Informácie o produkte

OPINEL VR N°18 Pílka

Praktická "zatváracia" pílka so zubmi radenými v dvoch navzájom sa doplňujúcich reverzných radoch. Vynikajúca na rýchle a presné rezanie, dĺžka čepele 18 cm. Čepeľ možno pomocou upínacieho mechanizmu jednoducho vymeniť
Rukoväť je vyrobená z francúzskeho buka, ktorý vyrástol v udržateľne obhospodarovaných lesoch. Je silno lakovaná, a teda zvýšene odolná proti znečisteniu i vlhkosti. Ručne brúsená čepeľ z uhlíkovej ocele je ošetrená špeciálnym povlakom proti korózii, s excelentnými reznými vlastnosťami a dlhotrvajúcou ostrosťou vďaka pridanému uhlíku.
Pílka rovnako ako nože Opinel má patentovanú poistku ViroBlock - nielen proti zatvoreniu čepele, ale aj proti jej nechcenému otvoreniu.

  • čepel: uhlíková oceľ
  • rukoväť: lakované bukové drevo
  • dĺžka čepele: 18 cm
  • vzájomne sa doplňujúce protichodné zuby ostria
  • poistka ViroBlock

 

 Poistka ViroBlock spoľahlivo zabráni samovoľnému otváraniu a zatváraniu noža.

 

 

Šetrný prístup k prírode

95 % dreva, z ktorého sa vyrábajú rukoväti, pochádza z udržateľne obhospodarovaných francúzskych lesov. Nedochádza tak k prílišnému výrubu a znečisteniu ovzdušia pri dlhom transporte a príroda je tak zaťažovaná menej. Hlavný dodávateľ dreva obhospodaruje lesy vo francúzskom regióne Jura a, samozrejme, je držiteľom PEFC certifikátu.

Veľmi kvalitná oceľ

Výber ocele určuje životnosť a kvalitu ostria, preto je mu venovaná patričná pozornosť, pretože vo svojom dôsledku tak ovplyvní hlavné úžitkové vlastnosti celého výrobku. Pre nože značky Opinel bola vybraná veľmi kvalitná švédska oceľ 12C27 (Sandvik). Táto oceľ je veľmi odolná voči korózii a jednoduchá na údržbu vďaka prídavku chrómu. Prídavok uhlíka v oceli (0,40 %) zabezpečí excelentnú hranu, ktorá drží tvar aj pri styku s tvrdším materiálom bez nutnosti brúsenia.


 

Zrodenie legendy

Príbeh dnes už ikonickej značky Opinel® začína v 19. storočí, kedy sa obchodník Victor-Amédée Opinel počas svojich ciest naučil kovať klince a následne založil vo Francúzsku svoju kováčňu. Po jeho smrti prevzal remeslo syn Daniel, ktorý sa stal pre miestnych farmárov "výrobca ostrých predmetov", pretože ostrie jeho kosákov a kôs bolo známe široko-ďaleko ako to najostrejšie možné.

Ten pravý Opinel – zatvárací vreckový nôž si ale na svetlo sveta musel ešte chvíľku počkať. Najstarší syn Daniela Opinela Joseph sa rozhodol ísť v stopách svojho otca a poháňaný umeleckou vášňou spojil ručné spracovanie s vtedy najmodernejšou technológiou a vytvoril malý zázrak. Písal sa rok 1890 a svetlo sveta uzrel vreckový zatvárací nôž Opinel, nôž od prvého dňa milovaný a odovzdávaný z generácie na generáciu. Nôž, ktorý počas ďalších rokov získal stovky tisíc fanúšikov po celom svete, sa stal bežnou súčasťou veľkého množstva domácností, a tak trošku jedným zo symbolov celého Francúzska.

Podobné produkty OPINEL VR N ° 18 Pílka / pílkový nôž

Hubársky nôž  Opinel  VR N°08 Opinel
€ 21

SKLADOM viac ako 5 ks

Záhradnícka súprava nožov Opinel, 3 ks Opinel
€ 52

SKLADOM viac ako 5 ks

OPINEL VR N ° 10 Prerezávací nôž Opinel
€ 21

SKLADOM 3 ks