Informácie o produkte

OPINEL VR N°08 Inox Adventurer, 8,5 cm

Univerzálny vreckový zatvárací nôž, ktorý vám bude skvelým spoločníkom na cestách za dobrodružstvom, nielen do prírody. Nôž má patentovanú poistku ViroBlock - nielen proti zatvoreniu čepele, ale aj proti jej samovoľnému otvoreniu. Má tiež praktické kožené pútko, aby ste mohli mať svoj Opinel stále poruke.

8,5 cm dlhá čepeľ je vyrobená z nehrdzavejúcej leštenej ocele Sandvik, ktorá je vďaka antikoróznym vlastnostiam pridávaného chrómu maximálne odolná voči korózii a je prakticky bezúdržbová. Práve s ohľadom na túto oceľ sa čepeľ vyznačuje tiež excelentnou a dlhotrvajúcou ostrosťou, a to v dôsledku v zmesi prítomného uhlíka.
Rukoväť je vyrobená z bukového dreva v prírodnom odtieni, je viackrát lakovaná, aby dobre odolávala vlhkosti a nečistotám.

  • modifikovaná švédska oceľ Sandvik
  • lakovaná buková rukoväť
  • dĺžka ostria: 8,5 cm

 

Poistka ViroBlock spoľahlivo zabráni samovoľnému otváraniu i zatváraniu noža.

 

 

Šetrný prístup k prírode

95 % dreva, z ktorého sa vyrábajú rukoväti, pochádza z udržateľne obhospodarovaných francúzskych lesov. Nedochádza tak k prílišnému výrubu a znečisteniu ovzdušia pri dlhom transporte a príroda je tak zaťažovaná menej. Hlavný dodávateľ dreva obhospodaruje lesy vo francúzskom regióne Jura a, samozrejme, je držiteľom PEFC certifikátu.

Veľmi kvalitná oceľ

Výber ocele určuje životnosť a kvalitu ostria, preto je mu venovaná patričná pozornosť, pretože vo svojom dôsledku tak ovplyvní hlavné úžitkové vlastnosti celého výrobku. Pre nože značky Opinel bola vybraná veľmi kvalitná švédska oceľ 12C27 (Sandvik). Táto oceľ je veľmi odolná voči korózii a jednoduchá na údržbu vďaka prídavku chrómu. Prídavok uhlíka v oceli (0,40 %) zabezpečí excelentnú hranu, ktorá drží tvar aj pri styku s tvrdším materiálom bez nutnosti brúsenia.


 

Zrodenie legendy

Príbeh dnes už ikonickej značky Opinel® začína v 19. storočí, kedy sa obchodník Victor-Amédée Opinel počas svojich ciest naučil kovať klince a následne založil vo Francúzsku svoju kováčňu. Po jeho smrti prevzal remeslo syn Daniel, ktorý sa stal pre miestnych farmárov "výrobca ostrých predmetov", pretože ostrie jeho kosákov a kôs bolo známe široko-ďaleko ako to najostrejšie možné.

Ten pravý Opinel – zatvárací vreckový nôž si ale na svetlo sveta musel ešte chvíľku počkať. Najstarší syn Daniela Opinela Joseph sa rozhodol ísť v stopách svojho otca a poháňaný umeleckou vášňou spojil ručné spracovanie s vtedy najmodernejšou technológiou a vytvoril malý zázrak. Písal sa rok 1890 a svetlo sveta uzrel vreckový zatvárací nôž Opinel, nôž od prvého dňa milovaný a odovzdávaný z generácie na generáciu. Nôž, ktorý počas ďalších rokov získal stovky tisíc fanúšikov po celom svete, sa stal bežnou súčasťou veľkého množstva domácností, a tak trošku jedným zo symbolov celého Francúzska.

Podobné produkty OPINEL VR N ° 08 Inox Adventurer, 8,5 cm

Novinka
Zatvárací nôž OPINEL N°08, Tour de France 2021, printing, 8,5 cm Opinel
€ 35,50

SKLADOM viac ako 5 ks

Novinka
limitovaná edícia
OPINEL zatvárací nôž N°08, 8,5 cm, rukoväť Beli Opinel
€ 41,50

SKLADOM viac ako 5 ks

Novinka
limitovaná edícia
Zatvárací nôž Opinel N°08  Výročie 130 rokov / 130th Anniversary Opinel
€ 41,50

SKLADOM viac ako 5 ks