Předchozí produkt SIGG cestovný termohrnček Neso, 0,4 l, čierny Následující produkt Peugeot Mlýnek na sůl Chaumont, 11 cm

Informácie o produkte

Opinel puzdro Chic z čiernej kože

Elegantné a praktické, ručne šité kožené puzdro možné pripnúť za opasok. Užitočná karabinka pre zavesenie puzdra k batohu. Kovový patent pre bezpečné uzatvorenie opatrený logom Opinel.

Vhodné pre tradičné nože Opinel N ° 07 až N ° 09 a nože Opinel Slim N ° 08 aN ° 10.

 


Zrodenie legendy

Príbeh dnes už ikonickej značky Opinel® začína v 19. storočí, kedy sa obchodník Victor-Amédée Opinel počas svojich ciest naučil kovať klince a následne založil vo Francúzsku svoju kováčsku dieläu. Po jeho smrti prevzal remeslo syn Daniel, ktorý sa stal pre miestnych farmárov "výrobca ostrých predmetov" pretože ostrie jeho kosáka a kos bolo vyhlásené široko ďaleko ako to najostrejšie možné.

Ten pravý Opinel -zavírací vreckový nôž si ale na svetlo sveta musel ešte chvíľku počkať. Najstarší syn Daniela Opinel, Joseph, sa rozhodol ísť v stopách svojho otca a poháňaný umeleckou vášňou, spojil ručné spracovanie s vtedy najmodernejšou technológiou a vytvoril malý zázrak. Písal sa rok 1890 a svetlo sveta uzrel vreckový zatvárací nôž Opinel, nôž od prvého dňa milovaný a odovzdávaný z generácie na generáciu. Nôž, ktorý počas ďalších rokov získal stovky tisíc fanúšikov po celom svete, sa stal bežnou súčasťou domácností, a tak trošku jedným zo symbolov celého Francúzska.

 

Podobné produkty Opinel púzdro Chic čierna koža

Opinel Outdoor puzdro M, hnedé Opinel
€ 17

SKLADOM viac ako 5 ks

Opinel puzdro Chic hnedá koža Opinel
€ 31,50

SKLADOM viac ako 5 ks

Opinel puzdro Outdoor XL, modré Opinel
€ 26,50

SKLADOM viac ako 5 ks

Opinel puzdro Outdoor L, modré Opinel
€ 19,50

SKLADOM viac ako 5 ks