Předchozí produkt Microplane štvorhranné strúhadlo Následující produkt Opinel Pop škrabka N ° 115

Informácie o produkte

Rosenthal Hutschenreuther porcelánový vianočný tanier, z kolekcie Vianočné pečenie, priemer 28 cm

Porcelánový tanier, ktorý využijete tiež ako tácku na servírovanie vianočky, cukroviniek a ďalšieho sviatočného pečiva, skrátka ho využijete ako veľký tanier na vianočné sladké i slané delikatesy. Je po celom svojom povrchu zdobený hravými motívmi z rodinného života, zobrazujúcimi deťmi aj dospelých v predvianočnom čase, spojenom prevažne s pečením sviatočného pečiva a vianočiek, a to s poetikou skoršej doby. Vianočnú kolekciu Christmas Bakery – Vianočné pečenie 2020 pre firmu Rosenthal opäť navrhla známá česká výtvarníčka a ilustrátorka Renáta Fučíková.

  • Priemer: 28 cm
  • Nevhodné do mikrovlnnej rúry

Poetické rodinné Vianoce

Motívy vianočnej kolekcie porcelánky Hutschenreuther 2020 " Vianočné pečenie – Christmas Bakery" pochádzajú znova z pracovne ilustrátorky Renaty Fučíkovej, ktorá naviazala na dve predchádzajúce úspešné kolekcie "Winter Friends – Zimné radovánky"  a "Christmas Market- Vianočný trh" a tentokrát využila motív domáceho pečenia v predvianočnom čase. Pečenie vianočného pečiva je v mnohých slovenských rodinách dodnes obľúbeným spôsobom spoločného trávenia adventného času, kedy sa stretnú napríklad 3 generácie v jednej kuchyni a spoločne pečú podľa rodinných receptov. Rodinné kuchyne sa skrátka v čase Vianoc zmenia na malé pekárne a na každom kúsku porcelánu výtvarníčka rozvíja iný rodinný príbeh, je to ako nakukovať do okien. Niekde kraľujú mamky, deti poletujú kade tade a babičky rozprávajú príbehy, inde pečie babička s vnúčatami a otecko sa snaží zabaviť najmladšiu ratolesť, na ďalšom mieste dedko vnúčatám rozpráva, zatiaľ čo babička servíruje čaj... Atmosféru dokresľujú, rovnako ako v minulých rokoch, pobehujúce domáce zvieratká, vtáčiky na stromoch obalených snehom, hudobníci, vianočné imelo. Scénky sú orámované sviatočnou modro-červeno-oranžovou girlandou alebo zlatým lemovaním a snehovými vločkami, tíško sa znášajúcimi z oblohy na zem. Vianočná nálada je ešte podporená farebným ladením, ktoré sa na porceláne objavuje. Osvedčená kombinácia snehovo bielej farby porcelánu s modrou, červenou a zlatou je doplnená o oranžovú, evokujúcu farbu sviatočného vianočného pečenia.

Sváteční servírovací talíře ve tvaru hvězdy nesou na sobě motivy domácího pečení vánočního cukroví, které se opakují i na dalších vánočních talířích, porcelánových hrncích, šálcích, ozdobách a ostatních doplňcích vánoční kolekce Rosenthal 2020 Christmas Bakery – Vánoční pečení, navržené Renátou Fučíkovou.

Pre váš najkrajší Štedrý večer

Zberateľská kolekcia 2020 Christmas Bakery – Vianočné pečenie s motívmi od Renáty Fučíkovej okrem už tradičných závesných ozdôb v tvare gule, zvonečka, šišky a topánočky obsahuje tiež limitované edície sád závesných ozdôb a veľké množstvo darčekovo baleného úžitkového porcelánu, od tanierov v tvare hviezd cez misy, šálky s podšálkami až po svietniky na čajovú sviečku, hracie strojčeky či snežítko-ťažidlo. Súčasťou kolekcie sú aj zdobené plechové krabičky na cukrovinky a papierové obrúsky. Kolekcia porcelánky Hutschenreuther Vianočné pečenie skrátka opäť ponúka všetko, čo na vytvorenie dokonalej vianočnej atmosféry potrebujete, poprípade vaše minulékolekcie dokonale doplní, pretože ako hovorí sama autorka, Renáta Fučíková, v tohtoročnom rozhovore pre časopis Forbes:

„Pokiaľ sa budú moje veci ľuďom páčiť, môžu si rok čo rok dokupovať taniere a misky v podobnom štýle. Navzájom ladia aj farebne.“

Renáta Fučíková 

Je česká výtvarníčka, ilustrátorka a spisovateľka pôsobiacia od roku 1988 na voľbej nohe. Jej portfólio je široké, od ilustrácií rozprávok a kníh pre deti, cez ilustrácie titulov zo žánru fantasy a kníh o historických osobnostiacch, po vlastné autorské knihy. Jej výtvarný rukopis nesú aj niektoré programové brožúry Národního divadla, spolupracuje s Českou poštou, pre ktorú zatiaľ vytvorila 6 poštových známok. Je nositeľkou mnohých medzinárodných ocenení. V roku 2016 prijala ponuku pôsobiť na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni, kde je od roku 2019 vedúcou ateliéru Didaktické ilustrace. S porcelánkou Rosenthal-Hutschenreuther spolupracuje od roku 2017.

Podobné produkty Rosenthal vianočný tanier na cukrovinky, Vianočné pečenie, Ø 28 cm

Články o produkte