Předchozí produkt Villeroy & Boch súprava steakových nožov Texas Následující produkt Mauviel M'tradition medená nádoba na maslo

Informácia o produkte

Zatvárací nôž Opinel N°08 Ellipse s ebenovou rukoväťou, ozdobenou kovovým prúžkom 

Rukoväť noža je vyrobená z ebenového dreva, napusteného ochranným olejom s matovacím efektom, ktorý podčiarkuje krásu surového dreva. Matný čierny povrch sa nádherne snúbi s odleskami, ktoré spôsobuje do čepele vložený plátok hliníkového plechu, tvoriaci elipsu. Leštená čepeľ z nehrdzavejúcej ocele má vyrazené poradové číslo v limitovanej sérii. Nôž je uložený v obale z čierneho zamatu, ktorý je vložený do darčekovej škatuľky z dubového dreva.

Každý správny muž nosí so sebou nôž… ale i ženám sa bude páčiť

Krásny kúsok zatváracieho vreckového noža s decentným ozdobením, z limitovanej série 850 ks, urobí radosť každému ctiteľovi značky Opinel®. Môže byť luxusným darčekom, ktorý bude radostným prekvapením pre všetkých fanúšikov týchto praktických spoločníkov na cesty. Nôž je, samozrejme, vybavený patentovanou poistkou ViroBlock, ktorá zabraňuje samovoľnému zatvoreniu či otvoreniu čepele. Na oživenie farby dreva občas pretrite handričkou, zľahka napustenou stolným olejom.

 


Zrodenie legendy

Príbeh dnes už ikonickej značky Opinel® začína v 19. storočí, kedy sa obchodník Victor-Amédée Opinel počas svojich ciest naučil kuť klince a následne založil vo Francúzsku svoju kováčňu (vyhňu). Po jeho smrti prevzal remeslo syn Daniel, ktorý sa stal pre miestnych farmárov "výrobcom ostrých predmetov", pretože ostrie jeho kosáka a kôs bolo vyhlásené široko ďaleko ako to najostrejšie možné.

Ten pravý Opinel-zatvárací vreckový nôž si ale na svetlo sveta musel ešte chvíľku počkať. Najstarší syn Daniela Opinel Joseph sa rozhodol ísť po stopách svojho otca a poháňaný umeleckou vášňou, spojil ručné spracovanie s vtedy najmodernejšou technológiou a vytvoril malý zázrak. Písal sa rok 1890 a svetlo sveta uzrel vreckový zatvárací nôžOpinel, nôž od prvého dňa milovaný a odovzdávaný z generácie na generáciu. Nôž, ktorý počas ďalších rokov získal stovky tisíc fanúšikov po celom svete, sa stal bežnou súčasťou množstva domácností, a tak trošku jedným zo symbolov celého Francúzska. 

Vlastnosti:

  • damašková čepeľ z nehrdzavejúcej ocele
  • dĺžka čepele 8,5 cm
  • rukoväť z voskovaného ebenového dreva
  • ozdobné očko so šnúrkou z bizónej kože
  • poistka ViroBlock
  • limitovaná séria 850 ks

Podobné produkty OPINEL zatvárací nôž N°08 Ellipse, rukoväť eben/hliník, limitovaná edícia

Články o produkte