Předchozí produkt Zwilling Four Star Samoostriaci blok s nožmi, 7 ks Následující produkt Villeroy & Boch Old Luxembourg dezertný tanier, Ø 21 cm

Informácie o produkte

Villeroy & Boch Entree súprava pohárov na vodu, 0,57 l, 4 ks

Elegantný nadčasový dizajn krištáľových pohárov Villeroy & Boch robí túto kolekciu vhodnú na každú príležitosť. Svoj nápoj si v nej vychutnáte, či už to bude naozaj len číra voda, smoothie,domáce limonáda, minerálka či iný nealko drink. Do pohára sa zmestí 570 ml nápoja, je vysoký 100 mm.

Krištáľové sklo Villeroy & Boch

Bezolovnatý krištáľ, tiež známy ako krištáľové sklo, sa vyznačuje vysokou priezračnosťou s jemne modrým odtieňom. Intenzita samotnej priezračnosti sa odvíja od podielu kovových oxidov, čím je vyššia, tým je sklo transparentnejšie a má vyšší lesk. V bezolovnatom krištáli nájdeme podiel 1-7 % netoxických oxidov kovu, ako je oxid bárnatý alebo oxid zinočnatý. Celkové zloženie zmesi kremičitého piesku, sódy, uhličitanu draselného, vápenca a oxidov kovu umožňuje skleneným výrobkom vyššiu odolnosť voči popraskaniu. Preto sa nebojte umývať riad v umývačke riadu.

  • Sklo je veľmi odolné voči popraskaniu v umývačke riadu
  • Netoxické oxidy kovov dodávajú priezračnosť a lesk
  • Bez zeleného zafarbenia, typického pre olovnaté sklo
  • Vhodné do umývačky riadu
  • Každý výrobok je starostlivo kontrolovaný vo všetkých fázach výroby

Výroba krištáľového skla Villeroy & Boch

Sklo je vyrábané strojovým lisovaním, pri ktorom sa suroviny roztavia v peci pri teplote 1500 ° C. Roztavené sklo sa nechá stáť pri 1200 ° C a spracováva sa pri teplote 1050 ° C a teplota nesmie klesnúť pod 700 ° C. Pripravená tavenina sa naleje do formy so vzorom, kovový piest pomocou tlaku vytvaruje sklo podľa formy. Vnútro pohára je preleštené oranžovým a modrým plameňom, ktoré pohár vyleštia a zjemnia okraje, aby boli odolnejšie voči praskaniu. Po dokončení leštenia sa poháre presunú do chladiacej pece, po vychladnutí je výrobok hotový.

Podobné produkty Villeroy & Boch Entree súprava pohárov na vodu, 0,57 l, 4 ks

Villeroy & Boch Entree pohár na vodu, 0,62 l, 4 ks Villeroy & Boch
€ 26,70

SKLADOM 1 ks

Villeroy & Boch Entree pohár na vodu, 0,48 l, set 4 ks Villeroy & Boch
€ 26,70

SKLADOM 1 ks

Villeroy & Boch Entree vysoký sklenený džbán, 1,5 l Villeroy & Boch
€ 42,60

SKLADOM 1 ks

Villeroy & Boch Entree sada pohárov na biele víno, 4 ks Villeroy & Boch
€ 32

SKLADOM viac ako 5 ks