Předchozí produkt Villeroy & Boch Boston univerzálny pohár, 0,33 l Následující produkt Kusmi Tea Four Red Fruits

Informácie o produkte

Lingot so semenami lesných jahôd pre inteligentné kvetináče Véritable

Lesné jahôdky rastú na jahode obyčajnej, ktorú poznáte z prechádzok lesom. Sú okúzľujúcim ovocím, a to jednak pre svoju nádhernú červenú farbu, jednak pre tak výraznú sladkú chuť. Z jahodových listov sa dokonca pripravujú liečivé čaje. Jahody môžete používať na dochutenie a ozdobenie vašich dezertov alebo len tak pre potešenie vašich chuťových pohárikov. Lesné jahôdky sú veľmi obľúbené u detí. Radi sledujú, ako sa z kvetov stávajú malé zelené plody, ktoré rastú a časom červenajú. A o ich ochutnávaní ani nehovoríme. Malý tip: Jahody spotrebujte najlepšie ihneď po ich odtrhnutí či odstrihnutia z jahody, neumývajte ich pod vodou ani neskladujte v chladničke, aby nestratili chuť a arómu.

Lingot so semienkami jahôd

  • Špeciálne navrhnutá náplň pre inteligentné kvetináče Véritable určená k okamžitému použitiu
  • Obsahuje semená chemicky neošetrených rastlín a organickou pôdou – substrát so živinami šitý na mieru rastlinám
  • Semená sú vyberané starostlivo podľa ich produktivity a vône
  • Poskytuje 2–4 mesiace nepretržitej úrody, bez ohľadu na ročné obdobie
  • Nezaťažuje prostredie – 100 % kompostovateľné a biologicky rozložiteľné
  • Zdravé riešenie – neobsahuje pesticídy či GMO (geneticky modifikované organizmy)
  • Kompatibilný so všetkými inteligentnými kvetináčmi značky Véritable
  • Lingoty v ich pôvodnom obale môžete skladovať na chladnom a suchom mieste jeden rok. Po tejto dobe môže klesnúť úspešnosť vyklíčenia semien.

Tipy ako pestovať jahody v inteligentnom kvetináči Véritable?

V prírode jahody potrebujú opeľovanie včiel, v interiéri ich prácu robí človek. Ale nebojte sa, ide o rýchlu a v konečnom dôsledku jednoduchú záležitosť. Keď rastlina dospeje do dospelého veku, začne zakladať kvety. Odporučujeme prvé 3-4 kvety odstrihnúť, aby ste tak jahody donútili vytvori väčšie kvety v početnejšom množstve a zaistili si tak väčšiu úrodu jahôd. Pomocou malého štetčeka potom opeľujte nové kvety. Uchopíte kvet jemne medzi dva prsty a jednoduchým pohybom štetca opatrne premiestnite peľ zo žltej časti kvetu do jeho stredu, viď. video nižšie. Na každý kvet postačá niekoľko sekúnd "opeľovania". Pokiaľ zistíte, že sa z kveta netvorí jahoda, proces jednoducho zopakujte, pokiaľ kvet nezačne púsťať okvetné lístky a meniť sa na zelený plod. Po dozretí jahôd odtrhnite a odstrihnite z rastliny. Keď jahody prestanú dávať ovocie, môžete ich presadiť napríklad do kvetináča alebo priamo do vašej záhrady, aby vám budúci rok opäť urobili radosť.

 

Doba klíčenia

Semená jahôd vyklíčia približne za 2 týždne.

Prvá úroda

Zbierať úrodu môžete približne po 3 mesiacoch.

Žatva

Doba zbierania úrody pri jahodách trvá 2 až 4 mesiace.

Bez chémie

Semená nie sú morené.

 

Náplne Lingot pre autonómne záhradky značky Véritable

Francúzska spoločnosť Véritable vyvinula pre svoje inteligentné domáce kvetináče špeciálne kapsule Lingotso semienkami a organickou pôdou obohatenou o nevyhnutné živiny. Vo svojom sortimente má náplne Lingot s mnohými rozličnými druhmi aromatických bylín, mini odrôd zeleniny a ovocia či jedlých kvetín. Vďaka autonómnej domácej záhradke tak môžete pestovať bylinky a mini zeleninu či ovocie v priebehu celého roka, aj keď vonku sneží. Bez námahy, postačí iba dolievať vodu. Výhodou inteligentných kvetináčov je fakt, že okrem dolievania vody sa nemusíte o nič starať. Rastliny môžete dokonca pestovať i v miestnostiach bez okien. V kapsule je už vopred namiešaný substrát, akási moderná zmes zeminy.

Substráty a semená Véritable

Výber a kompozícia substrátov sú šité na mieru jednotlivým rastlinám. Rovnako tak je maximálne optimalizované umiestnenie semienok v substráte aj šírka a hĺbka ich osadenia pre efektívny a rýchly rast. V náplniach nenájdete nechcené pesticídy či geneticky upravené rastliny. Semená v náplni možno uchovávať maximálne počas jedného roka na chladnom a suchom mieste. Po vypršaní tejto doby môže efektivita klíčenia a rastu rýchlo klesať. Malý tip: Na dosiahnutie najlepších výsledkov, dávajte do autonómnej záhradky rastliny podobnej veľkosti a s obdobnou rýchlosťou rastu. V prípade potreby môžete košíky s náplňami vymieňať. 

Použitie náplní Lingot je ľahké

Vyberiete substrátovú náplň z krabičky, vložíte do priehradky vo vašom autonómnom kvetináči, mierne vtlačíte až na dno a stiahnete ochrannú fóliu. Pre ľahšie rozlíšenie rastliniek môžete vložiť ceduľku s názvom, ktorú jednoducho odstrihnete zo samotnej krabičky. Zmienený postup je krásne vidieť v priloženom videu.

 

 

Odporúčame dokúpiť

Štetec na opeľovanie Véritable Véritable
€ 9,90

SKLADOM viac ako 5 ks

Véritable Nožnice na bylinky s 5 čepeľami Véritable
€ 13,90

SKLADOM viac ako 5 ks

Véritable mini nožnice na zber byliniek Véritable
€ 8

SKLADOM 3 ks

Podobné produkty Lingot so semenami lesných jahôd pre inteligentné kvetináče Véritable

Novinka
Lepiace šípky na lietajúcich škodcov Véritable, 8 ks Véritable
€ 9,90

SKLADOM viac ako 5 ks

Akcia -27%
Odporúčame
Inteligentný kvetináč Botaneo Eylo, biely + 2 lingoty (bazalka, petržlen) Véritable
€ 99
€ 72

SKLADOM viac ako 5 ks

Inteligentný kvetináč Véritable® CONNECT, Moonlight Gold Véritable
€ 259

SKLADOM viac ako 5 ks

Inteligentný kvetináč Véritable® SMART, biely Véritable
€ 199

SKLADOM viac ako 5 ks