Informácie o produkte

Detská kuchárska súprava Opinel

S kolekciou Le Petit Chef posuniete varenie s deťmi na úplne novú úroveň. Vďaka dômyselnej ochrane prstov ostanete pokojní, pričom dieťaťu dáte pocit, že môže zaobchádzať s naozajstným nožom bezpečne a správnou metódou.

Tri nástroje špeciálne upravené tak, aby mohli byť používané deťmi. Špeciálny krúžok pomáha deťom udržať ruku v bezpečnej vzdialenosti od ostria a predchádza skĺznutiu prsta pri krájaní. Zaoblená lakovaná buková rukoväť je veľmi príjemná pri držaní a presne padne do detských rúk.

Rukoväť z bukového dreva má vynikajúce mechanické vlastnosti. Je natretá starostlivo vybraným lakom, ktorý zušľachťuje samotné bukové drevo.

drevo

95 % dreva, z ktorého sa vyrábajú rukoväte, pochádzajú z udržateľne obhospodarovaných francúzskych lesov. Nedochádza k prílišnému výrubu lesov a znečisteniu ovzdušia pri dlhom transporte - tým všetkým je menej zaťažovaná príroda. Hlavný dodávateľ dreva má svoje lesné plochy vo francúzskom regióne Jura a samozrejme je držiteľom PEFC certifikátu.

nehrdzavejúca oceľ

Výber ocele je jeden z najdôležitejších materiálov samotného noža. Určuje životnosť a kvalitu samotného ostria. Pre nože značky Opinel bola vybraná vysoko kvalitná švédska oceľ 12C27 (Sandvik). Táto oceľ je veľmi odolná voči korózii a jednoduchá na údržbu vďaka prídavku chrómu. Prídavok uhlíka v oceli (0,40%) zabezpečí excelentnú hranu, ktorá drží tvar aj pri styku s tvrdším materiálom bez nutnosti brúsenia.


Príbeh ikonickej značky Opinel začína v 19. storočí kedy sa obchodník Victor-Amédée Opinel počas svojich ciest naučil, ako sa kovajú klince a vďaka tomu založil svoje prvé kováčstvo vo Francúzsku. Po jeho smrti prevzal jeho remeslo syn, Daniel, ktorý sa stal pre miestnych farmárov "výrobcom ostrých predmetov" a to len preto, že ostrie jeho kosáka a kos bolo najostrejšia v okolí.

Ten pravý Opinel vreckový nôž si ale na svetlo sveta musel ešte chvíľku počkať. Najstarší syn Daniela Opinel, Joseph sa rozhodol ísť v stopách svojho otca a poháňaný vášňou po ručnom spracovaní a najmodernejšej technológii sa rozhodol vytvoriť predmet, ktorý môže ručne vyrábať pomocou vtedy moderných technológií. Písal sa rok 1890 a ten správny, zatvárací, vreckový nožík je na svete, zrodil sa Opinel.

Podobné produkty Detská kuchárska súprava Opinel

Novinka
Akcia -54%
Detský nôž Zwilling Twinny, 10 cm Zwilling
€ 39
od € 18

SKLADOM viac ako 5 ks

Novinka
Odporúčame
Sada My first Opinel vreckový nôž plus púzdro na opasok, 8 cm Opinel
€ 26

SKLADOM 1 ks

Články o produkte