Ako sa správne starať o antikorové riady Zwilling

04. augusta 2022
Ako sa správne starať o antikorové riady Zwilling
Riad ZWILLING z nehrdzavejúcej ocele je vysoko kvalitný, čo dokazuje nielen jeho vzhľad, ale najmä kvalita a funkčnosť. Aby bola zachovaná dlhodobá životnosť materiálov, venujte pozornosť týmto pokynom na údržbu.
Ako sa správne starať o antikorové riady Zwilling

Pred prvým použitím

Pred prvým použitím umyte nový riad horúcou vodou, malým množstvom prostriedku na umývanie riadu a hubkou, handričkou alebo kefou s hladkým povrchom. Vysušením riadu zabránite výskytu škvŕn od vody.

Inštrukcie pre správne použitie

Inštrukcie na správne a energeticky úsporné použitie

 • Aste zabránili výskytu škvŕn od vody a pripaľovaniu oleja, používajte iba úplne osušený riad.
 • Nikdy nenechávajte riad na aktívnom zdroji ohrevu ani na chvíľu bez dozoru a / alebo prázdny.
 • Prehriatie riadu môže spôsobiť zmenu farby riadu.
 • Extrémne prehriatie (viac ako 400 °C) môže trvalo poškodiť dno.
 • Pred použitím sa uistite, že priemer pokrievky je zhodný s priemerom dna nádoby.
 • Tam, kde to recept povoľuje, odporúčame variť v hrnci s nasadenou pokrievkou na docielenie minimálnych tepelných strát.
 • Vďaka výnimočne dobrej tepelnej vodivosti nášho riadu možno tepelný zdroj stlmiť oveľa skôr a jedlo dovariť na strednom plameni.
 • Nižšia teplota šetrí energiu a zabraňuje náhodnému prehriatiu.
 • Na zabránenie pred spáleninami kvôli pretečeniu pri vare plňte riad len do 70 – 80 %.
 • Pridávanie soli do studenej vody môže mať za následok škvrnité vyblednutie, ktoré ale neovplyvňuje funkčnosť riadu.
 • Ak nie je uvedené inak, riad s plastovými úchytmi možno použiť v rúre až do teploty 100 °C.
 • Sklenené pokrievky sú na použitie v rúre nevhodné.Pokyny na použitie na indukčných varných doskách 

V prípade varenia na indukčnej varnej doske existuje veľké riziko pretečenia pri vare, pretože teplo sa tvorí priamo a náhle v dne hrnca. Zahrievajte riad pomaly a nikdy ho nenechávajte bez dozoru na strednej a vyššej teplote.

 • Nepoužívajte funkciu "Boost". Tá vytvára v dne hrnca extrémne napätie, čo môže spôsobiť trvalé poškodenie riadu.
 • Pri vyšších teplotách sa môže objaviť aj šumivý až hlučný zvuk. Je to technická záležitosť a neznamená to, že varná doska alebo riad sú chybné.
 • Platnička nemusí reagovať, ak jej priemer nezodpovedá priemeru dna nádoby.

Pokyny na použitie na plynových sporákoch

Pri varení na plynovom sporáku sa uistite, či plynový plameň nesiaha mimo dna riadu. Na zabránenie pred popáleninami používajte nejakú ochranu na ruky.

Dôležité bezpečnostné informácie

 • Pri použití nikdy nenechávajte riad bez dozoru.
 • Vždy dbajte na dostatočnú vzdialenosť, v ktorej sa pohybujú deti, od sporáku s horúcim riadom.
 • Uistite sa, či rukoväť panvice alebo hrnca nesiaha za okraj sporáka alebo varnej dosky.
 • Všetky rukoväti a pokrievky sa môžu za určitých podmienok zahriať, preto odporúčame používať chňapky alebo rukavice. Používajte ich vždy, keď riad používate pri pečení v rúre.
 • Pretože pokrievky sedia na riade presne, môže sa pri ich používaní vytvoriť v hrnci podtlak. Mierne rozohriatie hrnca zvyčajne k povoleniu tlaku pokrievky stačí. Neodporúčame snažiť sa pokrievku vypáčiť.
 • Riad z nehrdzavejúcej ocele nie je vhodný na použitie v mikrovlnnej rúre. Môže sa tak vážne poškodiť mikrovlnná rúra aj riad.

Inštrukcie na čistenie a starostlivosť

Riad ZWILLING nechajte vychladnúť predtým, než ho umyjete. Najmä sklenené pokrievky sa môžu teplotnými šokmi poškodiť. Výrobky ZWILLING sa pohodlne a ľahko umývajú. Riad ZWILLING možno umývať v umývačke riadu. Avšak odporúčame ručné umývanie teplou vodou, malým množstvom prípravku na umývanie riadu a jemnú handričku. Agresívne čistiace prostriedky môžu poškodiť zariadenie, najmä nepriľnavé vlastnosti potiahnutého riadu ZWILLING. Zásadné nečistoty na nepriľnavom riade ZWILLING možno odstrániť pomocou hrubej strany hubky. Na zabránenie vzniku škvŕn a zmeny farby na riade z nehrdzavejúcej ocele na ňom nenechávajte uschnúť zvyšky jedla. Na odstránenie bielych alebo farebných škvŕn a nánosov použite špeciálne čističe určené na nehrdzavejúcu oceľ, citrónovú šťavu alebo ocot. Nedávajte do riadu žiadne kyslé jedlá, pretože môžu poškodiť jeho povrch.


ZW nádobí

Všetko, čo potrebujete vedieť o nepriľnavom riade
Nepriľnavý riad Zwilling sa veľmi ľahko čistí a je skvelý na rýchlu úpravu potravín, ktoré majú tendenciu sa pripaľovať. Na strednom plameni pomaly rozohrejte hrniec a varte na ňom pri nízkej a strednej teplote (2/3 maximálnej teploty, ktoré možno na sporáku docieliť). Používajte oleje a tuky s bodom zadymenia okolo 200 °C a viac, nepoužívajte oleje v spreji. Tieto oleje zanechávajú na riade zvyšky, ktoré je ťažké odstrániť. Nepriľnavý riad umývajte rukami. 

Dôležité

Nepriľnavé vlastnosti riadu s nepriľnavou úpravou povrchu sa pri bežnom používaní časom trochu opotrebujú. Prepaľovanie a pripaľovanie vyprážaného jedla môže tento proces urýchliť. Aj tak môžete bezpečne váš riad používať. Pokiaľ nemá riad s nepriľnavým povrchom plastové rukoväti, môžete ho používať v rúre pri teplote až 200 °C.

Aby bol nepriľnavý povrch vášho riadu dokonale ochránený, odporúčame používať drevené alebo veľmi kvalitné silikónové náčinie. Nikdy nepoužívajte ostré predmety a nikdy nekrájajte jedlo priamo v riade. 

Záruka

Z našej záruky je vylúčené poškodenie vplyvom nesprávneho používania (napr. prepaľovanie, zmena farby, poškriabanie, pád riadu, nesprávny spôsob umývania). Poškodenie spôsobené nepretržitým používaním v profesionálnych kuchyniach a iba vizuálne známky opotrebenia nie sú pádne dôvody na reklamáciu.

SÚVISIACE A ODPORÚČANÉ PRODUKTY