Informácie o produkte

Opinel Essential set Sweet Pop colours

Univerzálny kuchynský set, ktorý oceníte pri každodennej príprave obedov, večerí ale aj raňajkami a desiat.

Kuchynský nôž N ° 112

Univerzálny pomocník pri krájaní zeleniny, očisťovanie ovocia, ale tiež pri porciovaní menších kúskov mäsa.

  • Dĺžka čepele: 10 cm
  • Hrúbka čepele: 1,5 mm
  • V balení svetlo modrý, oranžový, svetlo zelený a slivkový nôž

drevo

95% dreva, z ktorého sa vyrábajú rukoväte, pochádza z udržateľne obhospodarovaných francúzskych lesov. Nedochádza k prílišnému výrubu lesov a znečistenia ovzdušia pri dlhom transporte - tým všetkým je menej zaťažovaná príroda. Hlavný dodávateľ dreva má svoje lesné plochy vo francúzskom regióne Jura a samozrejme je držiteľom PEFC certifikátu.

nerezová oceľ

Výber ocele je jeden z najdôležitejších materiálov samotného noža. Určuje životnosť a kvalitu samotného ostria. Pre nože značky Opinel bola vybraná vysoko kvalitná švédska oceľ 12C27 (Sandvik). Táto oceľ je vysoko odolná voči korózii a jednoduchá na údržbu vďaka prídavku chrómu. Prídavok uhlíka v oceli (0,40%) zabezpečí excelentnú hranu, ktorá drží tvar aj pri styku s tvrdším materiálom bez nutnosti brúsenia.


Príbeh ikonické značky Opinel začína v 19. storočí kedy sa obchodník Victor-Amédée Opinel počas svojich ciest naučil, ako sa ková klince a vďaka tomu založil svoju prvú kováčňu vo Francúzsku. Po jeho smrti prevzal jeho remeslo syn, Daniel, ktorý sa stal pre miestnych farmárov "výrobcu ostrých predmetov" a to len preto, že ostrie jeho kosáka a kos bolo najostrejšie v okolí.

Ten pravý Opinel vreckový nôž si ale na svetlo sveta musel ešte chvíľku počkať. Najstarší syn Daniela Opinel, Joseph sa rozhodol ísť v stopách svojho otca a poháňaný vášňou po ručnom spracovaní a najmodernejšej technológii sa rozhodol vytvoriť predmet, ktorý môže ručne vyrábať za pomocou vtedy moderných technológií. Písal sa rok 1890 a ten správny, zatváracie, vreckový nožík je na svete, zrodil sa Opinel.

Podobné produkty Sada nožov Opinel Les Essentiels Sweet Pop colours, 4 ks

Villeroy & Boch Texas steakový príbor, 2 ks Villeroy & Boch
€ 35,20

SKLADOM viac ako 5 ks

Villeroy & Boch Texas steakový nôž Villeroy & Boch
€ 20,20

SKLADOM viac ako 5 ks

Zwilling steakové nože, 4 ks Zwilling
€ 68

SKLADOM viac ako 5 ks