Předchozí produkt Villeroy & Boch Quinsai Garden Gifts servírovací tanier v darčekovom balení, 28 x 21 cm Následující produkt Villeroy & Boch Quinsai Garden Gifts váza malá, 17,2 cm

Informácia o produkte

Villeroy & Boch Amazonia gifts váza 17,2 cm

Porcelánová váza z kolekcie Amazonia gifts nemeckej porcelánky Villeroy & Boch bola vyrobená z prémiového kostného porcelánu. Zdobí ju farebný motív s kolibríkom. V spodnej časti je váza lemovaná jemnou zlatou linkou, ktorá jej dodáva na elegancii. Na prestretom stole priťahuje pozornosť.

Kolekcia porcelánu Amazonia od Villeroy & Boch

Okázalý, moderný a pestrofarebný, aj tak by sa dal tiež v skratke popísať pozlátený porcelánový servis Amazonia. Jednoduché formy porcelánu boli ako stvorené pre farebný dekor, ktorý je navyše doplnený o zlaté linky. Dizajnéri sa pri jeho vymýšľaní nechali inšpirovať cestovaním svetoznámeho prírodovedca Alexandra von Humboldta po južnej Amerike. Porcelánovú kolekciu tak zdobí zeleň a kvetina dažďového pralesa, poletujúce motýle a kolibríky. Celá kolekcia Amazonia je pre svoj ľúbivý exotický motív plný farieb ideálnym darčekom, či už obdarovaný dostane akýkoľvek kúsok série.

 

 • Zlatom zdobená farebná séria porcelánu Amazonia Anmut nemeckej porcelán Villeroy & Boch
 • Atribúty série: oblé tvary porcelánu, exotický dekor, zlatá linka
 • Základným materiálom je prémiový kostný porcelán krémovo bielej farby
 • Kalcinovaný kostný popol dodáva porcelánu veľkú odolnosť
 • Výsledkom je jemný, priesvitný, avšak veľmi odolný porcelán o nižšej váhe
 • Nepodlieha praskaniu, na záver je glazovaný pre atraktívny lesklý vzhľad
 • Neglazované časti sú vyleštené tak, aby predišlo poškriabaniu stola či riadu pri stohovaní
 • Zlaté linky sú na porcelán maľované ručne
 • Zaglazovánie zlatého dekóru umožňuje občasné umývanie v umývačke riadu pri nízkej teplote
 • Riad nemožno kvôli zdobeniu zlatom používať v mikrovlnnej rúre
 • Pečiatka na spodnej strane informuje o značke a krajine pôvodu
 • Používané energeticky úsporné plynové vypaľovacie pece ohľaduplnejšie k životnému prostrediu

 

Ako vkusne kombinovať dekorovaný porcelánový servis?

Pestrofarebný stôl plný tvarov vykúzlite skombinovaním sériíAmazonia Anmut a Amazonia, toré obsahujú rôzne okrúhle či hranaté formy. Pre dokonale vyváženú harmóniu môžete farebné kúsky Amazonia porcelánu skombinovať s tými bielymi z kolekcie Anmut. Fantázii sa medze nekladú. Inšpiráciu ponúkajú niektoré fotografie kolekcií či v priloženom videu pri kolekci Amazonia.

 

 

Prémiový kostný porcelán, jeho výhody a výroba

Prémiový kostný porcelán je špecifickým tým, že sa pri jeho výrobe 48% surovinovej zmesi nahrádza kalcinovaným kostným popolom. Ten dodáva výslednému materiálu odolnosť a umožňuje tak výrobu porcelánu s tenšou stenou a teda aj nižšou váhou, ktorý je tak vhodný pre každodenné použitie. Vypaľuje sa 6 až 8 hodín pri vysokej teplote 1230 ° C, potom sa zhruba v polovici vypaľovacieho procesu schladí na 650 ° C. Tým získava silnú štruktúru a spomínanú odolnosť, nepraská a je odolnejší oproti klasickému porcelánu.

Pri dekorovaní platinou sa výrobok vypaľuje dokonca štyrikrát. Vypálený platinový dekor sa nazýva zaglazený a pri umývaní v umývačke je potrebné používať šetrný umývací program a kvalitné umývacie prostriedky. Porcelán zdobený platinou nie je vhodný do mikrovlnnej rúry. Neglazované časti porcelánu sa leštia diamantovým pásom. Nemôžu teda poškriabať stôl či glazúru pri stohovaní tanierov.

Podobné produkty Villeroy & Boch Amazonia gifts váza malá 17,2 cm

Villeroy & Boch Amazonia Gifts váza, 19,2 cm Villeroy & Boch
€ 58,70

Dodanie 2 - 4 týždne

Villeroy & Boch Amazonia Gifts váza, 29 cm Villeroy & Boch
€ 159,20

Dodanie 2 - 4 týždne

Villeroy & Boch Amazonia Gifts dvojposchodový etažér, 27 cm Villeroy & Boch
€ 137,80

Dodanie 2 - 4 týždne