Předchozí produkt Villeroy & Boch Artesano Original dezertný tanier, 22 cm Následující produkt Zwilling Classic Inox manikúra, červená koža, 5 ks

Informácia o produkte

Liatinový hrniec s pokrievkou Staub Cocotte, bordeaux, 24 cm / 3,8 l

Vyberte si ten svoj pravý liatinový hrniec Staub, kedy si môžete vybrať zo širokej škály farieb a objemov. Riad radu Cocotte nabáda k pomalému vareniu, duseniu alebo aj na prípravu polievok. Jeho použitím si pripravovaná zelenina zachováva všetky vitamíny a chuť, mäso zase šťavnatosť a na váš stôl prinesiete jedinečnú atmosféru smaltovaného riadu. Práve vďaka smaltovanému povrchu a liatinovému materiálu uchováva nádoba teplo alebo chlad oveľa dlhšiu dobu ako bežný riad. Ďalšou veľmi podstatnou výhodou liatinového riadu je použitie na všetkých typoch ohrevných plôch, vrátane indukčnej varnej dosky a rúry.

 • Extrémne odolný materiál
 • Vhodné na všechny typy varných povrchov, vrátane indukčnej varnej dosky
 • Vhodné do rúry až do 250°C
 • Servírovania z rúry alebo zo sporáka priamo na stôl

Rozmery:

 • Priemer 24 cm, priemer dna 19,2 cm
 • Objem 3,8 l
 • Hmotnosť 4,6 Kg
 • Rozmer vrátane uch: 30 cm
 • Výška s pokrievkou 15,3 cm, výška bez pokrievky 10,5 cm

Ďalšie výhody liatinového riadu:

 • Ikonická niklová alebo mosadzná rukoväť na pokrievke je odolná až do 250°C
 • Vyvýšený okraj samotnej pokrievky môže slúžiť na odkladanie varešky alebo pri chladení v hrnci na odloženie kociek ľadu
 • Jedinečný dizajn rukoväti na jednoduché a bezpečné ulapenie samotnej liatinovej nádoby

Materiál

Liatina je veľmi odolná voči teplotným šokom, ale tiež je odolná voči poškriabaniu. Jej stály vzhľad a nadčasový dizajn sa ideálne hodia aj na servírovanie priamo z hrnca. Vďaka svojmu nepriľnavému povrchu sa hodí aj na karamelizovanie, restovanie, dusenie, ale predovšetkým na pomalé varenie. Liatinový riad Staub sa veľmi ľahko udržiava a je veľmi pohodlný pri používaní.

Výroba

Samotná výroba liatinového riadu zahŕňa stovky vizuálnych i technických kontrol. Preto si môžete byť istí jedinečnou kvalitou a precíznosťou, s ktorou do vašej domácnosti vstúpi riad Staub.

Odlievanie liateho riadu nie je ľahká úloha. Výroba začína prípravou hliníkovej formy, vďaka ktorej vznikne piesková forma určená iba na jeden odliatok. Odlievanie taveniny zo surového železa a koksu prebieha automaticky pod dozorom ľudského oka. Z odliatku je na vibrujúcom páse postupne strasený zvyšok pieskovej formy a následne sa ručne začisťuje.

Výrobok už má konečný tvar, ale ešte potrebuje veľa starostlivosti, aby mal vlastnosti, ktoré sú pre liatinu typické. Potom už je na rade zušľachťovanie, kedy výrobok prechádza obrúsením náliatkov, dýzovaním oceľovým pieskom a smaltovaním, ktoré prebieha až v 3 vrstvách. Na dokončenie jedinečného hrnca už chýba len vypálenie pri teplote 800 ° C počas 30 minút.


Jedinečný liatinový riad, ktorý má nielen perfektné vlastnosti, ale aj osobitý dizajn priamo z Francúzska. Aj tak by sa dala definovať značka Staub. Predstavte si rok 1974 a francúzske Alsasko, ktoré je preslávené vďaka bohatým skúsenostiam nielen v oblasti kulinárstva ale tiež kvôli remeselným zručnostiam. Práve tu založil Francis Staub spoločnosť, ktorá sa len o pár rokov neskôr spojila s michelinským šéfkuchárom Paulom Bocusom, aby prepožičal svoju tvár riadu, ktorý by podľa neho nemal chýbať v žiadnej domácnosti. Logo značky STAUB sa skladá z obrázku bociana, ktorý je tradičným znakom Alsaska, a nápisu STAUB, ktorý odkazuje na jedinečnosť značky pochádzajúcej z Francúzska.

Odporúčame dokúpiť

Staub silikónový kryt na uši hrncov Staub
€ 31

Dodanie 3 - 6 týždne

Podobné produkty Liatinový hrniec s pokrievkou Staub Cocotte, bordeaux, 24 cm / 3,8 l

Články o produkte

Vianočné darčeky pre ženy

Vianočné darčeky pre ženy

Inšpirácia na darčeky pre všetky vaše lásky - princezné, kráľovné v kuchyni, sportovkyně aj rozprávkové babičky.

Nedeľná roštenka ako od maminky

Nedeľná roštenka ako od maminky

Recept na sviatočný obed, ktorý prevonia celú kuchyňu a pripomenie vám dobu mladosti, navyše okrem mäsa budete potrebovať len pár surovín, ktoré obvykle mávate doma.