Předchozí produkt Villeroy & Boch Avarua espresso tanierik, Ø 14,5 cm Následující produkt Villeroy & Boch NewWave pečivový tanier, 15 x 13 cm

Informácie o produkte

Villeroy & Boch Anmut čajová šálka, 0,20 l

Porcelánová šálka na čaj s tanierikom je ideálnou kombináciou pre podávanie všetkých druhov čaju. Široký priemer šálky pomáha rozvíjať vône, ktoré v sebe tento blahodárny nápoj ukrýva. Šálka na čaj Anmut pojme až 0,2 litra čaju.

Kolekcie porcelánu Anmut od Villeroy & Boch

Štýlový a nadčasový porcelánový servis zaoblených tvarov kolekcie Anmut poteší milovníkov rafinovaného minimalistického štýlu 50 rokov, z ktorého tiež čerpá inšpiráciu. Zaujímavým ho robí hra svetla, ktorá sa odráža od lesklej plochy riadu. Presvedčí vás zámerne zdržanlivý dizajn harmonických proporcií so zamatovo bielou farbou a jednoduchými formami, vďaka ktorým je možné porcelán Anmut veľmi ľahko kombinovať.

 

 • Klasická biela séria porcelánu Anmut nemeckej porcelán Villeroy & Boch
 • Atribúty série: čisté, oblé tvary porcelánu a lesklá biela farba
 • Základným materiálom je prémiový kostný porcelán zamatovo bielej farby
 • Kalcinovaný kostný popol dodáva porcelánu veľkú odolnosť
 • Výsledkom je jemný, priesvitný, avšak veľmi odolný porcelán o nižšej váhe
 • Nepodlieha praskaniu, na záver je glazovaný pre atraktívny lesklý vzhľad
 • Neglazované časti sú vyleštené tak, aby predišlo poškriabaniu stola či riadu pri stohovaní
 • Kvalitná glazúra umožňuje každodenné umývanie v umývačke riadu
 • Riad je možné používať aj v mikrovlnnej rúre
 • Pečiatka na spodnej strane informuje o značke a krajine pôvodu
 • Používané energeticky úsporné plynové vypaľovacie pece ohľaduplnejšie k životnému prostrediu

 

Ako vkusne kombinovať porcelánový servis?

Pre dokonale vyváženú harmóniu a pestrosť vášho prestretého stola môžeme len odporučiť skombinovať biele jedálenské súpravy Villeroy & Boch v prevedeníAnmut či Anmut Platinum s farebne zdobenými sériami, ako sú napríklad kolekcie Amazonia Anmut alebo Anmut Bloom. Biela kolekcia spoločne s tými farebnými krásne rozžiari vaše dni. Ak hľadáte niečo špeciálne, sviatočné, potom sa pozrite na porcelán so zlatým dekorom Anmut Samarah, ktorá je ideálna napríklad pre veselé či veľkolepé oslavy.

 

Prémiový kostný porcelán, jeho výhody a výroba

Prémiový kostný porcelán je vhodný do mikrovlnnej rúry a vďaka diamantovo tvrdej glazúre tiež na umývanie v umývačke riadu. Pri tomto type porcelánu sa 48% surovinovej zmesi nahrádza kalcinovaným kostným popolom, ktorý dodáva výslednému materiálu odolnosť. Je tak možné vyrobiť jemný porcelán s tenšou stenou a teda aj nižšou váhou, ktorý je pre svoju odolnosť vhodný pre každodenné použitie. Vypaľuje sa 6 až 8 hodín pri vysokej teplote 1230 ° C, potom sa zhruba v polovici vypaľovacieho procesu schladí na 650 ° C. Tým získava silnú štruktúru a odolnosť, nepraská a je odolnejší oproti klasickému porcelánu. Po vypálení sa výrobok glazuje a opäť vypaľuje pre atraktívny lesklý vzhľad. Po nastriekaní či ručnej aplikácii dekoru dochádza ešte k tretiemu vypaľovaniu po dobu 75 minút. Dekor je tak stálofarebný a netrpí používaním v umývačke riadu. Neglazované časti porcelánu sa leštia diamantovým pásom. Nemôžu teda poškriabať stôl či glazúru pri stohovaní tanierov.

Podobné produkty Villeroy & Boch Anmut čajová šálka, 0,20 l

Villeroy & Boch Amazonia Anmut šálka na espresso s podšálkom Villeroy & Boch
od € 19,20

Dostupnosť január 2022

Villeroy & Boch Amazonia Anmut dezertný tanier, Ø 22 cm Villeroy & Boch
€ 42,60

SKLADOM 4 ks

Villeroy & Boch Anmut Platinum šálka na kávu s tanierikom Villeroy & Boch
od € 21,40

SKLADOM 1 ks