Předchozí produkt Zwilling Pro sada nožov - 3 ks (kuchársky, plátkovací a nôž na zeleninu) Následující produkt Mauviel M´6S medená panvica na indukčnú varnú dosku, Ø 20 cm

Informácie o produkte

Zwilling Pro, súprava steakových nožov, 4 ks

Na poriadny steak s kvalitným nožom

Milujete šťavnaté steaky? Rare, Medium Rare, Medium, Medium Well, Well Done - nezáleží na tom, ako veľmi prepečený steak máte radi. S kvalitným steakových nožom Zwilling Pro sa vaše potešenie z dobrého jedla ešte znásobí. Nože Zwilling Pro vám učarujú špičkovými materiálmi, z ktorých sú vyrobené, a perfektnou ostrosťou, s ktorou prejdú každým steakom ako nôž maslom. Čo sa týka estetickej stránky, poteší aj premysleným dizajnom od Mattea Thuna & Antonia Rodrigueza.

Čepele steakových nožov Zwilling Pro merajú 12 cm a sú vyrobené z veľmi kvalitnej nehrdzavejúcej ocele, ktorá vyniká svojou odolnosťou a dlhotrvajúcou ostrosťou. Ergonomicky tvarovaná rukoväť je vyrobená z kvalitného syntetického materiálu, ktorý je odolný voči nárazu a poškriabaniu, a zostáva stabilná aj pri vystavení teplotným zmenám. Dnes už tradičný dizajn s plnou črienkou s 3 nitmi dodáva nožom klasický vzhľad.

A ak vás zarazilo, že tieto špičkové nože majú rovné ostrie, vedzte, že steakové nože môžu mať ostrie vrúbkované alebo rovné. Nespornou výhodou steakových nožov s (neprofilovaným) ostrím je to, že ich môžete kedykoľvek znovu nabrúsiť. Pri vrúbkovaných nožoch nie je spravidla obnovenie ostrosti možné a po ich otupení mäso skôr potrháte, než nakrájate.

Nože Zwilling Pro

Kolekcia nožov Zwilling Pro je vylepšeným variantom Zwilling Professional. Je vhodná pre každého, kto to myslí s varením naozaj vážne, a to bez ohľadu na to, či ide o profesionálov, či laikov. Spojením síl solingenských nožiarskych majstrov, dizajnéra Mattea Thuna a tých najlepších šéfkuchárov sa zrodil rad Zwilling Pro. Čepele nožov sú upravené tak, aby čo najlepšie zodpovedali požiadavkám profesionálov na čo najprecíznejšie, najpresnejšie, a pritom maximálne bezpečné používanie. Nože sú perfektne vyvážené, dobre padnú do ruky a majú unikátne klinovité ostrie na jednoduché a bezpečné krájanie.

Rad Pro tiež predstavuje vylepšený tvar záštity, ktorá slúži nielen na efektívnu ochranu prstov, ale poskytuje zároveň pevnú oporu prstom a vyvažuje celý nôž, aby používanie nožov bolo pohodlnejšie a predovšetkým bezpečnejšie. Zúžený tvar tiež predstavuje väčšiu kontrolu nad krájaním a umožňuje plné ostrenie nožov. Iste oceníte dnes už tradičný dizajn nožov s plnou rúčkou sa tromi robustnými nitmi.

 

  • špeciálna zmes nehrdzavejúcej ocele vyrábaná exkluzívne pre Zwilling J.A. Henckels
  • Sigmaforge® - nôž vykovaný z jedného kusa ocele (žiadne zvary ani spoje)
  • Friodur® - tvrdený mrazom na dlhotrvajúcu ostrosť, ktorá sa jednoducho obnovuje
  • ručné doostrenie a leštenie, kontrola laserom
  • bezškárová ergonomická rukoväť z odolného plastu
  • záštita - chráni prsty a nôž je dokonale vyvážený
  • tvrdosť cca 57 HRC Rockwellovej stupnice
  • doživotná záruka na výrobní chyby čepele
  • možno umývať v umývačke riadu, odporúčané ručné umývanie 
  • vyrobené v Nemecku

 

Špeciálna zmes tej najkvalitnejšej nemeckej ocele, vyrábanej exkluzívne pre spoločnosť Zwilling, s optimálnym pomerom chrómu a uhlíka zaručuje tie najlepšie vlastnosti. Má tvrdosť približne 57 HRC Rockwellovej stupnice. V kombinácii s prepracovanými výrobnými technológiami tak vznikajú nože, ktoré sú robustné, extrémne odolné, flexibilné, odolné voči korózii a s dlhotrvajúcou ostrosťou.

