Předchozí produkt Tyčový mixér Bamix Swissline M200, červený mat, 200 W Následující produkt Polar Ignite fitness hodinky

Informácie o produkte

Zwilling Four Star súprava nožov (kuchárský, plátkovací, špikovací)

Dôraz na kvalitu, komfort pri používaní a maximálna funkčnosť patria medzi hlavné priority vo Zwilling J.A. Henckels a premietli sa aj pri výrobe nožov z kolekcie Four Star.

Súprava obsahuje:
Kuchársky nôž, dĺžka čepele 20 cm
Plátkovací nôž, dĺžka čepele 20 cm
Špikovací nôž, dĺžka čepele 10 cm

Ergonomicky tvarovaná syntetická rukoväť na pohodlné a bezpečné uchopenie.
Špeciálna zmes najkvalitnejšej ocele s vysokou tvrdosťou na dokonalé ostrie.

Rad nožov Four Star

S kolekciou nožov Four Star spôsobil Zwilling J.A. Henckels v roku 1976 doslova revolúciu na poli kuchynských nožov určených pre profesionálov, ale i hobby kuchárov. Okrem použitia tých najkvalitnejších materiálov bola využitá aj revolučná technológia s bezšpárovou syntetickou ergonomickou rukoväťou, ktorá plynulo nadväzuje na čepeľ vykovanú z jedného kusa tej najkvalitnejšej nehrdzavejúcej ocele tvrdenej mrazom. Výsledkom spojenia kvalitných materiálov a nových technologických postupov je nôž, ktorého čepeľ je odolná, dobre vyvážená, pružná s dlhotrvajúcou ostrosťou.

  • špeciálna zmes najkvalitnejšej nehrdzavejúcej ocele
  • Sigmaforge® - nôž vykovaný z jedného kusa ocele (žiadne zvary ani spoje)
  • Friodur® - tvrdenie mrazom na dlhotrvajúcu ostrosť, ktorá sa ľahko obnovuje
  • ručné doostrenie a leštenie, kontrola laserom
  • bezškárová ergonomická rukoväť z odolnej syntetiky
  • záštita - chráni prsty a vyvažuje nôž
  • tvrdosť cca 57 HRC Rockwellovej stupnice
  • doživotná záruka na výrobné chyby čepele
  • možno umývať v umývačke riadu, odporúčané ručné umývanie 

 

Technológia a výroba

Špeciálna zmes tej najkvalitnejšej nemeckej ocele, vyrábanej exkluzívne pre spoločnosť Zwilling, s optimálnym pomerom chrómu a uhlíka, zaručuje tie najlepšie vlastnosti a má tvrdosť približne 57 HRC Rockwellovej stupnice. V kombinácii s prepracovanými výrobnými technológiami tak vznikajú nože, ktoré sú robustné, extrémne odolné, flexibilné, odolné voči korózii s dlhotrvajúcou ostrosťou.
Nože sú vykované z jediného kusa ocele patentovanou technológiou SIGMAFORGE®, ktorá ešte viac vylepšuje skvelé vlastnosti kvalitnej ocele - nože sú pevnejšie a ostrie je odolnejšie voči otupeniu. Špeciálny postup tvrdenia nožov patentovanou technológiou FRIODUR® spočíva v tvrdení mrazom. Temperovanie ocele harmonizuje jej molekulárnu štruktúru, odstraňuje vnútorné pnutie, vytvára výnimočnú pružnosť a predchádza zlomeniu čepele.
Kužeľovitý profil čepele a laserom kontrolované ostrie v tvare písmena "V" zaisťuje excelentnú a dlhotrvajúci ostrosť. Bezchybná geometria a dokonalé vyváženie noža potom zaručujú presné a bezpečné vedenie rezu, ktoré neunaví vašu ruku ani pri dlhšom používaní.
Záštita (zosilnená oceľová časť noža medzi čepeľou a rukoväťou) slúži nielen na efektívnu ochranu prstov, ale zároveň poskytuje pevnú oporu prstom a vyvažuje celý nôž, aby používanie nožov bolo pohodlnejšie a predovšetkým bezpečnejšie. Jej robustné vyhotovenie stabilizuje prenos sily z čepele na rukoväť, čím predchádza ohnutiu noža.
Ergonomicky tvarovaná rukoväť je vyrobená z kvalitného syntetického materiálu, ktorý je odolný voči nárazua poškriabaniu, a zostáva stabilná aj pri vystavení teplotným zmenám. Rukoväť je k zakrytej črienke pevne prichytená, kvalitné bezškárové napojenie rukoväti k čepeli zaisťuje pohodlné používanie aj perfektnú hygienu (nezostávajú tu zvyšky potravín).

