Informácie o produkte

 

Zwilling Miyabi 7000D nôž Shotoh 13 cm

Japonské nože Miyabi 7000D vás pozývajú na objavovanie tradičného ázijského nožiarskeho umenia. Krása a ostrosť spájajú každý kuchynský nôž z radu Miyabi 7000D, vrátane noža Shtoh s dĺžkou čepele 13 cm, ktorý je ideálny na spracovanie menších kúskov potravín, očistenie či pokrájanie ovocia a zeleniny. 
Shotoh znamená v japončine niečo ako "malý nožík" a v angličtine je preslávený ako "petty nôž", čo pochádza z francúzskeho slova "petit", teda malý. V Japonsku je tento nôž považovaný za jeden z tradičných nožov a je jedným z najlepšie predávaných tvarov čepele hneď po noži Santoku.

Symetrická čepeľ je ostrená tradičnou ručnou technikou Honbazuke. Ide o trojstupňové brúsenie, ostrenie a leštenie po celej dĺžke čepele a zaisťuje extrémne ostrú čepeľ typu "katana".

Jadro týchto nožov je vyrobené z jemnej karbidovej ocele. Toto jadro je obalené 65 vrstvami dvoch druhov ocele s odlišnou tvrdosťou, ktoré vytvárajú jedinečný damascénsky dizajn. Špeciálna japonská oceľ CMC60 je obohatená o kobalt, molybdén a vanád pre vyššiu tvrdosť a odolnosť čepele. Vysoký obsah uhlíka dodáva nožu extrémnu tvrdosť - cca 60 stupňov Rockwella pre neprekonateľnú a dlhotrvajúcu ostrosť.

Ergonomická rukoväť v tradičnom tvare písmena "D" je vyrobená z odolnej a húževnatej micarty - vrstvenej zmesi živice a ľanových vláken - je nenáročná na údržbu. Kombinácia micarty s textúrou dreva a elementov z leštenej nehrdzavejúcej ocele je skutočne jedinečná. Rukoväť má na kovovej pätke jedinečné logo MIYABI.

 

  • Shotoh, 13 cm
  • Čepeľ kalená špeciálnou technológiou CRYODUR® pri teplote -196 ºC
  • Extrémne ostré ostrie so schopnosťou držať hranu
  • Ergonomická rukoväť v tvare písmena "D" zo syntetickej micarty (ľanové vlákna spevnené živicou) doplnená o elementy z leštenej nehrdzavejúcej ocele
  • Vyrobené v Japonsku
  • Jadro z karbidovej ocele CMV60
  • Tvrdosť čepele cca 60 HRC

Podobné produkty Zwilling Miyabi 7000D nôž Shotoh 13 cm

Zwilling Miyabi 4000 FC Gyutoh, 24 cm Zwilling
€ 174

SKLADOM viac ako 5 ks

Novinka
Zwilling Miyabi 800DP Santoku nôž, 18 cm Zwilling
€ 230

SKLADOM 1 ks

Novinka
Zwilling Miyabi 800DP nôž Gyutoh, 20 cm Zwilling
€ 215

SKLADOM viac ako 5 ks

Články o produkte