Předchozí produkt Villeroy & Boch Mariefleur Gris porcelánový kávový servis, 18 ks Následující produkt Mauviel M´Cook panvica s nepriľnavým povrchom

Informácie o produkte

Zwilling Miyabi 6000MCT nôž Santoku, 18 cm

Estetika a funkčnosť idú v ruka v ruke s dokonalým dizajnom. Nože zo série Miyabi 6000MCT majú neprekonateľný vzhľad a ich prvotriedne funkčné vlastnosti zaujmú profesionálov rovnako, ako nadšeného amatérskeho kuchára. Jedným z dôvodov je dokonalá synergia medzi rukoväťou z exotického dreva a čepeľou, ktoré sa skvele dopĺňajú a vytvárajú harmonický celok. Povrchová úprava čepele špeciálnou kovotepecké technikou Tsuchime podčiarkuje elegantný orientálny vzhľad.

Název noža Santoku sa dá preložiť ako „nôž troch cností“, a to práve preto, že je určený hlavne na porciovanie mäsa, prípravu rýb a krájanie zeleniny. Práve pre nože Santoku je charakteristická perfektná kombinácia krásy a ostrosti.

Symetrická čepeľ je ostrená tradičnou ručnou technikou Honbazuke. Ide o trojstupňové brúsenie, ostrenie a leštenie po celej dĺžke čepele a zaisťuje extrémne ostrú čepeľ typu "katana".

Jadro týchto nožov je vyrobené z veľmi kvalitnej mikrokarbidovej ocele. Toto jadro je obalené 2 vrstvami dvoch druhov ocele s odlišnou tvrdosťou. Špeciálna japonská oceľ MC63 je obohatená o kobalt, molybdén a vanád pre vyššiu tvrdosť a odolnosť čepele. Vysoký obsah uhlíka v spojení so špeciálnou technológiou kalenia ocele mrazom technológiu CRYODUR® dodáva nožu extrémnu tvrdosť - cca 63 stupňov Rockwella pre neprekonateľnú a dlhotrvajúcu ostrosť. Kovotepecká technika nazývaná Tsuchime vytvára vizuálne ohromujúci a sofistikovaný vzhľad štrukturovaného povrchu.

Ergonomická rukoväť v tradičnom tvare písmena "D", vyrobená z exotického dreva Pakka, je veľmi príjemná pri úchope nielen vďaka hladkej línii, ale tiež dokonale hladkému prechodu medzi čepeľou a rukoväťou a dodáva každému nožu sofistikovaný vzhľad. Dokonale nôž vyvažuje a umožňuje bezpečné a pohodlné používanie bez únavy rúk. Mozaiková dekorácia na rukoväti dáva nožu punc výnimočnosti a štýlovo dopĺňa orientálne ladenie noža. Rukoväť má na kovovej pätke jedinečné logo Miyabi.

 

  • Santoku, 18 cm
  • Čepeľ kalená špeciálnou technológiou CRYODUR® pri teplote -196 ºC
  • Extrémne ostré ostrie so schopnosťou držať hranu
  • Ergonomická rukoväť v tvare písmena "D" z dreva Pakka a kovovou pätkou
  • Vyrobené v Japonsku
  • Jadro z karbidovej ocele MC63
  • Tvrdosť čepele cca 63 HRC

Podobné produkty Zwilling Miyabi 6000MCT nôž Santoku, 18 cm

Akcia -11%
Zwilling Miyabi 5000 FCD Gyutoh, 20 cm Zwilling
€ 230
€ 204

Na objednávku, 3 - 6 týždňov

Zwilling Miyabi 7000D nôž Chutoh 16 cm Zwilling
€ 187

Na objednávku, 3 - 6 týždňov

Zwilling Miyabi 4000 FC Shotoh, 14 cm Zwilling
€ 145

Na objednávku, 3 - 6 týždňov

Akcia -16%
Zwilling Miyabi 4000 FC Gyutoh, 20 cm Zwilling
€ 163
€ 137

Na objednávku, 3 - 6 týždňov

Články o produkte