Předchozí produkt Villeroy & Boch Play! Sunny Day sada príborov, 24 ks Následující produkt Villeroy & Boch MetroChic porcelánový etažér

Informácia o produkte

Villeroy & Boch MetroChic malá čajová kanvička, 1,2 l

Kanvica na čaj alebo kávu MetroChic chýrnej porcelánky Villeroy & Boch bola vyrobená z prémiového kostného porcelánu s čierno-zlatým geometrickým dekorom. Má objem 1,2 litra a premení servírovanie čaju na noblesný rituál. Odnímateľné viečko pre pohodlné plnenie.

Kolekcia porcelánu MetroChic od Villeroy & Boch

Kolekcia MetroChic, inšpirovaná Art Decem, je stelesnením nadčasovej, noblesnej kosmopolitnej elegancie. Geometrické dekorácie v klasických farbách čiernej a zlatej dodávajú jemnému, snehobielemu kostnému porcelánu moderný, až umelecký vzhľad a súčasne mnoho možných kompozícii umožňuje individualizovať porcelánový jedálensky servis podľa vášho vkusu. Ručne leštené 20karátové zlato podčiarkuje jedinečnosť tejto kolekcie a činí z každého kusu skutočný eyecatcher.
Charizmatická kolekcia je perfektná do každého detailu vyladeného stolovania, ale aj ako sofistikovaný darček pre tých, ktorí milujú moderný mestský štýl.

 

kolekce MetroChic od Villeroy & Boch, zlatý dekor

 

Inovatívna technológia "Inglaze Gold" umožňuje, aby sa exkluzívny 20karátový zlatý dekor doslova vpil do glazúry behom procesu vypaľovania, odolná glazúra starostlivo ochráni zlatý dekor a riad tak môžete bez obáv umývať v umývačke riadu a nemusíte sa báť každodenného pužívania.

 • Séria porcelánu MetroChic nemeckej porcelánky Villeroy & Boch
 • Atribúty série: čisté, oblé tvary porcelánu a lesklá biela farba v kontraste s výrazným čierno-zlatým geometrickým dekorom
 • Dekorované ručne lešteným 20karátovým zlatom, následne glazované
 • Základným materiálom je prémiový kostný porcelán zamatovo bielej farby
 • Kalcinovaný kostný popol dodáva porcelánu veľkú odolnosť
 • Výsledkom je jemný, priesvitný, avšak veľmi odolný porcelán s nižšou váhou
 • Nepodlieha praskaniu, na záver je glazovaný pre atraktívny lesklý vzhľad
 • Neglazované časti sú vyleštené tak, aby nepoškriabali stôl či riad pri vrstvení
 • Kvalitná glazúra umožňuje každodenné umývanie v umývačke riadu
 • Nemožno používať v mikrovlnnej rúre
 • Pečiatka na spodnej strane informuje o značke a krajine pôvodu
 • Používané energeticky úsporné plynové vypaľovacie pece ohľaduplnejšie k životnému prostrediu

Prémiový kostný porcelán, jeho výhody a výroba

Prémiový kostný porcelán je vhodný do mikrovlnnej rúry a vďaka diamantovo tvrdej glazúre tiež na umývanie v umývačke riadu. Pri tomto type porcelánu sa 48 % surovinovej zmesi nahrádza kalcinovaným kostným popolom, ktorý dodáva výslednému materiálu odolnosť. Je tak možné vyrobiť jemný porcelán s tenšou stenou a teda aj nižšou váhou, ktorý je pre svoju odolnosť vhodný na každodenné použitie. Vypaľuje sa 6 až 8 hodín pri vysokej teplote 1230 °C, potom sa zhruba v polovici vypaľovacieho procesu schladí na 650 °C. Tým získava silnú štruktúru a odolnosť, nepraská a je odolnejší oproti klasickému porcelánu. Po vypálení sa výrobok glazuje a opäť vypaľuje pre atraktívny lesklý vzhľad. Po nastriekaní či ručnej aplikácii dekoru dochádza ešte k tretiemu vypaľovaniu po dobu 75 minút. Dekor je tak stálofarebný a netrpí používáním v umývačke. Neglazované časti porcelánu sa leštia diamantovým pásom. Nemôžu teda poškriabať stôl či glazúru pri vrstvení tanierov.

Podobné produkty Villeroy & Boch MetroChic čajová kanvica, 1,2 l

Villeroy & Boch MetroChic porcelánová váza, 30 cm Villeroy & Boch
€ 180,50

Dodanie 2 - 4 týždne

Villeroy & Boch MetroChic porcelánový etažér Villeroy & Boch
€ 159,20

Dodanie 2 - 4 týždne

Villeroy & Boch MetroChic servírovacia misa, Ø 33 cm Villeroy & Boch
€ 137,80

Dodanie 2 - 4 týždne

Villeroy & Boch MetroChic servírovací tanier, Ø 33 cm Villeroy & Boch
€ 127,10

Dodanie 2 - 4 týždne