Informácie o produkte

OPINEL VR N ° 08 Prerezávací nôž

Odstráňte burinu, prerežte kríky, zbierajte huby, štepte konáre a mnoho ďalšieho. To všetko dokážu záhradnícke nože Opinel.

Zatvárací prerezávací záhradnícky nôž ocení každý sadár i záhradkár. Tzv. žabku - ľahko zahnutý nôž z nehrdzavejúcej ocele oceníte najmä pri štepení a prerezávaní menších stromčekov či kríkov. Využijete ho aj pri reze kvetov do vázy. Pri používaní oceníte ostrie z nehrdzavejúcej ocele, ošetrené špeciálnym povlakom proti hrdzaveniu. Lakovaná buková rukoväť je nielen odolná voči vlhku, ale aj veľmi príjemná do ruky.

  • dĺžka ostria: 8
  • buková rukoväť
  • poistka VIROBLOC

 

Drevo

95 % dreva, z ktorého sa vyrábajú rukoväti, pochádza z udržateľne obhospodarovanýchfrancúzskych lesov. Nedochádza tak k prílišnému výrubu a znečisteniu ovzdušia pri dlhom transporte - tým všetkým je menej zaťažovaná príroda. Hlavný dodávateľ dreva má svoje lesné plochy vo francúzskom regióne Jura a, samozrejme, je držiteľom PEFC certifikátu

Nehrdzavejúca oceľ

Výber ocele je jeden z najdôležitejších materiálov samotného noža. Určuje životnosť a kvalitu samotného ostria. Pre nože značky Opinel bola vybraná veľmi kvalitná švédska oceľ 12C27 (Sandvik). Táto oceľ je veľmi odolná voči korózii a jednoduchá na údržbu vďaka prídavku chrómu. Prídavok uhlíka v oceli (0,40 %) zabezpečí excelentnú hranu, ktorá drží tvar aj pri styku s tvrdším materiálom bez nutnosti brúsenia.


Príbeh ikonickej značky Opinel začína v 19. storočí, kedy sa obchodník Victor-Amédée Opinel počas svojich ciest naučil kovať klince a vďaka tomu založil svoju kováčňu vo Francúzsku. Po jeho smrti prevzal remeslo syn Daniel, ktorý sa stal pre miestnych farmárov "výrobca ostrých predmetov", pretože ostrie jeho kosákov a kôs bolo známe široko-ďaleko ako to najostrejšie možné.

Ten pravý Opinel vreckový nôž si ale na svetlo sveta musel ešte chvíľku počkať. Najstarší syn Daniela Opinela Joseph sa rozhodol ísť v stopách svojho otca a poháňaný vášňou po ručnom spracovaní a najmodernejšej technológii sa rozhodol vytvoriť predmet, ktorý môže ručne vyrábať pomocou vtedajších moderných technológií. Písal sa rok 1890 a ten správny zatvárací vreckový nožík je na svete, zrodil sa Opinel

Podobné produkty OPINEL VR N ° 08 Prerezávací nôž

Hubársky nôž  Opinel  VR N°08 Opinel
€ 21

SKLADOM viac ako 5 ks

Záhradnícka súprava nožov Opinel, 3 ks Opinel
€ 52

SKLADOM viac ako 5 ks

OPINEL VR N ° 10 Prerezávací nôž Opinel
€ 21

SKLADOM 3 ks

Články o produkte