Předchozí produkt Zwilling Four Star sada nožov - 2 ks (kuchársky, špikovací) Následující produkt Nordic Ware Forma na bábovku Chiffon, zlatá

Informácie o produkte

Ak vás láka zájsť si na piknik do parku alebo lesa, nezaobídete sa bez cestovnej sady nožov Nomad. Ako už názov napovedá, sada obsahuje to najnutnejšie k vychutnaniu si dobrého jedla pitia. Zatváracie nože z nerezovej ocele s bukovou rukoväťou a poistkou ViroBlock sú praktické, ľahko sa čistia. Sada Nomad bude ideálnym darčekom nielen pre cestovateľov ale aj pre gurmánov alebo zberateľov nožov Opinel.

Sada obsahuje zatvárací nôž s vývrtkou a čepeľou dlhou 10 cm. Pohodlne s ním nakrájate syr, ovocie, zeleninu, menšie plátky mäsa alebo pečivo. Zatvárací nôž s vrúbkovanou čepeľou s dĺžkou 12 cm bude ideálnym spoločníkom pri krájaní väčšieho pečiva, mäsa či syrov. Súčasťou sady je aj zatváracia škrabka,bukový lopárik a modrý obrúsok, ktorý zároveň slúži ako cestovný obal na celé vybavenie Opinel.

Balenie obsahuje:
1x Zatvárací nôž s vývrtkou z nerezovej ocele a poistkou ViroBlock, 10 cm
1x Zatvárací nôž z nerezovej ocele a poistkou ViroBlock, 12 cm
1x Zatváracia škrabka z nerezovej ocele a poistkou ViroBlock
1x Bukový lopárik s rozmerom 20 x 12 x 1 cm
1x Modrý obrúsok / lístoček

Rukoväť z bukového dreva, ktorá má vynikajúce mechanické vlastnosti. Bukové rukoväte sú ošetrené lakom, ktorý bol veľmi starostlivo vybraný, aby zušľachtil samotné bukové drevo.

drevo

95% dreva, z ktorého sa vyrábajú rukoväte, pochádzajú z udržateľne obhospodarovaných francúzskych lesov. Nedochádza k prílišnému výrubu lesov a znečisteniu ovzdušia pri dlhom transporte - tým všetkým je menej zaťažovaná príroda. Hlavný dodávateľ dreva má svoje lesné plochy vo francúzskom regióne Jura a samozrejme je držiteľom PEFC certifikátu.

nerezová oceľ

Výber ocele je jeden z najdôležitejších materiálov samotného noža. Určuje životnosť a kvalitu samotného ostria. Pre nože značky Opinel bola vybraná vysoko kvalitná švédska oceľ 12C27 (Sandvik). Táto oceľ je vysoko odolná voči korózii a jednoduchá na údržbu vďaka prídavku chrómu. Prídavok uhlíka v oceli (0,40%) zabezpečí excelentnú hranu, ktorá drží tvar aj pri styku s tvrdším materiálom bez nutnosti brúsenia.


Príbeh ikonickej značky Opinel začína v 19. storočí kedy sa obchodník Victor-Amédée Opinel počas svojich ciest naučil, ako sa kovajú klince a vďaka tomu založil svoju prvú kováčsku dielňu vo Francúzsku. Po jeho smrti prevzal jeho remeslo syn, Daniel, ktorý sa stal pre miestnych farmárov "výrobcom ostrých predmetov" a to len preto, že ostrie jeho kosáka a kos bolo najostrejšie v okolí.

Ten pravý Opinel vreckový nôž si ale na svetlo sveta musel ešte chvíľku počkať. Najstarší syn Daniela Opinel, Joseph sa rozhodol ísť v stopách svojho otca a poháňaný vášňou po ručnom spracovaní a najmodernejšej technológii sa rozhodol vytvoriť predmet, ktorý môže ručne vyrábať za pomocou vtedy moderných technológií. Písal sa rok 1890 a ten správny, zatvárací, vreckový nožík je na svete, zrodil sa Opinel.

Podobné produkty Opinel Nomad Cestovná sada nožov, 5 ks

Odporúčame
Opinel Les Forgés 1890 Malý kuchársky nôž 17 cm Opinel
€ 115

skladom

Opinel Detský nôž + chránič prstov Opinel
€ 26,50

Vypredáno Dodanie 2 - 4 týždne

Články o produkte