Předchozí produkt Villeroy & Boch Coffee Passion Kávová lyžička, sada 4 ks Následující produkt Villeroy & Boch Amazonia Gifts porcelánový krúžok na obrúsok

Informácie o produkte

Villeroy & Boch purismo Beer pohár na pivo, 0,4 l

Tvar pohárov je špeciálne navrhnutý tak, aby umocnil vôňu a chuť piva. Pohár je vyrobený z krištáľového skla, má objem 0,40 l a je vysoký 200 mm.

Krištáľové sklo Villeroy & Boch

Bezolovnatý krištáľ, tiež známy ako krištáľové sklo, sa vyznačuje vysokou priezračnosťou s jemne modrým odtieňom. Intenzita samotnej priezračnosti sa odvíja od podielu kovových oxidov, čím je vyššia, tým je sklo transparentnejšie a má vyšší lesk. V bezolovnatom krištáli nájdeme podiel 1-7% netoxických oxidov kovu, ako je oxid bárnatý alebo oxid zinočnatý. Celkové zloženie zmesi kremičitého piesku, sódy, uhličitanu draselného, vápenca a oxidov kovu umožňuje skleneným výrobkom vyššiu odolnosť voči popraskaniu. Preto sa nebojte umývať riad v umývačke.

  • Sklo je vysoko odolné voči popraskaniu v umývačke
  • Netoxické oxidy kovov dodávajú priezračnosť a lesk
  • Bez zeleného zafarbenia, typického pre olovnaté sklo
  • Vhodné do umývačky riadu
  • Každý výrobok je starostlivo kontrolovaný vo všetkých fázach výroby

Výroba krištáľového skla Villeroy & Boch

Sklo je vyrábané strojovým lisovaním, pri ktorom sa suroviny roztavia v peci pri teplote 1500 ° C. Roztavené sklo sa nechá stáť pri 1200 ° C a spracováva sa pri teplote 1050 ° C a teplota nesmie klesnúť pod 700 ° C. Pripravená tavenina sa naleje do formy so vzorom, kovový piest pomocou tlaku vytvaruje sklo podľa formy. Vnútro pohára je preleštené oranžovým a modrým plameňom, ktoré pohár vyleštia a zjemnia okraje, aby boli odolnejšie voči praskaniu. Po dokončení leštenia sa poháre presunú do chladiacej pece, po vychladnutí je výrobok hotový.

Podobné produkty Villeroy & Boch Purismo Beer pohár na pivo, 0,74 l

Villeroy & Boch Purismo Specials pohár na destiláty, 0,08 l Villeroy & Boch
€ 16

SKLADOM viac ako 5 ks

Villeroy & Boch Purismo Beer pohár na pivo, 0,4 l Villeroy & Boch
€ 16

SKLADOM 3 ks

Villeroy & Boch purizmu Specials pohár na šampanské, 0,27 l Villeroy & Boch
€ 10,60

SKLADOM viac ako 5 ks