Předchozí produkt Emile Henry misky na créme brulée s flambovacou pištoľou, sada 5 ks Následující produkt Villeroy & Boch NewWave dezertný tanier 24 x 24 cm

Informácia o produkte

Nordic Ware Forma Chryzantéma, strieborná

Forma na bábovku inšpirovaná samotným kvetom chryzantémy je veľmi decentná, ale napriek tomu vás nadchne elegantným dizajnom. Povýši doma pečenú bábovku na umelecké dielo, za ktoré zožnete veľa chvály od svojich najbližších.

  • zdravotne nezávadná
  • objem: 2,3 l (10cups)
  • rozmer: 26,7 x 26,7 x 9,5 cm
  • 10 rokov záruka

Jar a leto s Nordic Ware

Táto kolekcia prináša nielen zlatistú farbu medi ale hlavne svieže motívy, ideálne pre jarné a letné party, čo vás určite potešia aj počas chladnejších dní, kedy radi na leto zaspomínate. Možné vložiť do rúry s maximálnou teplotou až do 200 ° C.


Americká značka Nordic Ware začala svoju históriu písať v roku 1946, kedy firmu založil metalurgický inžinier so švédskymi koreňmi David Dalquist spolu so svojou manželkou Dorothy. Do povedomia zákazníkov sa dostala až s príchodom roku 1950, kedy Davida navštívila skupina gazdiniek a požiadala ho o vytvorenie klasickej bábovkovej formy, ktorú poznali zo svojich európskych domovín. David ich priania vypočul a vytvoril svetovo známe Bundt, čo je patentovo chránené označenie bábovkových foriem na pečenie. Ďalšie zvrat prišiel v roku 1966. V americkom Houstone sa konala prestížna súťaž v pečení (Pillsbury Bake-Off), kde súťažiaci Ella Helfrich obsadila 2. miesto s formou Nordic Ware s otvorom uprostred a upiekla dnes už ikonický recept Fudge Tunel, ktorý zaručil slávu nielen jej ale hlavne značke Nordic Ware, ktorá sa doslova cez noc stala hitom.

Dnes má formu Nordic Ware takmer 70 miliónov domácností, a toto číslo stále rastie. Spoločnosť sídli v Minneapolis v štáte Minnesota, kde má tiež svoje vývojové centrum. Značka Nordic Ware totiž neustále obmieňa svoj predajný sortiment o nové tvary a sezónne formy. Keď je forma navrhnutá, vytlačí sa najskôr 3D model a potom sa môže začať s výrobou formy. Všetko od vzniku až po expedíciu výrobku na jednom mieste.

Podobné produkty Nordic Ware Forma na bábovku Chryzantéma, medená, 2,3 l