Informácie o produkte

Opinel zahradnícka súprava s 3 praktickými pomocníkmi do záhradky

Odstráňte burinu, prerežte kríky, zbierajte huby, štepte konáre a mnoho ďalšieho. To všetko so záhradníckymi nožmi Opinel.

Opinel zahradnícky nôž VRI N°08, rukoväť buk, fialová farba

Univerzálny záhradnícky nôž, ktorý nielen dobre reže i silné špagáty či plast, ale ktorý využijete predovšetkým pri úpravách svojej záhradky - odstraňovanie slabších konárov alebo vyväzovanie rastlín. Aby ste ho mali vždy poruke, má praktický otvor na prevlečenie šnúrky či koženého pútka. Pri používaní oceníte ostrie z nehrdzavejúcej ocele, ošetrené špeciálnym povlakom proti hrdzaveniu. Bezfarebným lakom silne zalakovaná farebná buková rukoväť je nielen odolná voči vlhku, ale aj veľmi príjemná do ruky.

  • dĺžka čepele: 8 cm
  • farba: fialová (lilková) lazúra, bezfarebný lak

Opinel prerezávací nôž VRI N°08, rukoväť buk, oranžová farba

Prerezávací (vrúbľovací) zatvárací záhradnícky nôž ocení každý sadár i záhradkár. Tzv. žabku – ľahko zahnutý nôž z nehrdzavejúcej ocele oceníte najmä pri štepení a prerezávaní menších stromčekov či kríkov, využijete ho aj pri reze kvetov do vázy. Pri používaní oceníte ostrie z nehrdzavejúcej ocele, ošetrené špeciálnym povlakom proti hrdzaveniu. Bezfarebným lakom silne zalakovaná farebná buková rukoväť je nielen odolná voči vlhku, ale aj veľmi príjemná do ruky.

  • dĺžka čepele: 8 cm
  • farba: oranžová lazúra, bezfarebný lak

Opinel záhradná "vrecková" pílka VRI N°12, rukoväť buk, pistáciová farba

Praktická "zatváracia" pílka so zubami radenými v dvoch vzájomne sa doplňujúcich reverzných radoch. Vynikajúca na rýchle a presné rezanie vetvičiek do priemeru 8 cm. Ideálny pomocník nielen na záhrade, ale aj pri outdoorových aktivitách, napríklad pri táborení. Vďaka zatváraciemu mechanizmu s poistkou VIiroBloc nemusíte mať obavu zo samovoľného otvorenia. Bezfarebným lakom silne zalakovaná farebná buková rukoväť je nielen odolná voči vlhku, ale aj veľmi príjemná do ruky.

  • dĺžka čepele: 12 cm
  • farba: pistáciová lazúra, bezfarebný lak

 

 

Poistka ViroBlock spoľahlivo zabráni samovoľnému otváraniu i zatváraniu noža.

 

 

Šetrný prístup k prírode

95 % dreva, z ktorého sa vyrábajú rukoväti, pochádza z udržateľne obhospodarovaných francúzskych lesov. Nedochádza tak k prílišnému výrubu a znečisteniu ovzdušia pri dlhom transporte a príroda je tak zaťažovaná menej. Hlavný dodávateľ dreva obhospodaruje lesy vo francúzskom regióne Jura a, samozrejme, je držiteľom PEFC certifikátu.

Veľmi kvalitná oceľ

Výber ocele určuje životnosť a kvalitu ostria, preto je mu venovaná patričná pozornosť, pretože vo svojom dôsledku tak ovplyvní hlavné úžitkové vlastnosti celého výrobku. Pre nože značky Opinel bola vybraná veľmi kvalitná švédska oceľ 12C27 (Sandvik). Táto oceľ je veľmi odolná voči korózii a jednoduchá na údržbu vďaka prídavku chrómu. Prídavok uhlíka v oceli (0,40 %) zabezpečí excelentnú hranu, ktorá drží tvar aj pri styku s tvrdším materiálom bez nutnosti brúsenia.


 

Zrodenie legendy

Príbeh dnes už ikonickej značky Opinel® začína v 19. storočí, kedy sa obchodník Victor-Amédée Opinel počas svojich ciest naučil kovať klince a následne založil vo Francúzsku svoju kováčňu. Po jeho smrti prevzal remeslo syn Daniel, ktorý sa stal pre miestnych farmárov "výrobca ostrých predmetov", pretože ostrie jeho kosákov a kôs bolo známe široko-ďaleko ako to najostrejšie možné.

Ten pravý Opinel – zatvárací vreckový nôž si ale na svetlo sveta musel ešte chvíľku počkať. Najstarší syn Daniela Opinela Joseph sa rozhodol ísť v stopách svojho otca a poháňaný umeleckou vášňou spojil ručné spracovanie s vtedy najmodernejšou technológiou a vytvoril malý zázrak. Písal sa rok 1890 a svetlo sveta uzrel vreckový zatvárací nôž Opinel, nôž od prvého dňa milovaný a odovzdávaný z generácie na generáciu. Nôž, ktorý počas ďalších rokov získal stovky tisíc fanúšikov po celom svete, sa stal bežnou súčasťou veľkého množstva domácností, a tak trošku jedným zo symbolov celého Francúzska.

Podobné produkty Záhradnícka súprava nožov Opinel, 3 ks

Hubársky nôž  Opinel  VR N°08 Opinel
€ 21

SKLADOM 5 ks

OPINEL VR N ° 10 Prerezávací nôž Opinel
€ 21

SKLADOM 2 ks

OPINEL VR N ° 08 Záhradnícky nôž Opinel
€ 10,50

SKLADOM viac ako 5 ks

Články o produkte