Předchozí produkt Maison Berger Paris náplň do katalytickej lampy Hodvábny dotyk, 500 ml Následující produkt Zwilling Four Star sada nožov - 3 ks

Informácia o produkte

  Zdeněk Pohlreich: Najlepšia oceľ, dokonalosť spracovania a vyváženosť solingenských nožov Zwilling sú v každej dobrej kuchyni nevyhnutnosťou. Skvelé nože sú niečo, bez čoho sa kuchár za žiadnych okolností nezaobíde. Sú základným kameňom každej správnej kuchyne

  Zwilling Twin Multifunkčné nožnice

  Multifunkčné nožnice Zwilling sú skvelým pomocníkom do kuchyne, ktorý zvládne takmer každú úlohu. Či už sa jedná o odstrihnutie čerstvých byliniek, porciovanie rôznych potravín, ale tiež pri otváraní obalu potravín alebo lúskania orechov.

  • kovaná čepeľ z nerezovej ocele
  • vhodné do umývačky riadu
  • rozmery: 8,9 x 22,9 cm

  Zwilling PS Professional“S“ blok s nožmi - 6 ks

  Exkluzívna sada kuchynských nožov od Zwilling J.A. Henckels obsahuje: blok na nože z odolného bambusového dreva, špikovací, plátkovací, kuchársky a nôž na chlieb, ocieľku na brúsenie nožov.

  • blok na nože z bambusového dreva (na uloženie 4 ks nožov, ocieľky a kuchynských nožníc)
  • špikovací nôž, 10 cm
  • plátkovací nôž, 16 cm
  • kuchársky nôž, 20 cm
  • nôž na chlieb, 20 cm (vrúbkované ostrie)
  • ocieľka na brúsenie nožov, 23 cm

  Rada nožov Professional "S"

  Profesionálni kuchári (i šéfkuchári) si obľúbili osvedčený rad nožov Professional "S". Ich dôveru si získalbezchybnou kvalitou a dnes i tradičným dizajnom nožov s plnou črienkou s 3mi robustnými nitmi. Nože sú vykované z jediného kusu ocele bez zvarov či spojov. Sú dokonale vyvážené a práca s nimi je nielen jednoduchá, ale aj bezpečná.

  • špeciálna zmes nerezovej ocele
  • Sigmaforge® - nôž vykovaný z jedného kusa ocele (žiadne zvary ani spoje)
  • Friodur® - dlhotrvajúca ostrosť, ktorá sa ľahko obnovuje
  • ručné doostrenie a leštenie, kontrola laserom
  • bezškárová ergonomická rukoväť z odolnej syntetiky s 3mi nity
  • záštita - chráni prsty a vyvažuje nôž
  • tvrdosť cca 57 HRC Rockwellovy stupnice
  • doživotná záruka na výrobné chyby čepele
  • možno umývať v umývačke riadu, odporúčané ručné umývanie 
  • tá najvyššia kvalita nožov je potvrdená podpisom Zdeňka Pohlreicha, ktorá je gravírovaním vyvedená na čepeliach nožov

