Předchozí produkt Rosenthal Brillance Fleurs Sauvages Miska, 15 cm Následující produkt Villeroy & Boch Soup Passion polievková miska, 0,5 l

Informácie o produkte

Nôž Opinel VR N°08 Carbon, darčekové balenie s puzdrom

Univerzálny zatvárací nôž Opinel v praktickom darčekovom balení spolu s puzdrom zo syntetickej kože. Obdarujte svojich blízkych univerzálnym nožom s praktickou patentovanou poistkou ViroBlock - nielen proti zatvoreniu čepele, ale aj proti jej otvoreniu.

  • dĺžka ostria: 8,5 cm
  • buková rukoväť
  • poistka ViroBlock
  • darčekové balenie

Rukoväť z bukového dreva, ktorá má vynikajúce mechanické vlastnosti. Bukové rukoväte sú lakované, ktorý bol veľmi starostlivo vybraný, aby zušľachtil samotné bukové drevo.

 

 

drevo

95% dreva, z ktorého sa vyrábajú rukoväte, pochádzajú z udržateľne obhospodarovaných francúzskych lesov. Nedochádza k prílišnému výrubu lesov a znečisteniu ovzdušia pri dlhom transporte - tým všetkým je menej zaťažovaná príroda. Hlavný dodávateľ dreva má svoje lesné plochy vo francúzskom regióne Jura a samozrejme je držiteľom PEFC certifikátu.

uhlíková oceľ

Uhlíková oceľ, z ktorej bol vytvorený prvý ikonický nôž Opinel je prispôsobená dnešným nárokom, preto je podiel uhlíka v oceli približný k 0,90%. Táto uhlíková oceľ je vyrábaná v Nemecku, ale spracovanie ocele v nožiarske umení je dokončené až v továrňach Opinel vo Francúzsku. Tento typ ocele sa veľmi jednoducho brúsi, ale je náročnejšie na údržbu. Čepeľ doporučujeme po každom použití čo najskôr očistiť, aby nedochádzalo ku korózii.


Príbeh ikonickej značky Opinel začína v 19. storočí kedy sa obchodník Victor-Amédée Opinel počas svojich ciest naučil, ako sa kovajú klince a vďaka tomu založil svoju prvú kováčsku dielňu vo Francúzsku. Po jeho smrti prevzal jeho remeslo syn, Daniel, ktorý sa stal pre miestnych farmárov "výrobcom ostrých predmetov" a to len preto, že ostrie jeho kosáka a kos bolo najostrejšie v okolí.

Ten pravý Opinel vreckový nôž si ale na svetlo sveta musel ešte chvíľku počkať. Najstarší syn Daniela Opinel, Joseph sa rozhodol ísť v stopách svojho otca a poháňaný vášňou po ručnom spracovaní a najmodernejšej technológii sa rozhodol vytvoriť predmet, ktorý môže ručne vyrábať pomocou vtedy moderných technológií. Písal sa rok 1890 a ten správny, zatvárací, vreckový nožík je na svete, zrodil sa Opinel.

Podobné produkty Nôž Opinel VR N°08 Carbon, darčekové balenie s puzdrom

Novinka
Odporúčame
Sada My first Opinel vreckový nôž plus púzdro na opasok, 8 cm Opinel
€ 26

SKLADOM viac ako 5 ks

Nôž Opinel VR N°07 Inox adventurer, 8 cm Opinel
€ 12,50

SKLADOM viac ako 5 ks

OPINEL VR N ° 08 Inox Adventurer, 8,5 cm Opinel
€ 13,50

SKLADOM viac ako 5 ks

OPINEL Zatvárací nôž Inox Opinel
od € 10

SKLADOM viac ako 5 ks

Články o produkte