Předchozí produkt Kusmi Tea Green tea with Jasmine Následující produkt Raňajkový nôž Opinel Table

Informácie o produkte

Opinel Detský nôž + chránič prstov

Zaoblená špička 10 cm dlhého, robustného noža z nehrdzavejúcej ocele je ideálnym pomocníkom pre deti, ktoré sa chcú naučiť zaobchádzať s nástrojmi v kuchyni, či už sa učia krájať zeleninu na kocky alebo na plátky. Silikónový krúžok umiestnený medzi ostrím a rukoväťou umožňuje deťom držať nôž správne a tiež chráni prsty pred skĺznutím pod čepeľ noža. Chránič prstov je praktická pomôcka - ľahko sa navlečie na ukazovák a prostredník, pričom palcom a prstenníkom možno ľahko pridržiavať krájané potraviny.

Rukoväť z bukového dreva, ktorá má vynikajúce mechanické vlastnosti. Bukové rukoväte sú lakované lakom, ktorý bol veľmi starostlivo vybraný, aby zušľachtil samotné bukové drevo.

drevo

95% dreva, z ktorého sa vyrábajú rukoväte, pochádzajú z udržateľne obhospodarovaných francúzskych lesov. Nedochádza k prílišnému výrubu lesov a znečisteniu ovzdušia pri dlhom transporte - tým všetkým je menej zaťažovaná príroda. Hlavný dodávateľ dreva má svoje lesné plochy vo francúzskom regióne Jura a samozrejme je držiteľom PEFC certifikátu.

nerezová oceľ

Výber ocele je jeden z najdôležitejších materiálov samotného noža. Určuje životnosť a kvalitu samotného ostria. Pre nože značky Opinel bola vybraná vysoko kvalitná švédska oceľ 12C27 (Sandvik). Táto oceľ je vysoko odolná voči korózii a jednoduchá na údržbu vďaka prídavku chrómu. Prídavok uhlíka v oceli (0,40%) zabezpečí excelentnú hranu, ktorá drží tvar aj pri styku s tvrdším materiálom bez nutnosti brúsenia.


Príbeh ikonickej značky Opinel začína v 19. storočí kedy sa obchodník Victor-Amédée Opinel počas svojich ciest naučil, ako sa kovajú klince a vďaka tomu založil svoje prvé kováčstvo vo Francúzsku. Po jeho smrti prevzal jeho remeslo syn, Daniel, ktorý sa stal pre miestnych farmárov "výrobcom ostrých predmetov" a to len preto, že ostrie jeho kosáka a kos bolo najostrejšie v okolí.

Ten pravý Opinel vreckový nôž si ale na svetlo sveta musel ešte chvíľku počkať. Najstarší syn Daniela Opinel, Joseph sa rozhodol ísť v stopách svojho otca a poháňaný vášňou po ručnom spracovaní najmodernejšou technológiou sa rozhodol vytvoriť predmet, ktorý môže ručne vyrábať pomocou vtedy moderných technológií. Písal sa rok 1890 a ten správny, zatvárací, vreckový nožík je na svete, zrodil sa Opinel.

Podobné produkty Opinel Detský nôž + chránič prstov

Zatvárací nôž My first OPINEL VR N°07 Inox, 8 cm, rôzne farby Opinel
€ 10,50

Na objednávku, 2 - 4 týždne

Detská kuchárska súprava Opinel Opinel
€ 35,50

skladom

OPINEL VR N ° 07 Outdoor Junior Inox Opinel
€ 0

Na objednávku, 2 - 4 týždne

Články o produkte