Informácie o produkte

Opinel sada Les Essentiels natural

Univerzálna kuchynská sada, ktorú oceníte pri každodennej príprave obedov, večerí ale aj raňajok a desiat.

Kuchynský nôž N ° 112

Univerzálny pomocník pri krájaní zeleniny, očisťovaní ovocia, ale tiež pri porciovaní menších kúskov mäsa.

  • dĺžka čepele: 10 cm
  • hrúbka čepele: 1,5 mm

Vrúbkovaný nôž N ° 113

Tento nôž s veľmi malými vrúbkami vám pomôže nakrájať predovšetkým mäkké ovocie a zeleninu ako sú napríklad paradajky alebo kivi ale aj vajcia uvarené natvrdo.

  • dĺžka čepele: 10 cm
  • hrúbka čepele: 1,5 mm

Nôž na zeleninu N ° 114

Zaoblené ostrie noža na zeleninu a zúbkovaná hrana noža zabezpečí dokonalé očistenie zeleniny vrátane zachovania všetkých vitamínov, ktoré obsahuje.

  • dĺžka čepele: 7,5 cm
  • hrúbka čepele: 1,5 mm

Škrabka N ° 115

Pre efektívne a rýchle škrabanie šupky zeleniny alebo ovocia. Vhodná pre pravákov aj ľavákov.

  • dĺžka kovové škrabky: 6 cm
  • hrúbka kovové škrabky: 0,8 mm

drevo

95% dreva, z ktorého sa vyrábajú rukoväte, pochádzajú z udržateľne obhospodarovaných francúzskych lesov. Nedochádza k prílišnému výrubu lesov a znečisteniu ovzdušia pri dlhom transporte - tým všetkým je menej zaťažovaná príroda. Hlavný dodávateľ dreva má svoje lesné plochy vo francúzskom regióne Jura a samozrejme je držiteľom PEFC certifikátu.

nerezová oceľ

Výber ocele je jeden z najdôležitejších materiálov samotného noža. Určuje životnosť a kvalitu samotného ostria. Pre nože značky Opinel bola vybraná vysoko kvalitná švédska oceľ 12C27 (Sandvik). Táto oceľ je vysoko odolná voči korózii a jednoduchá na údržbu vďaka prídavku chrómu. Prídavok uhlíka v oceli (0,40%) zabezpečí excelentnú hranu, ktorá drží tvar aj pri styku s tvrdším materiálom bez nutnosti brúsenia.


Príbeh ikonickej značky Opinel začína v 19. storočí kedy sa obchodník Victor-Amédée Opinel počas svojich ciest naučil, ako sa kovajú klince a vďaka tomu založil svoju prvú kováčsku dielňu vo Francúzsku. Po jeho smrti prevzal jeho remeslo syn, Daniel, ktorý sa stal pre miestnych farmárov "výrobcom ostrých predmetov" a to len preto, že ostrie jeho kosáka a kos bolo najostrejšie v okolí.

Ten pravý Opinel vreckový nôž si ale na svetlo sveta musel ešte chvíľku počkať. Najstarší syn Daniela Opinel, Joseph sa rozhodol ísť v stopách svojho otca a poháňaný vášňou po ručnom spracovaní a najmodernejšej technológii sa rozhodol vytvoriť predmet, ktorý môže ručne vyrábať pomocou vtedy moderných technológií. Písal sa rok 1890 a ten správny, zatvárací, vreckový nožík je na svete, zrodil sa Opinel.

Podobné produkty Sada nožov Opinel Les Essentiels natural, 4 ks

Sada nožov Opinel Les Essentiels Loft, 4 ks Opinel
€ 31,50

SKLADOM viac ako 5 ks

Villeroy & Boch Texas steakový nôž Villeroy & Boch
€ 20,20

SKLADOM viac ako 5 ks

Zwilling steakové nože, 4 ks Zwilling
€ 68

SKLADOM 5 ks