Předchozí produkt Villeroy & Boch Royal čajová kanvica, 0,4 l Následující produkt Mlynček na soľ Peugeot Paris, u´Select, grafitový, 30 cm

Informácie o produkte

Villeroy & Boch Manufacture Rock súprava pohárov na šampanské 0,26 l, 4 ks

Krištáľové poháre na šampanské Manufacture Rock nemeckej značky Villeroy & Boch sú vyrobené z kvalitného krištáľového skla. Ich stopky sú zafarbené do matnej čiernej farby na elegantný trendový vzhľad. Používame ich na biele šumivé vína. Priemer pohára je 7,1 cm, výška 25,2 cm a objem 0,26 l.

Kolekcia skla Manufacture Rock od Villeroy & Boch

Elegantné poháre z krištáľového skla z kolekcie Manufacture Rock nemeckej porcelánky Villeroy & Boch boli vyrobené z krištáľového skla v súčasnom jednoduchom dizajne, ktorý však ozvláštňuje matná čierna stopka pohárov. Poháre harmonicky dopĺňajú nádherné kolekcie porcelánu napodobňujúce bridlicu:  bielu kolekciu Manufacture Rock Blanc, čiernu Manufacture Rock a krásny ručne maľovaný porcelán s rustikálnym špirálovým dizajnom série Manufacture Rouge. Vďaka celkovému dojmu premenia tieto krištáľové poháre vaše stolovanie na nezabudnuteľný zážitok.

 

  • Poháre z krištáľového skla značky Villeroy & Boch
  • Netoxické oxidy kovov im dodávajú priezračnosť a lesk
  • Bez zeleného zafarbenia, typického pre olovnaté sklo
  • Stopky pohárov sú tónované do elegantnej matnej čiernej farby
  • Každý výrobok je starostlivo kontrolovaný vo všetkých fázach výroby
  • Odporúčame šetrné ručné umývanie, poháre nie sú vhodné do umývačky riadu

 

Krištáľové sklo Villeroy & Boch

Bezolovnatý krištáľ, tiež známy ako krištáľové sklo, sa vyznačuje vysokou priezračnosťou s jemne modrým odtieňom. Intenzita samotnej priezračnosti sa odvíja od podielu kovových oxidov, čím je vyššia, tým je sklo transparentnejšie a má vyšší lesk. V bezolovnatom krištáli nájdeme podiel 1-7 % netoxických oxidov kovu, ako je oxid bárnatý alebo oxid zinočnatý. Celkové zloženie zmesi kremičitého piesku, sódy, uhličitanu draselného, vápenca a oxidov kovu umožňuje skleneným výrobkom vyššiu odolnosť voči popraskaniu. Preto sa nebojte umývať riad v umývačke riadu.

Výroba krištáľového skla Villeroy & Boch

Sklo je vyrábané strojovým lisovaním, pri ktorom sa suroviny roztavia v peci pri teplote 1500 ° C. Roztavené sklo sa nechá stáť pri 1200 ° C a spracováva sa pri teplote 1050 ° C, no teplota nesmie klesnúť pod 700 ° C. Pripravená tavenina sa naleje do formy so vzorom, kovový piest pomocou tlaku vytvaruje sklo podľa formy. Vnútro pohára je preleštené oranžovým a modrým plameňom, ktoré pohár vyleštia a zjemnia okraje, aby boli odolnejšie voči praskaniu. Po dokončení leštenia sa poháre presunú do chladiacej pece, po vychladnutí je výrobok hotový.

Podobné produkty Villeroy & Boch Manufacture Rock súprava pohárov na šampanské 0,26 l, 4 ks

Villeroy & Boch Manufacture Swirl sklenená váza, 12 cm Villeroy & Boch
€ 18

Dostupnosť január 2022

Novinka
Villeroy & Boch Manufacture Rock súprava pohárov na červené víno 0,47 l, 4 ks Villeroy & Boch
€ 53,30

SKLADOM viac ako 5 ks