Informácie o produkte

Opinel príborová sada N ° 125 Loft

Sada 4 príborových nožov, ktoré sú farebne inšpirované trendy industriálnym štýlom, ktorý sa najviac hodí do modernej kuchyne. Nielen že vďaka nerezovej oceli 12C27, budú vaše nože ochránené pred koróziou, ale tiež vďaka mikro zúbkovaniu ich nebudete musieť ani ostriť.

Rukoväť príborových nožov Bon Appétit! Je vyrobená z habrového dreva, ktoré je veľmi príjemným materiálom, ale aj symbolom prírody. Príborové nože pôsobia veľmi elegantne a vďaka habrovému drevu, ktoré je veľmi svetlé a má nepatrnú štruktúru, môžu byť farebné rukoväte tak sýte.

  • lakovaná rukoväť
  • vhodné do umývačky riadu, odporúčame ručné umývanie
  • ostrie 11 cm

drevo

95% dreva, z ktorého sa vyrábajú rukoväte, pochádzajú z udržateľne obhospodarovaných francúzskych lesov. Nedochádza k prílišnému výrubu lesov a znečisteniu ovzdušia pri dlhom transporte - tým všetkým je menej zaťažovaná príroda. Hlavný dodávateľ dreva má svoje lesné plochy vo francúzskom regióne Jura a samozrejme je držiteľom PEFC certifikátu.

nerezová oceľ

Výber ocele je jeden z najdôležitejších materiálov samotného noža. Určuje životnosť a kvalitu samotného ostria. Pre nože značky Opinel bola vybraná vysoko kvalitná švédska oceľ 12C27 (Sandvik). Táto oceľ je vysoko odolná voči korózii a jednoduchá na údržbu vďaka prídavku chrómu. Prídavok uhlíka v oceli (0,40%) zabezpečí excelentnú hranu, ktorá drží tvar aj pri styku s tvrdším materiálom bez nutnosti brúsenia.


Príbeh ikonickej značky Opinel začína v 19. storočí kedy sa obchodník Victor-Amédée Opinel počas svojich ciest naučil, ako sa kovajú klince a vďaka tomu založil svoju prvú kováčsku dielňu vo Francúzsku. Po jeho smrti prevzal jeho remeslo syn, Daniel, ktorý sa stal pre miestnych farmárov "výrobcom ostrých predmetov" a to len preto, že ostrie jeho kosáka a kos bolo najostrejšie v okolí.

Ten pravý Opinel vreckový nôž si ale na svetlo sveta musel ešte chvíľku počkať. Najstarší syn Daniela Opinel, Joseph sa rozhodol ísť v stopách svojho otca a poháňaný vášňou po ručnom spracovaní a najmodernejšej technológii sa rozhodol vytvoriť predmet, ktorý môže ručne vyrábať pomocou vtedy moderných technológií. Písal sa rok 1890 a ten správny, zatvárací, vreckový nožík je na svete, zrodil sa Opinel.

Podobné produkty Sada príborových nožov Opinel N°125 Loft, 4 ks

Villeroy & Boch Texas steakový príbor, 2 ks Villeroy & Boch
€ 35,20

SKLADOM viac ako 5 ks

Villeroy & Boch Texas steakový nôž Villeroy & Boch
€ 20,20

SKLADOM viac ako 5 ks

Villeroy & Boch súprava steakových nožov Texas Villeroy & Boch
€ 105,80

SKLADOM 3 ks