Předchozí produkt Mauviel M´150s hrniec oválny s pokrievkou, 30 cm / 6,6 l Následující produkt KitchenAid Artisan Toaster KMT4205, 4 plátkový, sivý

Informácie o produkte

Zwilling Miyabi 5000MCD nôž Santoku, 18 cm

Veľký dôraz na dokonalú estetiku hrá v japonskej kuchyni kľúčovú úlohu už oddávna. To, ako dané jedlo vyzerá, hrá rovnako významnú úlohu, ako dokonalá chuť a aróma. Aj v kuchyni sú japonskí šéfkuchári rovnako nároční na estetiku svojich nožov, ako aj na ich dokonalú funkčnosť, predovšetkým extrémnu a dlhotrvajúcu ostrosť. Japonský nôž Santoku s čepeľou s dĺžkou 18 cm zo série Miyabi 5000MCD poskytuje náročným profesionálnym i ambicióznym amatérskym kuchárom perfektnú kombináciu funkčnosti, dokonalej ergonómie a unikátneho dizajnu.

Název noža Santoku sa dá preložiť ako „nôž troch cností“, a to práve preto, že je určený hlavne na porciovanie mäsa, prípravu rýb a krájanie zeleniny. Práve pre nože Santoku je charakteristická perfektná kombinácia krásy a ostrosti.

Symetrická čepeľ je ostrená tradičnou ručnou technikou Honbazuke. Ide o trojstupňové brúsenie, ostrenie a leštenie po celej dĺžke čepele a zaisťuje extrémne ostrú čepeľ typu "katana".

Jadro týchto nožov je vyrobené z veľmi kvalitnej karbidovej ocele. Toto jadro je obalené 100 vrstvami dvoch druhov ocele s odlišnou tvrdosťou, ktoré vytvárajú jedinečný damascénsky dizajn. Špeciálna japonská oceľ MC63 je obohatená o kobalt, molybdén a vanád pre vyššiu tvrdosť a odolnosť čepele. Vysoký obsah uhlíka dodáva nožu extrémnu tvrdosť - cca 63 stupňov Rockwella pre neprekonateľnú a dlhotrvajúcu ostrosť.

Ergonomická rukoväť v tradičnom tvare písmena "D" je vyrobená z dreva brezyprevisnutej a dodáva každému nožu nádych jedinečnosti. Teplo, vyžarujúce z prírodného brezového dreva, je v dokonalom kontraste s oceľovou čepeľou. Mozaiková dekorácia na rukoväti dáva nožu punc výnimočnosti a štýlovo dopĺňa orientálne ladenie noža. Rukoväť má na kovovej pätke jedinečné logo MIYABI.

 

  • Santoku, 18 cm
  • Čepeľ kalená špeciálnou technológiou CRYODUR® pri teplote -196 ºC
  • Extrémne ostré ostrie so schopnosťou držať hranu
  • Ergonomická rukoväť v tvare písmena "D" z brezového dreva, ozdobená orientálnou mozaikou a kovovou pätkou
  • Vyrobené v Japonsku
  • Jadro z karbidovej ocele MC63
  • Tvrdosť čepele cca 63 HRC

Podobné produkty Zwilling Miyabi 5000MCD nôž Santoku, 18 cm

Zwilling Miyabi 5000MCD nôž Sujihiki, 24 cm Zwilling
€ 456

Na objednávku, 3 - 6 týždňov

Zwilling Miyabi 5000MCD nôž Gyutoh, 24 cm Zwilling
€ 478

Na objednávku, 3 - 6 týždňov

Zwilling Miyabi 5000MCD nôž Gyutoh, 20 cm Zwilling
€ 456

Na objednávku, 3 - 6 týždňov

Zwilling Miyabi 5000MCD nôž Chutoh, 16 cm Zwilling
€ 364

Na objednávku, 3 - 6 týždňov

Články o produkte