Villeroy & Boch   (2361)

Informácie pre kategóriu Villeroy & Boch

Porcelán s tradíciou 270 rokov

Spoločnosť Villeroy & Boch začala písať svoju históriu pred viac ako dvestošesťdesiatimi rokmi. Je spojená s dedinkou Audun-le-Tiche vo francúzskom Lotrinsku a s menom keramika Françoisea Boch.

Za niekoľko rokov jeho profesionálny um a vynikajúci obchodný talent preslávili jeho výrobky v celej Európe. Jeho nástupca Pierre-Joseph Boch zase preslávil spoločnosť vlastnej výroby kalcitovej keramiky, ktorá nahradila v tom čase ešte stále ťažko dostupný a drahý porcelán z tajnej receptúry. 

V roku 1836 sa spojil so svojím dovtedajším konkurentom Nicolasom Villeroyom a spoločne vytvorili firmu s bohatým know-how, najmodernejšími technológiami a mimoriadnym kreatívnym potenciálom. Zrodila sa významná svetová značka, ktorá sa o päť rokov neskôr ešte posilnila - zriadila totiž vlastné sklárne.

Nová spoločnosť Villeroy & Boch začala spolupracovať s poprednými výtvarníkmi a dokázala sa úspešne zhostiť tých najprestížnejších zákaziek. Veľmi skoro si osvojila priemyselné výrobné postupy a globálne obchodovanie firmy. Zo svojich tradícií však nikdy neustúpila a vďaka tomu je dodnes lídrom sortimentu značkových výrobkov pre stolovanie.

Villeroy & Boch tanier biely a príbory z kolekcie NewMoon, tanier čierny z kolekcie Manufacture RockVilleroy & Boch taniere biele a nerezové príbory z kolekcie NewMoon, tanier čierny z kolekcie   Manufacture Rock

Inovácie, najmodernejšie postupy a ekológia

Villeroy & Boch nadväzuje na odkaz Pierra-Josepha Bocha a neprestáva hľadať najmodernejšie postupy v oblasti optimalizácie materiálov, ale aj v oblasti funkčných vlastností. Usiluje sa jednoducho o udržanie toho najlepšieho zo svojej tradície v maximálnej sviežosti. 

Výsledkom sú užívateľsky komfortné a dizajnovo dokonalé výrobky na každodenné použitie. Za to si v roku 2004 táto spoločnosť právom zaslúžila najprestížnejšiu cenu Innovation Award.

Rovnakú pozornosť však spoločnosť venuje optimálnemu spojeniu ekonomiky a ekológie. Zameriava sa na optimalizáciu výrobných procesov s ohľadom na čo najlepšie využitie energií i ochranu zdravia a v mnohých ohľadoch prekonáva aj tie najprísnejšie ekologické normy.

Tradícia, kvalita a autenticita sú pre Villeroy & Boch kľúčovými atribútmi, umožňujúcimi budovať predajné koncepty od Paríža, cez Miláno do Moskvy, Pekingu alebo do Bombaja. Spoločnosť Potten & Pannen - Staněk má tú česť predstaviť vám autentickú prezentáciu Villeroy & Boch vo svojej sieti značkových obchodov. A verte, že to stojí za pozretie.

Villeroy & Boch taniere, misky a hrnčeky z kolekcie Artesano Provencal LavendelVilleroy & Boch taniere, misky a hrnčeky z kolekcie Artesano Provencal Lavendel

Bohatá paleta vzorov na každú príležitosť

Sortiment kolekcií a výrobkov Villeroy & Boch je mimoriadne široký a trúfa si uspokojiť skutočne každého. Nechajte sa inšpirovať aj vy.

Jedným zo symbolov sofistikovaného dizajnu výrobkov na každodenné stolovanie sa stala veľmi úspešná séria Artesano Original s charakteristickými čistými líniami a špičkovým remeselným prevedením. Kombinácia bieleho porcelánu, agátového dreva, korku a bridlice predstavuje modernú interpretáciu koreňov firmy Villeroy & Boch.

Alebo máte radšej niečo skutočne luxusné? Čo tak Ivoire - klasická, elegantná a pritom dokonale nadčasová kolekcia kostného porcelánu, inšpirovaného renesančným zámockým štýlom? Svetlobéžová farba, zlaté línie a jemný kvetinový reliéf ju predurčujú na stolovanie vo veľkom štýle.

Villeroy & Boch taniere s ornamentmi a pozlátené príbory z kolekcie MetroChic d'OrVilleroy & Boch taniere s ornamentmi a pozlátené príbory z kolekcie MetroChic d'Or

Prečo musíte mať Villeroy & Boch?

 • stáročiami osvedčená tradícia
 • mimoriadne pestrá paleta kolekcií a jednotlivých výrobkov na každý deň a sviatočné chvíle
 • najkvalitnejšie materiály
 • dizajn od popredných svetových výtvarníkov

Villeroy & Boch poháre na víno z kolekcie MaximaVilleroy & Boch poháre na víno z kolekcie Maxima

Portfólio produktov:

 •     taniere
 •     misky a misy
 •     jedálenské sety
 •     príbory
 •     hrnčeky a šálky
 •     poháre (na vodu, na víno, na kávu, na šampanské, na whisky)
 •     dekorácia