Parametre a popis
Parametre
Rozmery (h × v × š) | 0 × 31 × 20 cm |
Hmotnosť | 0,13 kg |
Popis
Dlhá kuchynská ochranná rukavica, ktorá dokáže zabrániť nebezpečným popáleninám aj v oblasti predlaktia a zápästia. Vyrobená z certifikovaných materiálov v chránenej dielni v Českej republike. Kúpou podporíte Kliniku popáleninovej medicíny Fakultnej nemocnice Kráľovskej Vinohrady.
Produkt nájdete pod
Dlhý popis
Kuchynská chňapka Bezpečne v kuchyni
Kuchynská chňapka by nemala chýbať v žiadnej kuchyni. Či už manipulujete s rozpáleným liatinovým hrncom, keramickou formou na pečenie, alebo horúcim plechom z rúry, rozhodne sa oplatí mať kvalitné kuchynské rukavice. Vďaka predĺženej dĺžke kuchynskej chňapky budú v bezpečí nielen vaše ruky, ale aj predlaktia.
4 vrstvy na ochranu pred popálením
Vďaka štyrom vrstvám poskytujú tú najvyššiu ochranu pred popálením, čo z nich robí ideálnu voľbu ako do domácností, tak aj do profesionálnych kuchýň. Boli vyrobené v chránenej dielni v Českej republike, čo nám umožnilo zaistiť kvalitu a starostlivosť o všetky detaily.
- Vrchný materiál: 100% bavlna
- Vnútorný materiál: 70 % bavlna, 30 % polyester
- Výplň: 75% polyester, 17% polyetylén, 8% hliník
Projekt Bezpečne v kuchyni - podpora Popáleninového centra
Projekt Bezpečne v kuchyni vznikol v spolupráci s naším dlhodobým veľkoobchodným partnerom, spoločnosťou Aramark, s cieľom podporiť Popáleninové centrum Fakultnej Nemocnice Kráľovskej Vinohrady a edukovať o prevencii a liečbe popálenín. Naše chňapky sú teda viac než len kuchynským náradím – sú symbolom bezpečnosti a pomoci.
Symbolom projektu sa stala dlaň ruky, ktorá predstavuje 1% telesnej plochy človeka. Tento rozmer slúži na odhad rozsahu popálenín a koľko plochy je možné chladiť pri popálení.
„Všetkým nám ide o ochranu našich najbližších a nás preto teší, že môžeme domácnostiam ponúknuť pomôcku, ktorá bezpečnosť v kuchyni ešte zvýši,“ opisuje projekt Pavel Staněk, spolumajiteľ Potten & Pannen – Staněk.

Viete, aké sú pravidlá prvej pomoci?
Ročne sa popáli až stotisíc Čechov! Viete, ako sa chrániť?
Podľa štatistík Štátneho zdravotného ústavu (SZÚ) sa v Česku s týmto typom poranení lieči viac ako 100-tisíc pacientov ročne. Z toho je až 40 % detských prípadov. Deviatim z desiatich prípadov sa ale dá predísť účinnou prevenciou! Dôraz na vyššiu bezpečnosť a používanie účinných ochranných pomôcok – to sú podľa odborníkov hlavné faktory, vďaka ktorým je možné popáleninám predchádzať a obmedziť riziká na minimum.
Desatoro prevencia popálenín v kuchyni
- Pokrmy varte vždy na zadných platničkách sporáka a hrnca a panvice otáčajte rukoväťou tak, aby na ne nedosiahli deti.
- Zabráňte deťom v kontakte s horúcimi dvierkami rúry.
- Nikdy nevarte s dieťaťom v náručí ani v nosidle.
- Neklaďte na stôl tanier s horúcim pokrmom.
- Horúce nápoje postavte vždy čo najďalej od kraja stola. Obrusy na stôl do domácnosti s batoľaťom nepatria.
- Zabráňte deťom v prístupe k zápalkám, zapaľovačom a horľavinám.
- Starším deťom vysvetlite, na čo sú a prečo sú nebezpečné.
- Pripravované jedlo nikdy nenechávajte bez dozoru, pokiaľ sú súbežne zapnuté akékoľvek spotrebiče.
- Horúci alebo horiaci olej na panvici nikdy nehaste vodou ani vodným hasiacim prístrojom. Použite protipožiarnu deku alebo práškový hasiaci prístroj. Improvizovane napríklad hlinu z květináča alebo plech na pečenie.
Ako postupovať v prípade zranenia
- Ihneď prerušte kontakt so zdrojom popálenia. Horiaci odev čo najrýchlejšie uhaste.
- Zo zasiahnutých častí tela zložte oblečenie, priškvarenú látku nestrhávajte. Odoberte prstienky, hodinky, retiazky a náramky, ktoré môžu po rozvoji opuchu pôsobiť ako škrtidlo.
- Chlaďte postihnuté miesto (tečúcou vodou zo sprchy, ponorením do vody alebo pomocou mokrých obkladov). Na chladenie nepoužívajte priamy kontakt s mrazenými potravinami, ľadom či snehom.
- Ochladzujte popáleného v rozsahu maximálne 5 % telesného povrchu (veľkosť zhruba 5 dlaní popáleného). V prípade ochladzovania väčšej plochy hrozí podchladenie organizmu.
- Chlaďte čo najdlhšie – uľavíte tak od bolesti a zabránite prehlbovaniu popálenín. Na popálenú plochu naopak nedávajte žiadne zásypy, masti ani krémy.
- Volajte záchrannú službu (112). Zranenie nepodceňujte a návštevu lekára zbytočne neodkladajte.