Informácie o produkte

My first OPINEL sada – detský zatvárací nôž + puzdro

Sadu tvorí vreckový zatvárací nôž OPINEL VR N°07 Inox, s dĺžkou zaoblenej čepele 8 cm a látkové puzdro.
Nože My first OPINEL sú viac než vhodné ako prvý nôž pre deti staršie ako 7 rokov, prípadne ich s úspechom využijete ako piknikové nože na roztieranie masla alebo krájanie ovocia a zeleniny. Zaoblená čepeľ je rovnako ostrá ako pri štandardných nožov Opinel, nože sú opatrené proti samovoľnému sklopeniu bezpečnostnou poistkou ViroBlock. Nerezová leštená oceľ 12C27M je vďaka antikoroznym vlastnostiam chrómu maximálne odolná korózii a prakticky bezúdržbová, s excelentnou dlhotrvajúcou ostrosťou. Buková rukoväť v prírodnej úprave, ošetrená lakom. Puzdro z odolnej látky je možné zavesiť na opasok alebo vďaka koženému očku aj kamkoľvek inam.

Detská sada my first Opinel- nôž so zaoblenou špičkou s látkovým puzdrom na opasok.

Dôraz na udržateľnosť a ekológiu

Rukoväť je z bukového dreva stromov, vypestovaných udržateľným spôsobom výhradne vo Francúzsku. Puzdro je vyrobené ako 100% recyklát: látka z drtených PET fľiaš a koženej nášivky aj šnúrka z odpadu kožiarskych dielní.

 

TECHNICKÉ ŠPECIFIKÁCIE:

 • čepeľ leštená nerezová oceľ
 • dĺžka čepele 8 cm
 • rukoväť lakované bukové drevo
 • poistka ViroBlock
 • látkové puzdro recyklované materiály

 

Bezpečnosť na 1. mieste

Poistka ViroBlock spoľahlivo zabráni samovoľnému otváraniu aj zatváraniu noža. Jednoduchý, ale stále neprekonaný bezpečnostný krúžok vymyslel MarcelOpinel už v roku 1955. Virobloc je súčasťou všetkých zatváracích nožov od čísla N 06. Okrem uzamknutiu čepele otvoreného noža, čo zaručuje jeho absolútne bezpečné používanie (samovoľne sa nesklopí ani pri veľkom tlaku), ViroBlock uzamkne aj čepeľ uzatvorenú, takže každý nôž, ktorý je touto poistkou vybavený, môžete bez obáv vložiť  priamo do vrecka či kabelky. 

Šetrný prístup k prírode

95 % dreva, z ktorého sa vyrábajú rukoväte, pochádza z udržateľne obhospodárovaných francúzskych lesov. Nedochádza tak k prílišnému rúbaniu a znečisteniu ovzdušia pri dlhom transporte a príroda je tak zaťažovaná menej. Hlavný dodávateľ dreva obhospodáruje lesy vo francúzskom regióne Jura a samozrejme je držiteľom PEFC certifikátu.

Vysoko kvalitná oceľ

Výber ocele určuje životnosť a kvalitu ostria, a preto je mu venovaná patričná pozornosť, leo vo svojom dôsledku tak ovplyvní hlavné úžitkové vlastnosti celého výrobku. Pre nože značky Opinel bola vybraná vysoko kvalitná švédska oceľ 12C27 (Sandvik). Táto oceľ je vysoko odolná voči korózii a jednoduchá na údržbu vďaka prídavku chrómu. Prídavok uhlíka v oceli (0, 40 %) zaručí excelentnú hranu, ktorá drží tvar aj pri styku s tvrdším materiálom bez nutnosti brúsenia.


 

Zrodenie legendy

Príbeh dnes už ikonickej značky Opinel® začína v 19. storočí, kedy sa obchodník Victor-Amédée Opinel počas svojich ciest naučil kovať klince a následne založil vo Francúzsku svoju kováčsku dielňu. Po jeho smrti prevzal remeslo syn Daniel, ktorý sa stal pre miestnych farmárov „výrobcom ostrých predmetov“ pretože ostrie jeho srpov a kôs bolo vyhlásené široko ďaleko ako to najostrejšie možné.

Ten pravý Opinel-zatvárací vreckový nôž si ale na svetlo sveta musel ešte chvíľku počkať. Najstarší syn Daniela Opinela, Joseph, sa rozhodol ísť v stopách svojho otca a poháňaný umeleckou vášňou, spojil ručné spracovanie s vtedy najmodernejšou technológiou a vytvoril malý zázrak. Písal sa rok 1890 a svetlo sveta uzrel vreckový zatvárací nôž Opinel, nôž od prvého dňa milovaný a predávaný z generácie na generáciu. Nôž, ktorý si počas ďalších rokov získal stovky tisíc fanúšikov po celom svete, stal sa bežnou súčasťou mnohých domácností, a tak trošku jedným zo symbolov celého Francúzska...

 

  Podobné produkty Sada My first Opinel vreckový nôž plus púzdro na opasok, 8 cm

  Novinka
  Akcia -54%
  Detský nôž Zwilling Twinny, 10 cm Zwilling
  € 39
  od € 18

  SKLADOM viac ako 5 ks

  Opinel Detská škrabka Opinel
  € 13,50

  SKLADOM viac ako 5 ks

  OPINEL VR N ° 07 Outdoor Junior Inox Opinel
  od € 16

  SKLADOM 1 ks