Předchozí produkt Tanier Rosenthal Magic Garden Foliage, Ø 21 cm Následující produkt Zwilling Pro krájač na tvrdé syry, 23 cm

Informácie o produkte

Rosenthal Magic Garden Black Seeds tanier, priemer 21 cm

Tanier je vyrobený z bieleho porcelánu, celý svoj povrch má zdobený obrazcom, tvoreným čiernymi trojuholníčkami, predstavujúcimi štylizované semienka peruánskeho kra Annato. Porcelánový tanier s priemerom 21 cm možno využívať ako jedálny tanier pre menšie porcie, vďaka jeho menším rozmerom ho možno použiť, ale aj ako raňajkový či dezertný, ale tiež ako pečivový a samozrejme aj ako prílohový. Okrem tohto taniera je súčasťou kolekcie s rovnakým dekoromBlack Seeds aj klasický polievkový tanier a odkladací či pečivový – dezertný tanier.
Mladistvý dizajn celej kolekcie dáva veľký priestor vašej fantázií a je len na vás, akým spôsobom si jej jednotlivé časti nakombinujete.

  • prvotriedny porcelán vhodný do umývačky riadu
  • špeciálna maľba vtavená do glazúry pri teplote 1000 °C 
  • vhodný do mikrovlnnej rúry
  • priemer: 21 cm

Kúzelná záhrada je v každom z nás

Voňavá a zároveň tajomná, tzv.  lekárska záhrada (hortus medicus), bývala neoddeliteľnou súčasťou každého kláštora či univerzity. Magické rastliny, ktoré v nej mnísi a učenci pestovali, sa stali inšpiráciou pre neuveriteľnú kolekciu Magic Garden, ktorú pre Rosenthal navrhol dizajnér Sacha Walckhoff, od roku 2010 kreatívny riaditeľ francúzskej haute couture značky Christian Lacroix. V rámci kolekcie 3 nezávislé dekoryBlack Seeds, Foliage a Blossom – symbolizujú 3 vývojové fázy záhrady: od semien a sadeníc cez výhonky po plný kvet. Kúzlo týchto troch kolekcií v jednej spočívá v tom, že ich možno vzájomne kombinovať alebo používať oddelene podľa prianíalebo podľa potrieb pre danú chvíľu. Rovnako ako keď poskladáte kyticu z jedného druhu kvetín alebo si vyberiete množstvo rôznych kvetov. Kúzelná záhrada je predsa nejakým spôsobom v každom z nás, pretože ako hovorí jedno múdre španielske príslovie: „V záhrade rastie toho vždy viac, ako len to, čo záhradník zasadil.“

Príbeh kolekcie Magic Garden = Magie vzorov, farieb a tvarov na vašem stole

Všetko začína semienkom, teda dekorom Black Seeds, elegantným čiernobielym grafickým vzorom, zostaveným z tvaru semena kra Annato (Orelánik farbiarsky), ktorý má pôvodom domov v južnej Amerike. Indiáni extrakt, získaný zo semien, používali primárne na farbenie svojej kože, ale aj ako ochranu pred hmyzom a slnkom. 
Potom prichádzajú prvé výhonky, ktoré predstavuje dekor Foliage, voluty inšpirované dizajnom mladých listov a púčiacich kvetov Dregea Volubilis, liany, domovom pôvodne v Indii, často využívané v ajurvedskej medicíne.
Finálne štádium záhrady, kedy je v plnom kvete, hýri farbami a magicky vonia, je potom v kolekcii Magic Garden zastúpené veselým a rôznofarebným dekorom Blossom, kde môžete vidieť pohromade rozkvitnuté liečivé byliny, konkrétne kvet púpavy, kamilky, nevädze, šípkovej ruže, margaréty a moruše.

Kto je Sacha Walckhoff?

Francúzsko-švajčiarsky výtvarník a dizajnér je od roku 2010 kreatívnym riaditeľom spoločnosti Christian Lacroix. V spolupráci s výrobcami ako Kartell, Roche Bobois, Moooi, Designers Guild a Vista Alegre, vytvára kolekciu nábytku, kobercov, textilu a tiež porcelánu. Od roku 2014 sa v prostredí moderného dizajnu presadzuje aj samostatne, a to prostredníctvom vlastných projektov, z ktorých je jeden práve aj v rámci spolupráce so spoločnosťou Rosenthal v podobe nádhernej kolekcie jedalného porcelánu Magická záhrada.
Východiskovým bodom kolekcie Magic Garden bol Grünhaus, ktorý Walter Gropius umiestnil uprostred porcelánky Rosenthal v Selbu. „Je mi cťou pripojiť sa k dlhému zoznamu talentov, ktorí spojili svoje nápady s neuveriteľným know-how spoločnosti Rosenthal,“ hovorí Sacha Walckhoff, ktorý má dlhoročné skúsenosti s prácou s porcelánom. Čo sa mu na materiáli páči, je to, že všetko čo potrebujete, je voda, oheň a remeslo.

Rosenthal = Synonymum kvality, snúbiacu sa s eleganciou

Nemecká značka Rosenthal predstavuje inováciu, dizajn, kvalitu a sofistikované remeselné spracovanie perfektného porcelánu už od roku 1879. Rovnako ako pred rokmi aj dnes Rosenthal vyvíjajú svoje produkty ako pro náročných koncových zákazníkov, tak aj pre profesionálnu klientelu z reštauračných a hotelových prevádzok. Všetky výrobky porcelánok Rosenthal sa vyznačujú výnimočnou formou, funkciou, kvalitou aj spracovaním a predstavujú synonymum prestížneho „vyrobené v Nemecku“. Vďaka za dizajn pravidelne oceňovaným výrobkom, trendy life-style kolekciam aj nadčasovo elegantnej klasike značka Rosenthal neustále zvyšuje laťku v oblasti nárokov na originalitu, osobitosť a individualitu v oblasti stolovania a bytového dizajnu.

Podobné produkty Tanier Rosenthal Magic Garden Black Seeds, Ø 21 cm