Předchozí produkt Villeroy & Boch NewWave polievková podšálka, 15 cm Následující produkt Villeroy & Boch MetroChic blanc Gifts japonská šálka na čaj, 0,15 l

Informácie o produkte

Villeroy & Boch MetroChic blanc šálka na espresso, 0,08 l

Šálka na espresso z kolekcie MetroChic blanc Villeroy & Boch bola vyrobená z prémiového kostného porcelánu bielej farby. Použiť ho môžete na podávanie všetkých "malých kávových špecialít" do objemu 0,08 litra. Na prestretom stole pôsobí prirodzene a moderne zároveň. šálka je vhodná pre moderné, ale i klasické interiéry. Na ešte lepší zážitok z lahodného espressa odporúčame porcelánový šálku predhriať.

Výnimočným ho robí dizajnové spracovanie jeho tanierika (možno dokúpiť zvlášť), ktoré sa len tak nevidí. Stredová časť tanierika určená na položenie šálky je totiž vycentrovaná a navyše sa v tele tanierika smerom k stredu vytráca. Na tanieriku tak vzniká miesto na položenie sušienky, čokoládky či cukru.

Kolekcia porcelánu MetroChic blanc od Villeroy & Boch

Puristická kolekcia MetroChic blanc, inšpirovaná art decom, je stelesnením nadčasovej a noblesnej kozmopolitnej elegancie. Séria moderného porcelánu je určená pre každého, kto má rád nadčasový dizajn. Je aj výbornou voľbou, ak hľadáte sofistikovaný darček pre milovníkov moderného mestského štýlu. Biely kostný porcelán MetroChic blanc možno veľmi efektívne kombinovať so zlato-čiernou dekorovanou art kolekciou MetroChic. Geometrické tvary jej dekóru získavajú v kombinácii s premyslenými tvarmi porcelánu až umelecký vzhľad, ktorý sa nedá prehliadnuť. Urobte si radosť a vytvorte si vlastný porcelánový servis podľa vášho vkusu.

 

  • Moderná séria porcelánu MetroChic blanc nemeckej porcelánky Villeroy & Boch
  • Prémiový kostný porcelán zamatovo bielej farby v nadčasovom dizajne
  • Kalcinovaný kostný popol dodáva porcelánu veľkú odolnosť
  • Výsledkom je jemný, priesvitný, avšak veľmi odolný porcelán s nižšou váhou
  • Nepodlieha praskaniu, na záver je glazúrovaný pre atraktívny lesklý vzhľad
  • Neglazúrované časti sú vyleštené tak, aby nepoškriabali stôl či riad pri ukladaní na seba
  • Kvalitná glazúra umožňuje každodenné umývanie v umývačke riadu
  • Nemožno používať v mikrovlnnej rúre
  • Pečiatka na spodnej strane informuje o značke a krajine pôvodu
  • Používané energeticky úsporné plynové vypaľovacie pece sú ohľaduplnejšie k životnému prostrediu

 

Prémiový kostný porcelán, jeho výhody a výroba

Prémiový kostný porcelán je vhodný do mikrovlnnej rúry a vďaka diamantovo tvrdej glazúre tiež na umývanie v umývačke riadu. Pri tomto typu porcelánu sa 48 % surovinovej zmesi nahrádza kalcinovaným kostným popolom, ktorý dodáva výslednému materiálu odolnosť. Je tak možné vyrobiť jemný porcelán s tenšou stenou, a teda aj nižšou hmotnosťou, ktorý je pre svoju odolnosť vhodný na každodenné použitie. Vypaľuje sa 6 až 8 hodín pri vysokej teplote 1230 ° C, potom sa zhruba v polovici vypaľovacieho procesu schladí na 650 ° C. Tým získava silnú štruktúru a odolnosť, nepraská a je odolnejší oproti klasickému porcelánu. Po vypálení sa výrobok glazúruje a opäť vypaľuje pre atraktívny lesklý vzhľad. Po nastriekaní či ručnej aplikácii dekóru dochádza ešte k tretiemu vypaľovaniu počas 75 minút. Dekór je tak stálofarebný a netrpí používaním v umývačke riadu. Neglazúrované časti porcelánu sa leštia diamantovým pásom. Nemôžu teda poškriabať stôl či glazúru pri ukladaní tanierov na seba.

Odporúčame dokúpiť

Podobné produkty Villeroy & Boch MetroChic blanc šálka na espresso, 0,08 l

Villeroy & Boch MetroChic blanc dezertný tanier, Ø 22 cm Villeroy & Boch
€ 29,80

Dostupnosť január 2022

Villeroy & Boch MetroChic blanc plytký tanier, Ø 27,5 cm Villeroy & Boch
€ 32

Dostupnosť január 2022

Villeroy & Boch MetroChic blanc šálka na kávu, 0,21 l Villeroy & Boch
€ 21,30

SKLADOM 1 ks