Předchozí produkt Lopárik / krájacia doska Epicurean, prírodná, Ø 44,5 cm Následující produkt Villeroy & Boch Amazonia servírovací podnos 35 x 18 cm

Informácie o produkte

Šejker typu Boston Sambonet Sphera, nehrdzavejúca oceľ-sklo

Skladá sa z 2 častí, z ktorých spodná je vyrobená z kvalitnej leštenej nehrdzavejúcej ocele a vrchná zo špeciálneho skla. Šejker patrí do kolekcie Sphera, ktorá odkazuje na kozmický dizajn Space Age 60. rokov. Držiteľ ocenenia za dizajn Red Dot Design a Good Design Award.

Boston šejker s vrchnákom v tvare pohára z tvrdeného skla ide vďaka použitým materiálom veľmi ľahko rozpojiť, nie je však taký elegantný ako ostatné dva typy šejkrov. Avšak priehľadný vrchnák má tiež svoje výhody pri miešaní farebných koktejlov, pretože stále môžete kontrolovať správny výsledok.  

5 + 1 veľkých plus

 • jednoducho sa rozpojuje a čistí
 • jednoduchá kontrola počas mixovania
 • kvalitná nehrdzavejúca oceľ 18/10  
 • špeciálne tvrdené mixovacie sklo
 • dizajnový objekt, ktorý neurobí hanbu žiadnej oslave alebo domácemu baru
 • vhodný do umývačky riadu

Údržba:

Šejker z nehrdzavejúcej ocele pred prvým použitím a po každom ďalšom umyte v horúcej vode s ph neutrálnym čistiacim prostriedkom. Nepoužívajte syntetické detergenty, ktoré obsahujúce chlór ani silné alkalické čističe. Pred uložením dôkladne osušte. Zvyšky potravín, najmä soli (NaCl), citróna, octu, paradajok ap. je potrebné starostlivo odstrániť, aby sa zabránilo korózii. Šejkre je možné umývať v umývačke riadu na bežných programoch. V prípade umývania v umývačke riadu skontrolujte, či je všetko na konci umývacieho cyklu perfektne suché. Ak nie je, je potrebné nádobu ručne dôkladne vytrieť a až potom uložiť na miesto. 

Šejker je základ každého home baru

Príprava kokteilu či drinku, na ktorý je potrebné ingrediencie poriadne premiešať, sa bez tejto základnej barmanskej pomôcky jednoducho nezaobíde.

Je jedno, či si chcete pripraviť niektorý zo 6 kokteilov, ktoré chutia skoro všetkým (Mojito, Cuba Libre, Pina Colada, Sex on the Beach, High Society a Tequila Sunrise), pretrepať klasické bondovské Martini alebo pripraviť niečo špeciálne. Základným vybavením každého domáceho baru je rozhodne šejker. Či už to bude Cobbler - celokovový so sitkom a vrchnákom, alebo Boston - so skleneným vrchnákom v tvare pohára, či klasický celokovový parížsky (francúzsky) šejker. Každý milovník miešaných nápojov, profesionál aj amatérsky nadšenec si musí nájsť ten svoj, s ktorým sa mu bude pracovať najlepšie, pretože každý zo šejkrov svoje plus i mínus. Z troch možných typov šejkrov si tak podľa svojich preferencií určite vyberiete ten pre vás najvhodnejší.

Vlastné happy hour – Skvelé letné kokteily

Počas horúcich letných dní vyskúšajte príjemne osviežujúce Kusmojito, ktoré môžete pripraviť aj deťom, pochopiteľne v nealkoholickej verzii. Skvele sa hodí na akúkoľvek letnú oslavu. Jedno balenie čaju Kusmi Very Mint vám vystačí na 125 pohárov Kusmojita alebo 80 pohárov jeho nealkoholickej verzie.

Kusmojito

Alkoholická verzia na 1 pohár

do šejkra:

 • 8 cl zeleného mätového čaju Kusmi Very Mint
 • 4 cl bieleho karibského rumu
 • 2 cl sirupu z cukrovej trstiny
 • 1 cl šťavy z citróna
 • 5 lístkov čerstvej mäty
 • 4 kocky ľadu

Nealkoholická verzia na 1 pohár

do šejkra:

 • 12 cl zeleného mätového čaju Kusmi Very Mint
 • 2 cl sirupu z cukrovej trstiny
 • 5 lístkov čerstvej mäty
 • 4 kocky ľadu
 • 1 cl šťavy z citróna

Šejker uzavrite a 10-15 sekúnd intenzívne pretrepávajte. Potom do vysokých pohárov nasypte niekoľko kociek ľadu, nalejte hotový drink a dozdobte ešte čerstvými mätovými lístkami.