Údržba nožov Zwilling

Umývanie a čistenie

Nože Zwilling možno vďaka špeciálnej formule kvalitnej ocele umývať v umývačke riadu, avšak nože by nemali byť vystavené teplotám nad 55 °C a nemali by sa dotýkať žiadnych iných predmetov (hrnce, príbory, iné nože). Čistiace prostriedky do umývačiek riadu často obsahujú agresívne chemikálie, ktoré môžu poškodiť povrch ocele aj rukoväti, zároveň môžu skrátiť životnosť nožov a skrátiť čas, počas ktorého si uchovajú vysokú ostrosť. Ručné umývanie je k nožom šetrnejšie, a preto je odporúčané. Nože umývajte vlažnou vodou a šetrným čistiacim prostriedkom jemnou stranou špongie.

Krájacia podložka

Odporúčame používať flexibilnú krájaciu podložku (lopárik) - drevenú, silikónovú či plastovú. Príliš tvrdé materiály, ako sklo, granit alebo keramika, môžu za istých okolností poškodiť čepeľ a ostrie.

Ostrenie / brúsenie

Každý aj ten najlepší nôž skôr či neskôr stratí svoju pôvodnú ostrosť a je potrebné ho nabrúsiť. A pretože tupý nôž je nebezpečnejší než ostrý, odporúčame nože pravidelne brúsiť. Pokiaľ na noži vznikne "zub" či deformita, odporúčame nôž čo najskôr zveriť do rúk odborníka.
Na ostrenie odporúčame používať originálne brúsky, ocieľky a brúsne kamene Zwilling.
Radi vám sprostredkujeme brúsenie nožov priamo u výrobcu alebo odporučíme osvedčené nožiarstva. Personál predajní Potten & Pannen - Staněk vám kedykoľvek rád predvedie správny postup ostrenia nožov.

Bezpečné uloženie

Nože skladujte na bezpečnom mieste (mimo dosahu detí), vždy dbajte na to, aby k vám smerovala rukoväť, nie čepeľ. Pri skladovaní by sa nože nemali vzájomne dotýkať.
Do dreveného bloku na nože alebo na magnetickú lištu ukladajte vždy iba očistené a osušené nože.

Správny nôž

Vždy používajte ten správny nôž - veľkosť a textúra spracovávaných surovín (mäsa, zeleniny, rýb, pečiva) sa veľmi líšia, a preto používajte na jednotlivé suroviny špecifické krájacie techniky, a teda aj špecifický nôž.

Odporúčame dokúpiť

Zwilling blok na nože - na 7ks Zwilling
€ 90

SKLADOM 2 ks

Duspiva kuchynská doska orech, 35 x 25 cm Duspiva
€ 127,90

SKLADOM 1 ks

Súprava 4 bavlnených kuchynských utierok Potten & Pannen - Staněk Potten & Pannen - Staněk
€ 13,50

SKLADOM viac ako 5 ks

Novinka
Bavlnená kuchynská zástera Potten & Pannen - Staněk Potten & Pannen - Staněk
€ 19,90

SKLADOM viac ako 5 ks

Podobné produkty Zwilling Four Star súprava nožov (kuchársky, plátkovací, špikovací)

Zwilling Four Star sada nožov - 3 ks Zwilling
€ 193

SKLADOM 2 ks

Zwilling Four Star kuchársky nôž Zwilling
od € 96

SKLADOM viac ako 5 ks

Akcia -50%
Zwilling Four Star špikovací nôž, 10 cm Zwilling
€ 32
€ 16

SKLADOM viac ako 5 ks

Články o produkte