Informácie o produkte

Villeroy & Boch Amazonia miska na olivy, 28 x 5 cm

Dekoratívna miska na olivy z kolekcie Amazonia tradičnej porcelánky Villeroy & Boch bola vyrobená z prémiového kostného porcelánu v netradičnom dizajne loďky. Jej úzky a predĺžený tvar 28 x 5 cm pripomínajúci gondolu priťahuje na stole pozornosť, je teda ideálny na servírovanie olív, orieškov či iného malého občerstvenia. Misku zdobí farebný motív s motýľom a ručne maľovaná zlatá linka po strane misky. 

Kolekcia porcelánu Amazonia od Villeroy & Boch

Okázalý, moderný a pestrofarebný, tak by sa dal tiež v skratke popísať dekor zlateného porcelánového servisu minimalistických tvarov Amazonia. Inšpirácia tejto kolekcie pochádza z 30. a 50. rokov. Šálky dizajnované striktne v geometrických formách, taniere s jemnými krivkami, exotický dekor plný zeleného dažďového pralesa, poletujúcich motýľov a kolibríkov bol tak inšpirovaný cestovaním svetoznámeho prírodovedca Alexandra von Humboldta po južnej Amerike.

Minimalistické tvary bieleho porcelánu Modern Grace, z ktorej kolekcia Amazonia vychádza, boli ako stvorené pre farebný dekor vyšperkovaný zlatými linkami. Celá kolekcia Amazonia je pre svoj ľúbivý exotický motív plný farieb ideálnym darčekom, či už obdarovaný dostane akýkoľvek kúsok série.

 

 • Zlatom zdobená farebná séria porcelánu Amazonia nemeckej porcelánky Villeroy & Boch
 • Atribúty série: minimalisické tvary porcelánu, exotický dekor, zlatá linka
 • Základným materiálom je prémiový kostný porcelán krémovo biele farby
 • Kalcinovaný kostný popol dodáva porcelánu veľkú odolnosť
 • Výsledkom je jemný, priesvitný, avšak veľmi odolný porcelán s nižšou váhou
 • Nepodlieha praskaniu, na záver je glazovaný pre atraktívny lesklý vzhľad
 • Neglazované časti sú vyleštené tak, aby nepoškriabali stôl či riad pri stohovaní 
 • Zlaté linky sú na porceláne maľované ručne
 • Zaglazovanie zlatého dekoru umožňuje občasné umývanie v umývačke riadu pri nízkej teplote
 • Riad nemožno kvôli zdobeniu zlatom používať v mikrovlnnej rúre
 • Pečiatka na spodnej strane informuje o značke a krajine pôvodu
 • Používané energeticky úsporné plynové vypaľovacie pece ohľaduplnejšie k životnému prostrediu

 

Ako vkusne kombinovať dekorovaný porcelánový servis?

Pestrofarevný stôl plný tvarov vykúzlite skombinovaním sérií Amazonia Anmut a Amazonia, ktoré obsahujú rôzne guľaté či hranaté formy. Pre dokonale vyváženú harmóniu môžete farebné kúsky Amazonia porcelánu skombinovať s tými bielymi z kolekcie Modern Grace (nedekorovaná verzia kolekcie Amazonia) a Anmut (nedekorovaná verzia kolekcie Amazonia Anmut). Fantázii sa medze nekladú. Inšpiráciu ponúkajú niektoré fotografie kolekcie či priložené video ku kolekcii Amazonia.

 

Prémiový kostný porcelán, jeho výhody a výroba

Prémiový kostný porcelán je špecifický tým, že sa pri jeho výrobe 48 % surovinovej zmesi nahrádza kalcinovaným kostným popolom. Ten dodáva výslednému materiálu odolnosť a umožňuje tak výrobu porcelánu s tenšou stenou a teda aj nižšou váhou, ktorý je vhodný pre každodenné použitie. Vypaľuje sa 6 až 8 hodín pri vysokej teplote 1230 °C, následne sa zhruba v polke vypaľovacieho procesu schladí na 650 °C. Tým získavá silnú štruktúru a zmieňovanú odolnosť, nepraská a je odolnejší oproti klasickému porcelánu.

Pri dekorovaní zlatom sa výrobok vypaľuje dokonca štyrikrát. Vypálený zlatý dekor sa nazýva zaglazený a pri umývaní v umývačke je potrebné používať šetrný umývací program a kvalitné umývacie prostriedky. Porcelán zdobený zlatým kovom nie je vhodný do mikrovlnnej rúry. Neglazované časti porcelánu sa leštia diamantovým pásom. Nemôžu teda poškriabať stôl či glazúru pri stohovaní tanierov. 

 

Podobné produkty Villeroy & Boch Amazonia misa na olivy, 28 x 5 cm

Villeroy & Boch Amazonia espresso šálka, 0,08 l Villeroy & Boch
€ 30,90

Na objednávku, 3 - 6 týždňov

Villeroy & Boch Amazonia espresso podšálka, 14 x 11 cm Villeroy & Boch
€ 19,20

Na objednávku, 3 - 6 týždňov

Villeroy & Boch Amazonia miska Ø 13 cm Villeroy & Boch
€ 37,40

Na objednávku, 3 - 6 týždňov

Villeroy & Boch Amazonia čajová podšálka, 17 x 14 cm Villeroy & Boch
€ 21,40

SKLADOM 2 ks