KitchenAid Espresso Kávovary Artisan - Vôňa kávy ako jeden z najlepších vynálezov

28. júna 2022

KitchenAid Espresso Kávovary Artisan - Vôňa kávy ako jeden z najlepších vynálezov
Hugh Laurie: "Keď raz ochutnáte poriadnu kávu, nemôžete sa už vrátiť. Jednoducho nemôžete! "


Všetci to veľmi dobre poznáme. Je víkend, vonku mrholí a vy máte chuť prečítať si nejakú dobrú knižku a k tomu si dopriať šálku perfektnej kávy. Aj v tomto ohľade KitchenAid ponúka riešenie - pákový kávovar Artisan, ktorý urobí aj zo všedných dní skvelú prevoňanú nedeľu.

KitchenAid Espresso Kávovary Artisan - Vôňa kávy ako jeden z najlepších vynálezov

Dva je viac ako jeden

KitchenAid nám so svojím kávovarom zo série Artisan opäť dokazuje, že skombinovať absolútnu funkčnosť s retro dizajnom nie je žiadny problém. Opäť tu máme jednoduché línie a zaoblené krivky. Oblé jednoduché tvary, veľké "budíky" a jednoduché ovládanie, ktorému dominujú výrazné tlačidlá, a robustná rukoväť padnúca presne do ruky. Nenechajte sa ale zmiasť, retro kabátik lahodiaci oku rozhodne v sebe neschováva zastaranú technológiu, ba naopak, ponúka len to najlepšie, ako je u KitchenAid zvykom. Hovoriť o jeho stabilite a odolnosti by bolo zbytočné, pretože ako všetci vieme, je to niečo, čím séria KitchenAid Artisan vyniká.

Najdôležitejšie a tiež najvýraznejšie časti kávovaru sú dva samostatné bojlery. Jeden na prípravu kávy a ten druhý na šľahanie mlieka. Nemusíte čakať, kým sa jedno alebo druhé urobí, oboje je možné pripravovať simultánne, a tak si môžete byť istí, že finálny produkt bude mať správnu teplotu. Samozrejmosťou je i profesionálna, odnímateľná páka, kombinujúca nehrdzavejúcu oceľ a rukoväť z plastu s vymeniteľnými kovovými košmi, vhodnými pre mletú kávu i papierové vrecká. Táto prípravná zóna disponuje Non-drip systémom, ktorý po skončení procedúry zabráni tomu, aby čo i len jediná kvapka kávy skončila mimo vašej šálky. Ak by však došlo k nechcenému prevrhnutiu šálky pri príprave, nemusíte hneď utekať po handričku. Odtokový kanálik všetko zachytí a zabraní zašpineniu kuchyne.

Časť na prípravu mliečnej peny disponuje parnou pákou, ktorá pomocou svojej kĺbovej hlavice uľahčí manipuláciu. Či došlo k dokonalému nahriatiu oboch samostatných kotlov spoznáte podľa jednoduchých ukazovateľov "budíka", ktoré sa dômyselne nachádzajú medzi obomi kontajnermi.

Nápoj kráľov

V KitchenAid sú si vedomí toho, že príprava kávy je malým rituálom. Nič by sa nemalo podceniť a hlavne by všetko malo byť automaticky jednoduché už od samého začiatku. Ako dobre vieme, všetko začína pri vode. Tá sa naleje do dômyselne navrhnutej nádobky s ryskou. Pýtate sa prečo dômyselnej? Pretože nezáleží kam kávovar umiestnite. Nádržka sa totiž nachádza v zadnej časti prístroja a vyňať sa dá pohybom doprava alebo doľava. Ďalšou novinkou, ktorú tento nedostihnuteľný prístroj na prípravu espressa ponúka, je horná plocha s malým antikorovým a vysoko elegantným mantinelom. Tu sa dá umiestniť až šesť espresso šálok, ktoré kávovar počas doby prípravy nahrieva. Káva tak neprejde pri nalievaní žiadnym teplotným šokom a nedôjde ani k ochladeniu stenami porcelánu.

Niečo navyše

Čo robí KitchenAid Artisan Espresso pákový kávovar takým jedinečným je (okrem vyššie zmieneného) i zameranie sa na doplnkové prvky celej zostavy. Jednou z nich je elegantný, antikorový džbánik na prípravu zamatovo jemnej peny, ktorý ocení nejeden barista. Čo by to bolo za každodenný rituál, pri ktorom sa z jednotlivých úkonov stáva elegantný tanec, keby ste sa museli zaobísť bez kvalitného tlačidla. Tamper, ako sa tento pomocník nazýva, slúži na stláčanie mletej kávy v páke. Je preto jasné, že je navrhnutý tak, aby bola práca s ním čo najefektívnejšia. Síce sa môže na prvý pohľad zdať trochu robustný, ale pri prvom kontakte s ním zistíte, ako perfektne padne do ruky a aká je práca s ním jednoduchá.

Zdvihnutý malíček

Pitie kávy je asi tou najlepšou relaxáciou po dlhom dni. Nič by vám teda nemalo brániť vychutnať si tento jedinečný moment. KitchenAid Espresso Kávovar Artisan nie je len jeden z mnohých kuchynských pomocníkov. Postará sa o to najdôležitejšie - aby ste na okamih, ktorý zažijete pri prvom kontakte pier a kávy pripravenej doma, nikdy nezabudli a chceli ho znova a znova.

Farebné varianty KitchenAid pákových kávovarov

Pokiaľ máte doma už niektorý z KitchenAid produktov, napríklad KitchenAid kuchynský robot Artisan, môžete nový KitchenAid prírastok do rodiny farebne zladiť:

Čierna

Čierny odtieň a káva, to ide jednoducho dokopy. Veľmi elegantná farba, kombinovaná s antikorovými plochami a výraznými ukazovateľmi, dokonale zapadne do moderných i tradičných kuchýň. Postavte bielo porcelánové šálky na kávovar a počas celej doby prípravy si vychutnávajte kontrast týchto dvoch farieb.

Červená

Čo by to bolo za výrobok zo série Artisan od KitchenAid, keby sa nemohol prezentovať aj v červenej farbe? Tento typický odtieň nechá krásne vyniknúť jednotlivé prvky celého kávovaru. Vrelý tón, zvyšujúci chuť k jedlu, ale aj na výbornú kávu, len tak neprehliadnete a vaša návšteva tiež.

Mandľová

Ľahká mandľová farba tak nejako od nepamäti ku káve patrí. Možno je to tým, že pripomína nadýchanú mliečnu penu, ale ktovie. Čo vieme určite je to, že s týmto odtieňom nemôžete šliapnuť vedľa.

Strieborne šedá

Strieborne šedá farba nás zavedie do doby minulej, kedy akýkoľvek kuchynský prístroj vyzeral ako elegantný umelecký objekt. Ľahko matný odtieň perfektne zvýrazní čierne, ale aj antikorové časti kávovaru. Ak je pre vás čierna príliš tmavá a mandľová zase príliš svetlá, vyberte si strieborne šedú. Nejde o kompromis, ale o ideálnu voľbu.

SÚVISIACE A ODPORÚČANÉ PRODUKTY