Informácie o produkte

OPINEL Záhradnícka sada

Odstráňte burinu, prerežte kríky, zbierajte huby, obrežte konáre a mnoho ďalšieho. To všetko dokážu záhradnícke nože Opinel.

Záhradnícka sada, vďaka ktorej získate všetky potrebné nástroje do záhrady.

Opinel Garden VRI N ° 08, záhradnícky

Praktický záhradnícky nôž využijete predovšetkým pri úprave vašej záhrady. Nôž z nerezovej ocele oceníte prevažne pri používaní vonku, pretože nie je náchylný na hrdzu. Lakovaná buková rukoväť je veľmi príjemná a odolná, na konci rukoväte je otvor, pripravený presne na pripevnenie pútka.

Opinel Garden VRI N ° 08, prerezávací

Zatvárací záhradnícky nôž využijete predovšetkým pri úprave vašej záhrady. Nôž z nerezovej ocele oceníte prevažne pri štiepení a prerezávaní kríkov. Lakovaná buková rukoväť je príjemná pri uchopení, ale je tiež veľmi odolná. Na konci rukoväte je otvor, pripravený presne na pripevnenie pútka.

Opinel Nature Pilka VRI N ° 12

Táto pílka je ideálnym pomocníkom v záhrade, ale aj pri outdoorových aktivitách, napríklad pri táborení. Vďaka zatváraciemu mechanizmu s poistkou VIROBLOC proti otvoreniu je veľmi skladná a nebudete musieť mať obavu, zo samovoľného otvorenia.

 

drevo

95% dreva, z ktorého sa vyrábajú rukoväte, pochádzajú z udržateľne obhospodarovaných francúzskych lesov. Nedochádza k prílišnému výrubu lesov a znečisteniu ovzdušia pri dlhom transporte - tým všetkým je menej zaťažovaná príroda. Hlavný dodávateľ dreva má svoje lesné plochy vo francúzskom regióne Jura a samozrejme je držiteľom PEFC certifikátu.

nerezová oceľ

Výber ocele je jeden z najdôležitejších materiálov samotného noža. Určuje životnosť a kvalitu samotného ostria. Pre nože značky Opinel bola vybraná vysoko kvalitná švédska oceľ 12C27 (Sandvik). Táto oceľ je vysoko odolná voči korózii a jednoduchá na údržbu vďaka prídavku chrómu. Prídavok uhlíka v oceli (0,40%) zabezpečí excelentnú hranu, ktorá drží tvar aj pri styku s tvrdším materiálom bez nutnosti brúsenia.


Príbeh ikonickej značky Opinel začína v 19. storočí kedy sa obchodník Victor-Amédée Opinel počas svojich ciest naučil, ako sa kovajú klince a vďaka tomu založil svoju prvú kováčsku dielňu vo Francúzsku. Po jeho smrti prevzal jeho remeslo syn, Daniel, ktorý sa stal pre miestnych farmárov "výrobcom ostrých predmetov" a to len preto, že ostrie jeho kosáka a kos bolo najostrejšie v okolí.

Ten pravý Opinel vreckový nôž si ale na svetlo sveta musel ešte chvíľku počkať. Najstarší syn Daniela Opinel, Joseph sa rozhodol ísť v stopách svojho otca a poháňaný vášňou po ručnom spracovaní a najmodernejšej technológii sa rozhodol vytvoriť predmet, ktorý môže ručne vyrábať pomocou vtedy moderných technológií. Písal sa rok 1890 a ten správny, zatvárací, vreckový nožík je na svete, zrodil sa Opinel.

Podobné produkty Záhradnícka sada nožov Opinel, 3 ks

Nôž Opinel VR N°07 Inox adventurer, 8 cm Opinel
€ 12,50

SKLADOM viac ako 5 ks

OPINEL Zatvárací nôž Inox Opinel
od € 10,50

SKLADOM viac ako 5 ks

Opinel Colorama VRI N°06, 7 cm Opinel
od € 12

SKLADOM viac ako 5 ks