Informácia o produkte

Villeroy & Boch Charleston pohár na biele víno, 0,27 l

Krištáľový pohár na biele víno Charleston je vďaka svojmu stabilnému prevedeniu a zároveň starosvetskému vzhľadu vhodný na sviatočne prestretý stôl, na chatu i do záhrady. Vďaka objemu 0,33 l a robustne zaobleným plochám na stenách pohára sa krásne rozvinie chuť a vynikne farba samotného bieleho vína. Pohár je vysoký 156 mm.

Kolekcia Charleston od Villeroy & Boch

Starosvetský pohár z krištáľového skla Charleston perfektne ladí zo všetkými kolekciami porcelánu Villeroy & Boch v štýle Country, najmä potom s kolekciami Old Luxembourg , New Cottage Basic alebo Petite Fleur . Sú nostalgicky elegantné, odkazujú tvarom do čias našich babičiek a rozhodne obstoja aj pri slávnostných príležitostiach. Vďaka svojmu tvaru sú stabilné, veľmi dobre sa hodia napríklad na záhradnú party. Ich povrch navyše krásne odráža svetlo.

Krištáľové sklo Villeroy & Boch

Bezolovnatý krištáľ, tiež známy ako krištáľové sklo, sa vyznačuje vysokou priezračnosťou s jemne modrým odtieňom. Intenzita samotnej priezračnosti sa odvíja od podielu kovových oxidov, čím je vyššia, tým je sklo transparentnejšie a má vyšší lesk. V bezolovnatom krištáli nájdeme podiel 1-7% netoxických oxidov kovu, ako je oxid bárnatý alebo oxid zinočnatý. Celkové zloženie zmesi kremičitého piesku, sódy, uhličitanu draselného, vápenca a oxidov kovu umožňuje skleneným výrobkom vyššiu odolnosť voči popraskaniu. Preto sa nebojte umývať riad v umývačke riadu.

  • Sklo je vysoko odolné voči popraskaniu v umývačke riadu
  • Netoxické oxidy kovov dodávajú priezračnosť a lesk
  • Bez zeleného zafarbenia, typického pre olovnaté sklo
  • Vhodné do umývačky riadu
  • Každý výrobok je starostlivo kontrolovaný vo všetkých fázach výroby

Výroba krištáľového skla Villeroy & Boch

Sklo je vyrábané strojovým lisovaním, pri ktorom sa suroviny roztavia v peci pri teplote 1500 ° C. Roztavené sklo sa nechá stáť pri 1200 ° C a spracováva sa pri teplote 1050 ° C a teplota nesmie klesnúť pod 700 ° C. Pripravená tavenina sa naleje do formy so vzorom, kovový piest pomocou tlaku vytvaruje sklo podľa formy. Vnútro pohára je preleštené oranžovým a modrým plameňom, ktoré pohár vyleštia a zjemnia okraje, aby boli odolnejšie voči praskaniu. Po dokončení leštenia sa poháre presunú do chladiacej pece, po ich vychladnutí je výrobok hotový.

Články o produkte

IMPERIAL SOUR

IMPERIAL SOUR

Buďte na vašej ďalšej domácej party originálny a urobte všetkým skvelý alkoholický drink pomocou čaju Kusmi Tea.