Předchozí produkt Forma Nordic Ware na 6 tortových ružičiek, medená, 0,5l Následující produkt Rösle strúhadlo na špecle (spätzle)

Informácie o produkte

Villeroy & Boch Ardmore Club poháre na whisky, 0,32 l, 2 ks

Súprava obsahuje dva nízke poháreArdmore Club s objemom 0,32 l, vyrobené z krištáľového skla. Vďaka svojmu tvaru so silným dnom, teda priemeru 9 cm a výške pohára iba 10 cm, sú ako stvorené na podávanie whisky. Poháre sú vyrobené z veľmi kvalitného krištáľového skla v elegantnom old fashion dizajne, ktorý sa bude páčiť skôr mužom pre svoje maskulínne tvary. Graficky pravidelné výbrusy krásne lámu svetlo a spoločne s whisky vytvárajú zaujímavé predstavenie.

Kolekcia krištáľového skla Ardmore Club od Villeroy & Boch

Séria Ardmore Club tradičnej nemeckej značky Villeroy & Boch je pre svoj maskulínny dizajn určená skôr pre mužské pokolenie. Návrhári kolekciu obliekli do retro kabátu, bude sa však veľmi dobre vynímať aj v modernom interiéri. Jedným z hlavných atribútov skla Ardmore Club je grafický pravidelný výbrus, ktorý dodáva na elegancii. Očarujúci krištáľový lesk skla nezosivie ani pri častom používaní a umývanie, pričom poháre pre svoj kvalitný materiál sú vhodné i na umývanie v umývačke riadu.

Krištáľové sklo Villeroy & Boch

Bezolovnatý krištáľ, tiež známy ako krištáľové sklo, sa vyznačuje vysokou priezračnosťou s jemne modrým odtieňom. Intenzita samotnej priezračnosti sa odvíja od podielu kovových oxidov. Čím je vyššia, tým je sklo transparentnejšie a má vyšší lesk. V bezolovnatom krištáli nájdeme podiel 1-7 % netoxických oxidov kovov, ako je oxid bárnatý alebo oxid zinočnatý. Celkové zloženie zmesi kremičitého piesku, sódy, uhličitanu draselného, vápenca a oxidov kovu umožňuje skleneným výrobkom väčšiu odolnosť voči popraskaniu. Preto sa nebojte umývať riad v umývačke riadu.

  • Sklo je veľmi odolné voči popraskaniu v umývačke riadu
  • Netoxické oxidy kovov dodávajú priezračnosť a lesk

  • Bez zeleného zafarbenia, typického pre olovnaté sklo

  • Vhodné do umývačky riadu

  • Každý výrobok je starostlivo kontrolovaný vo všetkých fázach výroby

Výroba krišťáľového skla Villeroy & Boch

Sklo je vyrábané strojovým lisovaním, pri ktorom sa suroviny roztavia v peci pri teplote 1500 ° C. Roztavenej sklo sa nechá stáť pri 1200 ° C a spracováva sa pri teplote 1050 ° C a teplota nesmie klesnúť pod 700 ° C. Pripravená tavenina sa naleje do formy so vzorom, kovový piest pomocou tlaku vytvaruje sklo podľa formy. Vnútro pohára je preleštené oranžovým a modrým plameňom, ktoré pohár vyleštia a zjemní okraje, aby boli odolnejšie voči praskaniu. Po dokončení leštenia sa pohár presunie do chladiacej pece a po vychladnutí ich výrobok hotový.

Podobné produkty Villeroy & Boch Ardmore Club poháre na whisky, 0,32 l, 2 ks

Villeroy & Boch Ardmore Club highball poháre, 0,35 l, 2 ks Villeroy & Boch
€ 42,60

Dostupnosť január 2022

Villeroy & Boch Ardmore Club súprava dvoch pohárov na whisky s karafou Villeroy & Boch
€ 212,60

Dostupnosť január 2022

Villeroy & Boch Ardmore Club karafa na whisky, 0,75 l Villeroy & Boch
€ 180,50

Dostupnosť január 2022

Články o produkte