Předchozí produkt Bamix BakingBox M200 tyčový mixér, krémový Následující produkt Rösle Nástroj na odstránenie špičky škrupiny

Informácie o produkte

Zwilling Four Star santoku nôž, 180 mm

S kolekciou nožov Four Star spôsobil Zwilling JA HENCKELS v roku 1976 doslova revolúciu na poli kuchynských nožov určených ako pre profesionálov i hobby kuchára. Okrem použitia tých najkvalitnejších materiálov, bola využitá aj revolučnej technológie s bezspárou syntetickou ergonomickou rukoväťou plynulo nadväzujúci na čepeľ vykované z jedného kusu tej najkvalitnejšej nerezovej ocele tvrdené mrazom. Výsledkom spojenia kvalitných materiálov a nových technologických postupov je potom nôž, ktorého čepeľ je odolná, dobre vyvážená, pružná s dlhotrvajúcou ostrosťou.

Špeciálna zmes tej najkvalitnejšej nemeckej ocele s optimálnym pomerom chrómu a uhlíka zaručuje tie najlepšie vlastnosti. Nože sú vykované z jediného kusu ocele technológií Sigmaforge® a sú tvrdené technológiou Friodur®, ktorá spočíva v tvrdení mrazom, nože sa tak stávajú tvrdší a odolnejší a viac odolávajú korózii.

Záštita (zosilnená oceľová časť noža medzi čepeľou a rukoväťou) slúži nielen k efektívnej ochrane prstov, poskytuje zároveň pevnú oporu prstom a vyvažuje celý nôž, aby používanie nožov bolo pohodlnejšie a predovšetkým bezpečnejšie.

Santoku nôž, 180 mm

Čiže kuchársky nôž ázijského typu. S rozšírením sushi v našich končinách, stúpa popularita aj tohto typicky japonského noža používaného okrem iného aj na prípravu tejto delikatesy. Santoku nôž sa veľmi podobá klasickému kuchárskemu nožu - má širokú a dlhú čepeľ s jemným ostrím, ktorá umožňuje rovnomerné rozloženie sily a efektívnu kontrolu rezu. Podobne ako kuchársky nôž európskeho typu, je nôž santoku univerzálnym nožom. Poradí si s krájaním, sekaním aj drvením a zvládne mäso, ryby aj zeleninu.

  • rukoväť: ergonomicky spracovaná, tvrdená čierna syntetika s bezšpárovým prechodom
  • čepeľ: mrazom tvrdená, vykovaná z jediného kusu vysoko kvalitnej nerezovej ocele
  • možno umývať v umývačke riadu, odporúčané ručné umývanie
  • tvrdosť približne 57 HRC Rockwellovej stupnice
  • dĺžka čepele 180 mm

 

ZW_zastita.jpg plynulý a bezšpárový prechod medzi ostrím a rukoväťou, záštita chrániaca prsty

ZW_rukojet.jpg ergonomicky tvarovaná rukoväť, odolná čierna syntetika

 

Odporúčame dokúpiť

Zwilling Magnetický blok na nože - na 5 ks, bambus Zwilling
€ 115

Dodanie 3 - 6 týždne

Duspiva kuchynská doska buk, 35 x 25 cm Potten & Pannen - Staněk
€ 65

Dodanie 2 - 4 týždne

Podobné produkty Zwilling Four Star santoku nôž, 180 mm