Inšpirovať sa tiež môžete na blogu www.kusmitea.sk, kde nájdete recept na kokteil pre skutočnú dámu - Kusmi Lady alebo na drink pre zamilovaných Kusmikiss.

Kusmi Lady

Kusmikiss

Home bar Sambonet

Či už ide o šejkre, nádobu na ľad, barmanské sitko, chladiace vedro na víno či praktické podnosy z nehrdzavejúcej ocele, doplnky talianskej firmy Sambonet na vybavenie domáceho baru určite splnia vaše náročné očakávania. Predstavujú totiž jedinečné spojenie talianskeho dizajnu a technologického pokroku. V rámci ponuky Home bar predstavujeme aj veľmi modernú, súčasnú kolekciu Sphera, ktorá odkazuje na tzv. Space Age dizajn 60. rokov minulého storočia. Vyznačuje sa vintage dizajnom, mäkkými oblými tvarmi a pred časom získala ocenenie Red Dot Desing a Good Design Award.
Samozrejme existujú aj ďalšie barmanské pomôcky, ktoré síce nie sú úplne nevyhnutné na domácu prípravu kokteilov, ale rozhodne sa hodia. Príprava drinkov s nimi ide totiž oveľa ľahšie. Šikovné je zaobstarať si trebárs aj dlhú barmanskú lyžičku, paličku a odmerku, tzv. jigger.
Svoj domáci bar si jednoducho vybavte presne podľa svojich potrieb.

 

Sambonet = dokonalý taliansky dizajn so šľachtickými koreňmi

V roku 1856 Giuseppe Sambonet, absolvent výtvarného umenia a syn šľachtica z Vercelli, zložil majstrovskú skúšku zlatníckeho cechu, v turínskej mincovni uložil svoju pečať s iniciálami GS a založil spoločnosť s jeho menom. Na začiatku 20. storočia už bola jeho spoločnosť Giuseppe Sambonet oficiálnym dodávateľom mnohých vznešených rodín. V roku 1932 sa stala prvou talianskou spoločnosťou, ktorá bola schopná vyrábať rýdze mincové striebro i postriebrené príbory. V roku 1938 začala s inovatívnym procesom výroby príborov z nehrdzavejúcej ocele a zdokonalila techniku postriebrovania ocele. Po 2. sv. vojne, v roku 1947 začala s výrobou nožov z nehrdzavejúcej ocele a čepelí s použitím vlastnej technológie. 

Rok 1956 bol pre firmu Sambonet skutočne významným medzníkom, keďže si ju vybral ako svojho dodávateľa káhirský hotel Hilton... V obrovskej konkurencii porazila 53 ďalších účastníkov tendra a dobyla tak svojou kolekciou riadu Holloware exkluzívny trh svetových hotelov a reštaurácií. Úspešná kolekcia je v ponuke firmy dodnes. Firma je dodávateľom pre popredné reťazce, ako Hilton, Crowe Plaza, Hyatt, Four Seasons, Mövempick atď.

Od 60. rokov minulého storočia začala firma spolupracovať s poprednými svetovými dizajnérmi, ktorí vytvorili originálne kolekcie a doviedli spoločnosť Sambonet na špičku v dizajne stolového a kuchynského riadu. Príkladom sú stále obdivované kolekcie od Robeta Samboneta, ktoré sú vystavené v Múzeu moderného umenia (MOMA) v New Yorku.

Firma Sambonet vstúpila v roku 1997 do skupinyPaderno, čím vznikla nová spoločnosť Sambonet Paderno Indusrie S.p.A. Keď táto nová firma v roku 2009 získala prestížnu značku nemeckého porcelánu Rosenthal, bol to len začiatok jej novej cesty. Nasledovala akvizícia bavorského Arzbergu v roku 2013 a v roku 2015 potom francúzska ikona elegancie Ercuis & Raynaud. Bez nadsadenia tak možno konštatovať, že spoločnosť Sambonet Paderno Industrie S.p.A. so sídlom v talianskom mestečku Orfengo, ležiacom medzi Novarou a Vercelli, je skutočnou veľmocou vo svete špičkového stolového a kuchynského riadu.

 

Podobné produkty Šejker typu Boston Sambonet Sphera, nerez