 
Záštita (zosilnená oceľová časť noža medzi čepeľou a rukoväťou) slúži nielen na efektívnu ochranu prstov, poskytuje zároveň pevnú oporu prstom a vyvažuje celý nôž, aby používanie nožov bolo pohodlnejšie a predovšetkým bezpečnejšie. Jej robustné vyhotovenie stabilizuje prenos sily z čepele na rukoväť, čím sa predchádza ohnutiu noža.
Ergonomicky tvarovaná rukoväť je vyrobená z kvalitného syntetického materiálu, je odolná voči nárazu a poškriabaniu a zostáva stabilná aj pri vystavení teplotným zmenám. Kvalitné bezškárové napojenie rukoväti k čepeli zaisťuje pohodlné používanie aj perfektnú hygienu (nezostávajú tu zvyšky potravín).

Údržba nožov Zwilling

Umývanie a čistenie

Nože Zwilling možno vďaka špeciálnej formule kvalitnej ocele umývať v umývačke riadu, avšak nože by nemali byť vystavené teplotám nad 55 ° C a nemali by sa dotýkať žiadnych iných predmetov (hrnce, príbory, iné nože). Ručné umývanie je k nožom šetrnejšie, a preto je odporúčané. Nože umývajte vlažnou vodou a šetrným čistiacim prostriedkom jemnou stranou špongie.

Krájacia podložka 

Odporúčame používať flexibilnú krájaciu podložku (lopárik) - drevenú, silikónovú či plastovú. Príliš tvrdé materiály, ako je sklo, granit alebo keramika, môžu za istých okolností poškodiť čepeľ a ostrie. Skvelou voľbou sú lopáriky Epicurean z recyklovaného dreva a spevnené živicou.

Ostrenie / brúsenie

Každý aj ten najlepší nôž skôr či neskôr stratí svoju pôvodnú ostrosť a je potrebné ho nabrúsiť. A keďže tupý nôž je nebezpečnejší než ostrý, odporúčame nože pravidelne brúsiť. Pokiaľ na noži vznikne "zub" či deformita, odporúčame nôž čo najskôr zveriť do rúk odborníka.
Na ostrenie odporúčame používať originálne brúsky, ocieľky a brúsne kamene Zwilling. Vhodnou alternatívou sú aj brúsky AnySharp.
Radi vám sprostredkujeme brúsenie nožov priamo u výrobcu alebo odporučíme osvedčené nožiarstvo. Personál predajne Potten & Pannen - Staněk vám kedykoľvek rád predvedie správny postup ostrenia nožov.

Bezpečné uloženie

Nože skladujte na bezpečnom mieste (mimo dosahu detí), vždy dbajte na to, aby k vám smerovala rukoväť, a nie čepeľ. Pri skladovaní by sa nože nemali vzájomne dotýkať.
Do dreveného bloku na nože alebo na magnetickú lištu ukladajte vždy len očistené a osušené nože

Správny nôž

Vždy používajte ten správny nôž - veľkosť a textúra spracovávaných surovín (mäsa, zeleniny, rýb, pečiva) sa veľmi líšia, a preto používajte na jednotlivé suroviny špecifické krájacie techniky, a teda aj špecifický nôž.

Odporúčame dokúpiť

Zwilling Magnetický blok na nože - na 5 ks, bambus Zwilling
€ 115

Na objednávku, 3 - 6 týždňov

Podobné produkty Zwilling Pro, súprava steakových nožov, 4 ks

Villeroy & Boch Texas steakový príbor, 2 ks Villeroy & Boch
€ 35,20

Na objednávku, 3 - 6 týždňov

Villeroy & Boch Texas steakový nôž Villeroy & Boch
€ 20,20

SKLADOM viac ako 5 ks