Informácie o produkte

Ak má zostať kvalitný nôž dlho ostrý, je potrebné využívať na krájanie aj rovnako kvalitné lopáriky. Nie príliš mäkké, aby sa z nich neodštipovali nežiaduce triesky, ani príliš tvrdé (sklenené, mramorové), pretože nože by sa rýchlejšie tupili a hrozilo by aj poškodenie čepele.

Doštička z bambusu je ideálnou na krájanie pre svoju optimálnu tvrdosť a odolnosť, zároveň drevo je ako prírodný materiál prirodzene antibakteriálne. Doštička môže byť používaná na krájanie z oboch strán. Vďaka nevšednej drevokresbe zlisovaných častí bambusového dreva môže poslúžiť aj k aranžovaniu a servírovaniu drobného pohostenia pre Vašich hostí.
Doštička je po obvode vybavená praktickou drážkou pre odvod prebytočných štiav, aby krájané mäso či zelenina po lopári nekĺzala.
Ako každý drevený lopárik aj tento bambusový vyžaduje pravidelnú starostlivosť - ideálne je potrieť ho raz mesačne kuchynským olejom (najlepšie za studena lisovaným), aby nevysychalo a uchovalo si svoju farbu a nedochádzalo k tvarovým deformáciám.

  • vyrobené z bambusu
  • rozmer 25 x 18 x 2 cm
  • drážka pre odvod prebytočných štiav
  • obojstranne použiteľné
  • odporúčané ručné umývanie

Podobné produkty Zwilling PS Bambusový lopárik, 25 x 18,5 x 2 cm

Novinka
Doska na krájanie Mason Cash In the forest, obdĺžnik – medveď Mason Cash
€ 17,10

SKLADOM viac ako 5 ks

Odporúčame
Staub lopárik na syr so skleneným poklopom, Ø 32 cm Staub
€ 55

SKLADOM 5 ks

Zwilling bambusová doštička, 35 x 25 cm Zwilling
€ 49

SKLADOM viac ako 5 ks

Články o produkte

Ako sa správne starať o kvalitné nože

Ako sa správne starať o kvalitné nože

Ak si kúpite nože zo špeciálnej nemeckej ocele s dlhotrvajúcou ostrosťou, boli by sme radi, aby vám vydržali celý život. Pár rád a tipov, ktoré vám dlhovekosť nožov Zwilling...