Předchozí produkt Zwilling Pro metla, 28 cm Následující produkt Rösle blanšírovacia lyžica

Informácie o produkte

OPINEL VR N°09 Inox DIY, outdoorový nôž domácich majstrov, žltý

Multifunkčný outdoorový nôž pre domácich majstrov so zosilnenou čepeľou v sebe skrýva obnažovač drôtikov (káble do priemeru 8 mm), rezák drôtov (priemer kábla do 5 mm), plochý (skrutky 4 mm) a krížový skrutkovačPH2 (skrutky 3,5 - 5 mm). Bity možno uchytiť pomocou konektora na hornom konci rukoväti s magnetom.

Najnovší počin tradičného výrobcu zatváracích nožov Opinel, v ktorom zdatne prepája tradičný dizajn a moderné technológie. Názov tohto noža vychádza zo skratky anglického Do It Yourself - teda nášho "urob si sám". Tento nôž je určený nielen pre všetkých domácich majstrov, ale aj pre profesionálnych remeselníkov, je to jednoducho šikovný pomocník, ktorý je dobré mať vždy poruke.

  • Dĺžka čepele: 8 cm
  • Hrúbka čepele: 2,2 mm
  • Obnažovač drôtikov: do priemeru 8 mm
  • Rezák drôtikov: do priemeru 5 mm
  • Plochý skrutkovač:  4 mm
  • Krížový skrutkovač: 3,5-5 mm
  • Farba rukoväti: žltá

Pomocník do dielne i záhrady

Pre domácich majstrov špeciálne ponúkame tento multifunkčný vreckový nôž s čepeľou z nehrdzavejúcej ocele, ktorý je špeciálne upravený aj na obnaženie a rezanie drôtikov. Rukoväť, ktorá je vyrobená z odolného polyméru, vystuženého ešte sklenými vláknami, v sebe ukrýva priestor na magnetické uchytenie plochého a krížového skrutkovača.

Nehrdzavejúca oceľ

Výber ocele je jeden z najdôležitejších materiálov samotného noža. Určuje životnosť a kvalitu samotného ostria. Pre nože značky Opinel bola vybraná veľmi kvalitná švédska oceľ 12C27 (Sandvik). Táto oceľ je veľmi odolná voči korózii a jednoduchá na údržbu vďaka prídavku chrómu. Prídavok uhlíka v oceli (0,40 %) zabezpečí excelentnú hranu, ktorá drží tvar aj pri styku s tvrdším materiálom bez nutnosti brúsenia.


Zrodenie legendy

Príbeh dnes už ikonickej značky Opinel® začína v 19. storočí, kedy sa obchodník Victor-Amédée Opinel počas svojich ciest naučil kovať klince a následne založil vo Francúzsku svoju kováčňu. Po jeho smrti prevzal remeslo syn Daniel, ktorý sa stal pre miestnych farmárov "výrobca ostrých predmetov", pretože ostrie jeho kosákov a kôs bolo známe široko-ďaleko ako to najostrejšie možné.

Ten pravý Opinel – zatvárací vreckový nôž si ale na svetlo sveta musel ešte chvíľku počkať. Najstarší syn Daniela Opinela Joseph sa rozhodol ísť v stopách svojho otca a poháňaný umeleckou vášňou spojil ručné spracovanie s vtedy najmodernejšou technológiou a vytvoril malý zázrak. Písal sa rok 1890 a svetlo sveta uzrel vreckový zatvárací nôž Opinel, nôž od prvého dňa milovaný a odovzdávaný z generácie na generáciu. Nôž, ktorý počas ďalších rokov získal stovky tisíc fanúšikov po celom svete, sa stal bežnou súčasťou veľkého množstva domácností, a tak trošku jedným zo symbolov celého Francúzska.

 

Podobné produkty OPINEL VR N ° 09 Inox DIY, majstrovský nôž, žltý, blister

Hubársky nôž  Opinel  VR N°08 Opinel
€ 21

SKLADOM viac ako 5 ks

Záhradnícka súprava nožov Opinel, 3 ks Opinel
€ 52

SKLADOM viac ako 5 ks

OPINEL VR N ° 10 Prerezávací nôž Opinel
€ 21

SKLADOM 3 ks

Články o produkte