Informácie pre kategóriu Véritable

Inteligentné kvetináče Véritable

Záleží vám na kvalite potravín, z ktorých varíte pre svojích blízkych, a uprednostňujete BIO potraviny bez pesticídov a chemického ošetrenia? Vypestujte si vlastné čerstvé bylinky priamo v kuchyni v autonómnom inteligentnom kvetináči francúzskej spoločnosti Véritable. Celý systém je do detailov premyslený, jeho použitie je intuitívne a ľahké pre každého. Náplne so semenami rastlín sú prírodné bez pesticídov a GMO, biologicky rozložiteľné a kompostovateľné. Rovnako tak spotreba elektrickej energie bola optimalizovaná na minimum.

Inteligentný kvetináč s výškovo nastaviteľným LED osvetlením pre urýchlenie rastu a samozavlažovacím systémom sa vám sám blikaním svetiel pripomenie po cca 3 týždňoch, že je čas doplniť vodu do zásobníka. Na začiatku len vložíte náplne Lingot® s už pripraveným substrátom a so semenami a  potom už len doplňujete 2 litrový zásobník vody a žnete bohatú a chutnú úrodu. Chytrý kvetináč, alebo ak chcete autonómna domáca záhradka, predstavuje kompaktné, tiché, efektívne a ekonomické riešenie pre celoročné pestovanie bylinek, jedlých kvetín a malých odrôd ovocia a zeleniny v domácnosti – navyše bez námahy.

 • Bez záhrady a s minimálnym úsilím pestujete bylinky či mini odrody ovocia a zeleniny.
 • Premyslený systém s veľmi nízkou spotrebou elektrickej energie umožňuje žať celoročne.
 • Žijete v meste a vaše deti nevideli rásť pažítku či jahody? Môžete im názorne ukázať životný cyklus rastlín.
 • Kvetináč plní aj dekoratívnu funkciu, do vašej domácnosti prinesie tiež prirodzenú vôňu.
 • Vychutnáte si čerstvé a zdravé bylinky a plodiny bez pesticídov či genetických modifikácií.
 • Väčšina semien Véritable majú BIO certifikáty, nie sú morené či inak chemicky ošetrované.
 • Pomáha neplytvať potravinami. Utrhnete si len toľko byliniek, koľko spotrebujete, navyše nepotrebujete plastové obaly.
 • S domácou záhradkou umiestnenou na dosah ruky ľahko doplníte pokrmy o čerstvé bylinky a jete tak zdravšie.
 • Nemáte záhradnícky talent? Nevadí! S autonómnou záhrádkou zvládne vypestovať bohatú úrodu naozaj každý.
 • Nemáte záhradu alebo balkón? Kvetináče Véritable sú vhodné i do malých a zle osvetlených priestorov.
 • Po skončení žatvy môžete dokúpiť nové náplne Lingot s bylinkami alebo ovocím a zeleninou, ktoré vás lákajú.
 • Pri viacročných byliniek môžete už nerodiace rastliny presadiť do kvetináča s hlinou.

Náplne Lingot pre autonómne záhrádky značky Véritable

Francúzska spoločnosť Véritable vyvinula pre svoje inteligentné domáce kvetináče špeciálne kapsule Lingot so semienkami a organickou pôdou obohatenou o nevyhnutné živiny. Vo svojom sortimente má náplne Lingot s mnohými rozličnými druhmi aromatických bylín, mini odrôd zeleniny a ovocia či jedlých kvetín. Vďaka autonómnej domácej záhradke tak môžete pestovať bylinky a mini zeleninu či ovocie v priebehu celého roka, aj keď vonku sneží. Bez námahy, postačí iba dolievať vodu. Výhodou inteligentných kvetináčov je fakt, že okrem dolievania vody sa nemusíte o nič starať. Rastliny môžete dokonca pestovať i v miestnostiach bez okien. V kapsule je už vopred namiešaný substrát.