ilustrácie. Priemyslový dizajn vyštudoval v talianskom Urbine, 5 rokov pracoval ako asistent talianskeho módneho návrhára Giafranca Ferrého. V súčasnej dobe má vlastný ateliér v Miláne, kde tiež vyučuje na Európskom Inštitúte Dizajnu. Spolupracuje s mnohými medzinárodnými spoločnosťami, medzi nimi aj so značkami Sambonet, Rosenthal alebo Pininfarina a módnymi dómami Alberta Ferretti alebo Marithé + François Girbaud. Ako kosmopolita, zvedavý cestovateľ a nadšený obdivovateľ súčasného umenia je rovnako hosťujúcim prednášajúcim na mnohých univerzitách po celom svete.

Rosenthal = Synonymum kvality, snúbiacej sa s eleganciou

Nemecká značka Rosenthal predstavuje inováciu, dizajn, kvalitu a sofistikované remeslné spracovanie perfektného porcelánu už od roku 1879. Rovnako ako pred rokmi aj dnes Rosenthal vyvíjajú svoje produkty ako pre náročných koncových zákazníkov, tak aj pre profesionálnu klientelu z reštauračnéj a hotelovej prevádzky. Všetky výrobky porcelánok Rosenthal vynikají výnimočnou formou, funkciou, kvalitou aj spracovaním a predstavujú synonymum prestížneho „vyrobené v Nemecku“. Vďaka za dizajn pravidelne oceňovaným výrobkom, trendy life-style kolekciám nadčasovej elegantnej klasike značka Rosenthal neustále zvyšuje laťku v oblasti nárokov na originalitu, osobitosť a individualitu v oblasti stolovania a bytového dizajnu.

Podobné produkty Jedálenský tanier Rosenthal Heritage Turandot, Ø 27 cm

Novinka
Sklenená váza Heritage Turandot, číra, 15 cm Rosenthal
€ 79

SKLADOM 1 ks

Hrnček s uchom Heritage Turandot, modrý, 360 ml Rosenthal
€ 65

Dostupnosť január 2022

Kombi šálka s podšálkou Heritage Turandot, 320 ml Rosenthal
€ 95

Dostupnosť január 2022

Hrnček s uchom Heritage Turandot, biely, 360 ml Rosenthal
€ 65

Dostupnosť január 2022