  Technológia a výroba

  Špeciálna zmestej najkvalitnejšej nemeckej ocele, vyrábané exkluzívne pre spoločnosť Zwilling, s optimálnym pomerom chrómu a uhlíka, zaručuje tie najlepšie vlastnosti, má tvrdosť približne 57 HRC Rockwellovy stupnice. V kombinácii s prepracovanými výrobnými technológiami tak vznikajú nože, ktoré súrobustné, extrémne odolné, flexibilné, odolné voči korózii s dlhotrvajúcou ostrosťou.
  Nože sú vykované z jediného kusu ocele patentovanou technológiou SIGMAFORGE®, ktorá ešte viac vylepšuje skvelé vlastnosti kvalitnej ocele - nože sú pevnejšie a ostrie je odolnejšie otupeniu. Špeciálny postup tvrdenia nožov patentovananou technológiou FRIODUR®, ktorá spočíva v tvrdení mrazom. Temperovanie ocele harmonizuje jej molekulárnu štruktúru, odstraňuje vnútorné pnutie, vytvára výnimočnú pružnosť a predchádza zlomeniu čepele.
  Kužeľovitý profil čepele a laserem kontrolované ostrie v tvare písmena "V"zaisťuje excelentnú a dlhotrvajúci ostrosť. Bezchybná geometria a dokonalé vyváženie noža potom zaručujú presné a bezpečné vedenie rezu, ktoré neunaví vašu ruku ani pri dlhšom používaní.
  Záštita (zosilnená oceľová časť noža medzi čepeľou a rukoväťou) slúži nielen k efektívnej ochrane prstov, poskytuje zároveň pevnú oporu prstom a vyvažuje celý nôž, aby používanie nožov bolo pohodlnejšie a predovšetkým bezpečnejšie. Jej robustné vyhotovenie stabilizuje prenos sily z čepele na rukoväť, čím predchádza ohnutiu noža.
  Ergonomicky tvarovaná rukoväť je vyrobená z kvalitného syntetického materiálu, ktorý je odolný nárazu a poškrabaniu a zostáva stabilný i pri vystavení teplotným zmenám. K plnej rukoväti je rukoväť pevne prichytená 3 robustnými nitmi, kvalitné bezškárové napojenie rukoväte k čepeli zaisťuje pohodlné používanie aj perfektnú hygienu (nezostávajú tu zvyšky potravín) .

  Údržba nožov Zwilling

  Umývanie a čistenie

  Nože Zwilling vďaka špeciálnej formule kvalitnej ocele môžete umývať v umývačke riadu, však nože by nemali byť vystavené teplotám nad 55 ° C a nemali by sa dotýkať žiadnych iných predmetov (hrncov, príborov, iných nožov). Čistiace prostriedky pre umývačky často obsahujú agresívne chemikálie, ktoré môžu poškodiť povrch ocele aj rukoväte, zároveň môžu skrátiť životnosť nožov a skrátiť dobu, po ktorú si uchovajú vysokú ostrosť.Ručné umývanie je k nožom šetrnejšie, a preto je doporučené.Nože umývajte vlažnou vodou a šetrným čistiacim prostriedkom jemnou stranou špongie.

  Krájacia podložka

  Doporučujeme používať flexibilnú krájaciu podložku (denko) - drevené, silikónové či plastové. Príliš tvrdé materiály ako je sklo, granit alebo keramika môžu za istých okolností poškodiť čepeľ a ostrie.

  Ostrenie / brúsenie

  Každý aj ten najlepší nôž skôr či neskôr stratí svoju pôvodnú ostrosť a je potrebné ho nabrúsiť. A pretože tupý nôž je nebezpečnejší než ostrý, odporúčame nože pravidelne brúsiť. Pokiaľ na noži vznikne "zub" či deformita, odporúčame nôž čo najskôr zveriť do rúk odborníka.
  K ostreniu odporúčame používať originálne brúsky, ocieľky a brúsne kamene Zwilling.
  Radi vám sprostredkujeme brúsenie nožov priamo u výrobcu, alebo odporučíme osvedčené nožiarstvo. Personál v predajni Potten & Pannen - Staněk vám kedykoľvek rád predvedie správny postup ostrenia nožov.

  Bezpečné uloženie

  Skladujte nože na bezpečnom mieste (z dosahu detí), vždy dbajte na to, aby k vám smerovala rukoväť, nie čepeľ. Pri skladovaní by sa nože nemali vzájomne dotýkať.
  Do dreveného bloku na nože alebo na magnetickú lištu ukladajte vždy iba očistené a osušené noža.

  Správny nôž

  Vždy používajte ten správny nôž - veľkosť a textúra spracovávaných surovín (mäsa, zeleniny, rýb, pečiva) sa veľmi líšia, a preto používajte na jednotlivé suroviny špecifické krájacie techniky a teda aj špecifický nôž.

  Príslušenstvo produkty Zwilling PS Professional“S“ blok s nožmi 6 ks + Twin nožnice

  Podobné produkty Zwilling PS Professional“S“ blok s nožmi 6 ks + Twin nožnice

  Články o produkte