Předchozí produkt Villeroy & Boch For Me jedálenský tanier, 27 cm Následující produkt Forma na malá bábovky Nordic Ware, 3 tvary, zlatá

Informácie o produkte

Opinel Detská škrabka

Ostrie z nehrdzavejúcej ocele, ktoré ľahko oškrabe akúkoľvek zeleninu. Silikónový krúžok, ktorý je umiestnený na škrabke, pomáha deťom lepšie držať škrabku a vyvinúť primeraný tlak pre lepšie ošúpanie zeleniny.

Rukoväť z bukového dreva má vynikajúce mechanické vlastnosti. Je natretá starostlivo vybraným lakom, ktorý zušľachťuje samotné bukové drevo.

drevo

95% dreva, z ktorého sa vyrábajú rukoväte, pochádzajú z udržateľne obhospodarovaných francúzskych lesov. Nedochádza k prílišnému výrubu lesov a znečisteniu ovzdušia pri dlhom transporte - tým všetkým je menej zaťažovaná príroda. Hlavný dodávateľ dreva má svoje lesné plochy vo francúzskom regióne Jura a samozrejme je držiteľom PEFC certifikátu.

nerezová oceľ

Výber ocele je jeden z najdôležitejších materiálov samotného noža. Určuje životnosť a kvalitu samotného ostria. Pre nože značky Opinel bola vybraná vysoko kvalitná švédska oceľ 12C27 (Sandvik). Táto oceľ je vysoko odolná voči korózii a jednoduchá na údržbu vďaka prídavku chrómu. Prídavok uhlíka v oceli (0,40%) zabezpečí excelentnú hranu, ktorá drží tvar aj pri styku s tvrdším materiálom bez nutnosti brúsenia.


Príbeh ikonickej značky Opinel začína v 19. storočí kedy sa obchodník Victor-Amédée Opinel počas svojich ciest naučil, ako sa kovajú klince a vďaka tomu založil svoje prvé kováčstvo vo Francúzsku. Po jeho smrti prevzal jeho remeslo syn, Daniel, ktorý sa stal pre miestnych farmárov "výrobcom ostrých predmetov" a to len preto, že ostrie jeho kosáka a kos bolo najostrejšie v okolí.

Ten pravý Opinel vreckový nôž si ale na svetlo sveta musel ešte chvíľku počkať. Najstarší syn Daniela Opinel, Joseph sa rozhodol ísť v stopách svojho otca a poháňaný vášňou po ručnom spracovaní najmodernejšou technológiou sa rozhodol vytvoriť predmet, ktorý môže ručne vyrábať pomocou vtedy moderných technológií. Písal sa rok 1890 a ten správny, zatvárací, vreckový nožík je na svete, zrodil sa Opinel.

Podobné produkty Opinel Detská škrabka

Zatvárací nôž My first OPINEL VR N°07 Inox, 8 cm, rôzne farby Opinel
€ 10,50

Na objednávku, 3 - 6 týždňov

Detská kuchárska súprava Opinel Opinel
€ 35,50

Na objednávku, 3 - 6 týždňov

Opinel Detský nôž + chránič prstov Opinel
€ 26,50

Na objednávku, 3 - 6 týždňov

OPINEL VR N ° 07 Outdoor Junior Inox Opinel
€ 0

Na objednávku, 3 - 6 týždňov

Články o produkte