Keď to vo vás vrie – rýchlovarná kanvica Artisan 1,5 litra

04. augusta 2022
Keď to vo vás vrie – rýchlovarná kanvica Artisan 1,5 litra
Všetci milovníci kávy, čaju a vriacej vody, zbystrite! Dnes sa dozvieme niečo o rýchlovarnej, jeden a pol litrovej kanvici Artisan od firmy KitchenAid. 

Moderné retro

Už na prvý pohľad (aj „pohmat“) musí byť všetkým jasné, že nejde o hocijakého pomocníka do kuchyne. Artisan totiž s prehľadom hrá prvé husle, a to nielen vďaka perfektnej funkčnosti, ale aj dizajnu. Ako môžete vidieť, s touto kanvicou sa vraciame do Ameriky 60. rokov. Do doby, kedy boli autá divoké a ľudia pomaličky vstupovali na prah nekonečného vesmíru. Boli to tiež zlaté časy kuchynských spotrebičov, ktoré svojou kvalitou dokázali potešiť viac ako jednu generáciu. Práve z tohto prístupu si berie KitchenAid príklad a ponúka nám rýchlovarnú kanvicu, ktorá urobí z ohrevu vody nevšedný zážitok.

KitchenAid Artisan kanvica

Digitálny analóg


Presne tak, Artisan ponúka zo všetkého niečo. Na jednej strane tu máme analógový teplomer (ukazuje teplotu, aj keď kanvica nie je na podstavci), ktorý akoby z oka vypadol ukazovateľom v kokpite pretekárskych automobilov. A na druhej strane svetelný ukazovateľ budúcnosti, ovládateľný opäť jednoduchou retro páčkou. Pýtate sa, na čo má rýchlovarná kanvica páčku? Je to jednoduché. Artisan totiž umožňuje zvoliť si teplotu v rozmedzí päťdesiat až sto stupňov. To ocenia najmä fajnšmekri, ktorí rozumejú správnej príprave dobrého čaju. Zelený čaj vyžaduje pre optimálnu prípravu iba horúcu vodu, nie vriacu, a aj na prípravu čaju čierneho je potrebná špecifická teplota.

Čo by to bolo ale za ráno bez poriadnej šálky dobrej kávy? Stačí páčkou nájsť magické číslo deväťdesiat (niekedy aj deväťdesiatpäť) a čakať. Nezúfajte, pojem rýchlovarná kanvica tu nie je len na ozdobu. Šesťdesiat stupňov máte hneď a dosiahnutie vyšších teplôt je už len otázkou niekoľkých sekúnd.

Umenie dizajnu

Kanvica Artisan dokonalo balansuje na hrane funkčnosti a dizajnu. Využíva len najkvalitnejšie materiály a po dizajnovej stránke myslí na to najdôležitejšie – na používateľa. Dômyselná duálna stena vám nedovolí sa popáliť a vďaka robustnej, ale ergonomicky dokonalej rukoväti si vychutnajú rituál prípravy nápoja veľké aj malé ruky. No a práve slovo rituál je asi najdôležitejší prvok, ktorý môže Artisan ponúknuť. Spríjemní totiž každé nastavenie teploty, každé zaklapnutie viečka a položenie kanvice na podstavec. Nejde totiž len o varenie vody. Nejde ani o obyčajnú rýchlovarnú kanvicu. Ide o umelecký objekt, okolo ktorého budeme radi chodiť a raz za čas sa naň očkom pozriete a práve v ten moment vám možno napadne, že je ten pravý čas na šálku čaju.

Mandľová

Rýchlovarná kanvica v krémovej mandľovej farbe s objemom 1,5 l z dielne amerického výrobcu KitchenAid s nastaviteľnou teplotou v rozmedzí 50 ° C až 100 ° C Neutrálna jemná farba vhodná snáď do všetkých kuchýň, ktorá sa navyše veľmi ľahko kombinuje.

Kráľovská červená

Červená vzbudzuje chuť do jedla, a preto by táto farba nemala chýbať v žiadnej kuchyni. Rýchlovarná kanvica bude pôsobiť ako neodolateľný solitér, ktorý prežiari akýkoľvek priestor. Nie je totiž náhoda, že sa tento odtieň nazýva kráľovská červená.

Čierna liatina

Čierna je dámou medzi farbami a ak ju skĺbite dokopy s matnou liatinou, nemôže to dopadnúť zle. Odmenou pre vás bude elegantný dizajnový prvok, ktorý ozdobí všetky typy kuchýň.

Súvisiace a odporúčané produkty