Informácie o produkte

OPINEL VR N ° 08 Inox adventurer, 8,5 cm

Univerzálny vreckové nože, ktoré sú skvelým spoločníkom pri cestovaní. Vďaka týmto vreckovým a zatváracím nožov máte skvelého pomocníka vždy po ruke. Nôž je vybavený patentovanou poistkou ViroBlock - nielen proti zatvoreniu čepele, ale aj proti jej otvoreniu. Nože sú opatrené praktickým pútkom, ktoré si môžete upevniť napríklad na kľúče alebo na zapínanie batohu, aby bol váš Opinel stále po ruke.

  • uhlíková oceľ
  • Lakovaná buková rukoväť
  • Dĺžka ostria: 8,5 cm

Rukoväť z habrového dreva je veľmi podobná rukoväte bukové, s tým rozdielom, že hrab je oveľa svetlejšie a nemá tak výrazný vzorku. Preto môžu farby nožov byť tak sýte a odolné.

drevo

95% dreva, z ktorého sa vyrábajú rukoväte, pochádza z udržateľne obhospodarovaných francúzskych lesov. Nedochádza k prílišnému výrubu lesov a znečistenia ovzdušia pri dlhom transporte - tým všetkým je menej zaťažovaná príroda. Hlavný dodávateľ dreva má svoje lesné plochy vo francúzskom regióne Jura a samozrejme je držiteľom PEFC certifikátu.

uhlíková oceľ

Uhlíková oceľ, z ktorej bol vytvorený prvý ikonický nôž Opinel je prispôsobená dnešným nárokom, preto je podiel uhlíka v oceli približný k 0,90%. Táto uhlíková oceľ je vyrábaná v Nemecku, ale spracovanie ocele v nožiarske umení je dokončené až v továrňach Opinel vo Francúzsku. Tento typ ocele sa veľmi jednoducho brúsi, ale je náročnejšie na údržbu. Čepeľ doporučujeme po každom použití čo najskôr očistiť, aby nedochádzalo ku korózii.


Príbeh ikonické značky Opinel začína v 19. storočí kedy sa obchodník Victor-Amédée Opinel počas svojich ciest naučil, ako sa ková klince a vďaka tomu založil svoju prvú kováčňu vo Francúzsku. Po jeho smrti prevzal jeho remeslo syn, Daniel, ktorý sa stal pre miestnych farmárov "výrobcu ostrých predmetov" a to len preto, že ostrie jeho kosáka a kos bolo najostrejšie v okolí.

Ten pravý Opinel vreckový nôž si ale na svetlo sveta musel ešte chvíľku počkať. Najstarší syn Daniela Opinel, Joseph sa rozhodol ísť v stopách svojho otca a poháňaný vášňou po ručnom spracovaní a najmodernejšej technológii sa rozhodol vytvoriť predmet, ktorý môže ručne vyrábať za pomocou vtedy moderných technológií. Písal sa rok 1890 a ten správny, zatváracie, vreckový nožík je na svete, zrodil sa Opinel.

Podobné produkty OPINEL VR N ° 08 Inox adventurer, 8,5 cm

Nôž Opinel VR N°07 Inox adventurer, 8 cm Opinel
€ 12,50

SKLADOM viac ako 5 ks

OPINEL Zatvárací nôž Inox Opinel
od € 10,50

SKLADOM viac ako 5 ks

Opinel Colorama VRI N°06, 7 cm Opinel
od € 12

SKLADOM viac ako 5 ks